شهادت هفتمین پیشوای شیعیان،باب الحوائج الي الله، حضرت امام موسی بن جعفر الکاظم (ع) را به محضر ولی نعمت ملت ایران، حضرت رضا (ع) و شیعیان جهان تسلیت می گوییم      
گفتگو
ما اصولگرایان مثل 92 شکست خوردیم؛ مقصر هم خودمان هستیم
کمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفتگو با «انتخاب»:
ما اصولگرایان مثل 92 شکست خوردیم؛ مقصر هم خودمان هستیم
تیتر یک
افشا‌گری را چپی‌ها و مارکسیست‌ها از اوایل انقلاب در کشور راه انداختند /  اگر از دوستی اطلاعاتی داریم نباید آن را در جامعه مطرح کنیم / پرده دری جامعه را از هم می‌پاشد
لاریجانی:
رئیس مجلس با تأکید رعایت لزوم ادب در جامعه گفت: این افشاگری‌هایی که در کشور ما راه افتاد چپی‌ها و مارکسیست‌ها از اوایل انقلاب در کشور راه انداختند.
خبر ویژه
واکنش عارف به انتشار تصاویر جعلی از مینو خالقی:
کدام دین به شما اجازه می دهد با آبروی یک بانوی مومنه بازی کنید / ای کاش حداقل دم از دین و اخلاق نمی‌زدید؟
دوم فروردین ماه با مینو خالقی جلسه داشته ام اما چون مبنای ما آرامش بود مسئله را رسانه‌ای نکردیم.
حجت الاسلام ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفتگو با «انتخاب»:
شاید غیر از لاریجانی و عارف، کسان دیگری وارد کارزار ریاست مجلس شوند / احمدی نژاد در انتخابات در پایین ترین رتبه نظرسنجی ها قرار داشت و اصلا کسی به او اعتنا نمی کرد
حجت السلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: من معتقد نیستم که اصولگرایان شکست خورده اند و هنوز قضاوت در مورد اینکه چه کسی و چه گروهی در انتخابات پیروز و یا شکست خورده اند زود است.
در حاشیه جنجال سازی های اخیر منتقدان غیرمنصف برجام؛
حسد ایمان را می‌سوزاند چونان که آتش هیزم را
رنج‌تان بیش از پیش خواهد شد تا حدی که مجبور شوید آنقدر در آتش حسد بسوزید که حتی انتشار عکس نوه فرماندهان جنگ دیپلماسی را تحمل نکنید و با آتش خشم‌تان به آن واکنش نشان دهید....
سرلشکر فیروزآبادی:
طرح امنیت اخلافی ناجا قانونی است / مخالفت با آن، مقاومت در برابر قانون است / هنجارشکنان نگران و مروجان بی بند و باری منفعل شده اند
این ملت چند صد هزار شهید و جانباز در راه قرآن داده است؛ بهتر است عینک سیاسی و جناحی را بر زمین بگذاریم و مقداری به اجرای فریضه ی فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیاندیشیم چرا که اگر چنین نکنیم علاوه بر تحمل آثار تخریب فرهنگ ملی اسلامی، در آخرت بایستی پاسخگو باشیم.
روحانی: نقاد را نباید به زندان انداخت /  تا ‌آخر روی وعده خود می‌ایستیم
حسن روحانی گفت: اینکه امروز کشورهای مختلف با سفر به ایران قراردادهای بلندمدت امضا می‌کنند و کارهایی را آغاز می‌کنند که بازپرداخت برخی از آنها شاید 10 سال طول بکشد؛ به معنای اعتماد به ایران است.
سخنگوی دولت:
برخي مي گويند «کو محصول برجام؟» / تشکیک کنندگان در برجام در خط اسرائیل و آمریکا هستند / در مورد مینو خالقی، مستندات قانونی داریم / اعتبارنامه او باید به مجلس برود
سخنگوی دولت با بیان اینکه آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، گفت: تمام تلاش خود را برای استیفای حقوق ملت ایران انجام می‌دهیم.
فایننشال تایمز:
جابجایی مهره ها در نهادهای امنیتی روسیه / پوتین به دنبال چیست؟
ولادیمیر پوتین با تغییرات تازه اش در دستگاه های امنیتی روسیه و جابجایی ماموران مجری قانون به تقویت سلطه خود بر این کشور ادامه می دهد.
نگاه «نیویورکر» به تحولات اخیر عراق:
بازگشت «مقتدی» به میدان
سیاست عراق در ورای مبارزه وحشتناک نظامی با داعش حول افراد معدودی از شورشیان سابق عراق بر می گردد. همه آن ها پیش از اشغال نظامی آمریکا در سال 2003 بازیگران کلیدی بودند که در پس خود سال های طولانی از زندان، شکنجه، تبعید، تلاش برای ترور و جنگ تمام عیار برابر رژیم صدام حسین را داشتند و توانستند در نزاع قدرت پس از صدام جایگاه خود را ارتقا دهند. برخی از آن ها با اعمال قدرت خود در بعضی وزارتخانه های سودآور دولتی توانستند بر منابع گسترده ای کنترل پیدا کنند.
تكذيب اظهارات منتسب به رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام؛
آيت الله هاشمي گفت: «حالا كه مردم به اين سطح از اگاهي رسيده اند، مي توانم راحت سر بر بالين مرگ بگذارم»
درحالیکه برخی رسانه ها امروز با انتشار سخنانی از آیت الله هاشمی مبنی بر اینکه «حالا که مملکت را از دست احمدی‌نژاد نجات دادم، می‌توانم راحت بمیرم»، سعی در تحریف اظهارات او داشتند، یک منبع حاضر در مراسم رونمایی از کتاب «روایت زندگی و زمانه» توضیحاتی در این زمینه به «انتخاب» ارائه داد.
حجت السلام والمسلمین محمد مقدم، عضو مجمع روحانیون مبارز در گفتگو با «انتخاب»:
این آقایان که می گویند برجام واویلاست، خودشان برای ایران چه کرده اند؟ / جلیلی به دنبال تسویه حساب سیاسی است
آینده هر جریان سیاسی بستگی به عملکرد کنونی اش دارد؛ تفاوتی نمی کند اصلاح طلب یا اصولگرا باشد. کسانی که عهده دار مسئولیت سیاسی و اجتماعی جامعه میشوند و از طرف مردم مسئولیتی به آنها واگذار میشود طبیعتا باید در جهت منافع جامعه و مردم گام بردارند.
ناطق نوری:
هر چه ضربه می‌خوریم از دین داران دین ناشناس است / متحجران و سنتی‌های افراطی در مقابل شهید مطهری قرار داشتند
حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری با تاکید بر این که دین داری غیر از دین شناسی است گفت: متاسفانه بسیاری از مسلمانان دیندار دین ناشناس هستند.
گاردین: این روزها در عراق چه خبر است؟ / آیت الله سیستانی پیش بینی چنین روزهایی را کرده بود
منطقه سبز بغداد به مدت 13 سال خارج از دسترسی تقریبا تمامی عراقی ها بود؛ در اینجا بود که جنگ ها اداره می شد، نزاع سخت قدرت در جریان بود و رهبران بی مسئولیت از همین جا اقتصاد کشورشان را فلج کردند.
رهبر معظم انقلاب:
دشمنان طراحی می‌کنند که «ایران در خلیج فارس نباید رزمایش نظامی داشته باشد»؛ این سخنان، غلط اضافی است / زبان علم فقط انگلیسی نیست / اصرار بر ترویج انحصاری این زبان ناسالم است
هزاران نفر از معلمان، فرهنگیان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور با حضرت آیت الله خامنه‌ای دیدار کردند.
مجید انصاری:
از نظر شخص رئیس جمهور نمایندگان زن مجلس 18 نفر هستند / منتخب ملت را تنها نمایندگان مردم در مجلس می‌توانند تعیین تکلیف کنند
معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: از نظر دولت و شخص رئیس جمهوری نمایندگان زن مجلس 18 نفر هستند و منتخب ملت را تنها نمایندگان مردم در مجلس می‌توانند تعیین تکلیف کنند.
تحلیل الحیات از نتایج انتخابات؛
برای اولین بار از سال 2004، مجلس دیگر تحت کنترل اصولگرایان نیست / لاریجانیِ اعتدالگرا و عارفِ اصلاح طلب بر سر کرسی ریاست رقابت خواهند کرد
اتحاد اصلاح طلبان و اعتدالگرايان كه حامي و طرفدار روحاني رئيس جمهور ايران هستند، در دور دوم انتخابات مجلس بر اصولگرایان، پيروز شدند.
گزارش «بریت بارت» از روابط ایران و روسیه؛
روحانی و پوتین باهم کنار نمی آیند
هم اکنون، ایران سیاست "نگاه به شرق" دارد که نیازمند اتحاد قوی تر با روسیه برای از بین بردن نفوذ غرب در خاورمیانه است. به نظر می رسد همکاری ایران و روسیه در جنگ داخلی سوریه به نتایج خوبی رسیده باشد.
آیت الله فاضل لنکرانی:
باید برویم سراغ شاگردان اصیل امام / به کسی که یک وقتی منکر تشکیل حکومت اسلامی بوده و حالا می گوید من موافقم، نمی توان اعتماد کرد
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این‌که مطالب گذشته آيت‌الله مطهری دردهای امروز جامعه را درمان می‌کند، گفت: شهید مطهری خود را محصور به دروس و برنامه‌های حوزه نکرد و فراتر از آنچه که در حوزه موجود بود، جلو رفت.
رهبر‌ معظم انقلاب در دیدار رمضان عبدالله:
دفاع از فلسطین نماد دفاع از اسلام است/ وحشت رژیم صهیونیستی از حزب‌الله بسیار بیشتر از گذشته است
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه در چنین شرایطی، «دفاع از فلسطین، نماد دفاع از اسلام است»، گفتند: جبهه استکبار تلاش گسترده‌ای به‌کار گرفته است تا این رویارویی را «جنگ میان شیعه و سنی» معرفی کند.
توییت حسن روحانی: راهیابی 18 زن به مجلس یک رکورد است+ عکس
رئیس جمهوری در پیام توییتری خود نوشت: راهیابی 18 زن به مجلس یک رکورد است.
نگاه رویترز به انتخابات دور دوم؛
پایان تسلط اصولگرایان بر کرسی های مجلس
بنا به نتایج منتشر شد، سیاستمداران متحد روحانی در دور دوم انتخابات مجلس ایران بیشترین رای را کسب کردند.
آیت‌الله هاشمی از «لحظات شیرین زندگی خود از پذیرش قطعنامه توسط امام(ره)» می گوید/ از آگاهی مردم خوشحالم
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به فراز و فرودهای زندگی خویش، گفت: اگر چه تمام عملکرد و برنامه‌های مهم مربوط به زندگی و مسؤولیت‌هایم در تاریخ انقلاب اسلامی آمده است، ولی به دلایل انگیزه‌های شخصی از سال 60 تاکنون لحظه به لحظه کارهایم را خاطره نویسی و ثبت کرده‌ام.
شش نکته ی یک مقام ارشد آمریکایی در گفتگو با النهار؛
اوباما تا پایان دوره ریاست جمهوری اش به تهران سفر نمی کند / روابط ایران و آمریکا در روزهای باقی مانده دولت فعلی برقرار نمی شود
یک مقام آمريكايي كه مسئول امور منطقه مي باشد، به بیان واقعیت هایی در مورد روابط آمريكا و ايران پرداخت.
کمال سجادی، سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفتگو با «انتخاب»:
ما اصولگرایان مثل 92 شکست خوردیم؛ مقصر هم خودمان هستیم
ما داریم نام اصولگرایی را یدک می کشیم آن هم فقط به خاطر منافع شخصی. انسان از منافع شخصی سیرمونی ندارد . ما باید ببینیم چه چیزی باعث شده است که اصولگرایان دچار چنین وضعی شدند ما نباید به راحتی از این مقوله عبور کنیم. اصولگرایان واقعی ما خودشان را کنار کشیدند که همین موضوع دچار اسیب به بدنه اصولگرایی شد.
رئیس جمهور:
عده‌ای می‌گویند چرا زندگی خوب ما در سایه تحریم ها را برهم زدید
رئیس جمهور با انتقاد از افراد بدبین و بدگمان به مذاکرات هسته‌ای، گفت: عده‌ای می‌گویند ما در سایه تحریم زندگی خوبی داشتیم؛ چرا زندگی خوب ما را برهم زدید.
نیوزویک:
پوتین دروغ می گوید؛ تعداد نظامیان روس در سوریه بیشتر از قبل شده / چرا مسکو به دمشق علاقمند است؟
آنچه چند هفته گذشته تیتری امیدوارکننده بود، حالا دیگر پوشالی بودنش کاملا روشن شده. روسیه، نه تنها نیروهایش را از سوریه بیرون نکشیده ، بلکه در حال وارد کردن نیروها و تجهیزات بیشتر است. پوتین بار دیگر ثابت کرده نمی توان به او اعتماد کرد.
تحلیل فایننشال تایمز از نتایج انتخابات مجلس؛
پیام تشکر بزرگ ایرانیان از روحانی بابت توافق هسته ای / چرا ریاست لاریجانی به نفع دولت است؟
حامیان دولت یازدهم در دور دوم انتخابات مجلس ایران صاحب پیروزی شدند، که می تواند به دولت حسن روحانی در اجرای سیاست های اصلاحات گرایانه اش کمک کند.
ناطق نوری:
علی مطهری از تهمت و توهین نمی هراسد، او یک آزاده است
حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری با اشاره به فضایل اخلاقی شهید مطهری به خصوص در بعد هدایت جوانان و راهنمایی‌های آن ها گفت که در حال حاضر وضعیت به گونه ای است که تا پول به حساب وعاظ نریزند و قبض وصول نشود نمی‌آیند.
آیت الله هاشمی به نماینده بان کی مون: به امریکایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در دیدار یان کوبیش، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در امور عراق تأکید کرد: به امریکایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده است.
اشرفی‌اصفهانی در گفتگو با «انتخاب»:
در مجلس آینده، یک سال لاریجانی رئیس شود، یک سال عارف / چون سال آخر ریاست جمهوری روحانی است، بهتر است لاریجانی رئیس شود / اکنون ریاست عارف ریسک است
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد اشرفی‌اصفهانی پیشنهاد داد که هر سال یکی از دو چهره مطرح یعنی لاریجانی و عارف ریاست مجلس را برعهده گیرند.
پیروزی قاطعانه «لیست امید» در دور دوم انتخابات مجلس+جدول و گرایش های نمایندگان جدید
با پایان شمارش آرای ماخوذه در برخی حوزه‌های انتخابیه در دور دوم انتخابات مجلس دهم، نمایندگان این حوزه‌ها برای راهیابی به خانه ملت مشخص شدند.
۲ ۱