تیتر یک
قهر رییس جمهور از جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی/ واکنش روحانی، باعث تنش در جلسه شد + تصاویر جلسه شورا
گزارش اختصاصی «انتخاب» از یک جلسه نیمه کاره
«روحانی» به شدت برافروخته شده و اظهارات این فرد را «عوامانه» و «از روی کم اطلاعی» می خواند. واکنش رییس جمهور اما باعث تشدید این «برخورد لفظی» می شود و نهایتاً روحانی به حالت قهر جلسه را ترک می کند.
خبر ویژه
واکنش احمدی نژاد به محکومیت معاول اول خود:
ماجرای رحیمی مربوط به سال های قبل از حضور او در دولت مظلوم نهم است / می خواهند بر ضعف‌های جاری در اداره کشور سرپوش بگذارند / ماه همیشه زیر ابر پنهان نمی‌ماند
دفتر محمود احمدی‌نژاد با انتشار اطلاعیه‌ای خطاب به مردم ایران ضمن تبیین اتهامات محمدرضا رحیمی معاون اول وی در دولت‌ دهم این اتهامات را مربوط به دولت متبوع خود ندانست.
الاخبار:
آمریکا نگران است؛ پادشاه جدید عربستان بیمار است و بعد از چند دقیقه گفتگو، حرف های بی ربط می‌زند
در دوران بیماری پادشاه عربستان، حتی این مسئله مطرح شد که ممکن است تنش های خاندان حاکم بر عربستان به بحران داخلی یا اختلاف منجر شود.
AFC اعتراض ایران را نپذیرفت/شاگردان کی روش به تهران باز می گردند
AFC درخواست ایران در مورد دوپینگ بازیکن عراقی را نپذیرفت و ایران از صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا باز ماند.
آیا سفر ظریف به ریاض، قفل روابط ایران و عربستان را باز می کند؟
اواسط ماه کنونی رسبانه های ایران به نقل از حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران در امور خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرده بود به دلیل اظهار نظر تند سعود الفیصل وزیر امور خارجه عربستان درباره سوریه، سفر محمد جواد ظریف به ریاض به وقت دیگری موکول شده است.
خشم فرزند «ملک عبدالله» از عزل و نصب هاي پادشاه جديد عربستان
عزل و نصب های پادشاه جدید عربستان پس از درگذشت پادشاه سابق علاوه بر این که همگان را به تعجب واداشته است، نشان دهنده نزاع داخلی در خانواده پادشاهی است و فرزند پادشاه سابق را نیز به خشم آورده است.
وکیل معاون اول احمدی نژاد:
رحیمی ناراحت است ، او حکم صادر شده را قبول ندارد / ممکن است برای توقف اجرای حکم، دستوری بگیریم
وکیل معاون اول رئیس جمهور سابق گفت که محمدرضا رحیمی حکم صادره برای خود را قابل پذیرش نمی داند و از رئیس دستگاه قضا درخواست اعمال ماده ۱۸ خواهد کرد.
علی مطهری:
گاهی برای کسانی که می‌خواهند خفقان ایجاد کنند، «کف‌گرگی» لازم است /  از خاتمی و هاشمی دفاع می کنم، چون مظلوم واقع شده‌اند
اگر طبق تعلیم قرآن و اصول ۸۴ و ۸۶ قانون اساسی و توصیه رهبر گرامی انقلاب، آرام می‌نشستید و گوش می‌دادید، سخنان من چنین انعکاسی نداشت.
آیت الله جنتی:
شکستن حصر، حرف 4 آدم عوضی است / در 22 بهمن به دهن کسانی بزنیم که این حرف را می زنند/ برخی افراد که ان شاألله خداوند شرشان را از سر مردم کم کند می‌گویند باید در مسائل هسته‌ای با دشمن کنار آمد
آیت‌الله احمد جنتی گفت" در 22 بهمن باید این پیام را به دنیا بدهیم که ما ملتی انقلابی هستیم که از ارزش‌ها، خدا، پیامبر، دین و کتاب آسمانی حمایت می‌کنند و باید خودمان این را بفهمیم و به دیگران بفهمانیم.
حواشی آزاردهنده اطراف رییس جمهور، روحانی را مکدر کرده
ماجرای قهر و استعفای مقام دفتر رییس جمهور / «حاشیه» همچنان در «متن» تیم رسانه ای دولت!
پرویز اسماعیلی (سخنگوی انتخاباتی کاندیدای رقیب در انتخابات ریاست جمهوری 92) در اقدامی عجیب که می توان آن را «ژست فراجناحی» جریان قدرتمند دفتر رییس جمهور ارزیابی کرد، پس از برکناری علیرضا معزی مدیرمسئول سایت خبرآنلاین از معاونت ارتباطات ریاست جمهوری ، سکان ارتباطات دفتر رییس جمهور را عهده دار شد ، اما همان ابتدا یک اتفاق، باعث تنزل جایگاهش در دفتر رییس جمهور شد.
سفیر سابق آمریکا در عربستان:
نمی توان تهران، ریاض و واشنگتن را در یکجا جمع کرد / اختلاف کاخ سفید و سعودی ها بر سر ایران ادامه خواهد داشت
سفیر سابق آمریکا در عربستان سعودی تاکید کرد: سعودیها به رویکرد آمریکا در قبال ایران اعتماد ندارند.
روزنامه رای الیوم:
مرگ ملک عبدالله با 3 روز تاخیر اعلام شد / چه شد که دستگاه تنفس مصنوعی از عبدالله جدا شد؟
محمد بن نایف که روابط نزدیکی با آمریکا دارد به دلیل تلاش برای مبارزه با تروریسم از سوی جامعه جهانی به ویژه آمریکا مورد تقدیر قرار گرفته است.
برخی رسانه های جهان ادعا کردند:
افزایش اختلافات در خاندان آل سعود/ «مقرن بن عبدالله» نیامده برکنار مي‌شود؟
آل سعود امور سیاسی و آل الشیخ که از نوادگان محمد بن وهاب هستند، هم امور دینی و اجتماعی را در دست گرفت.
پادشاه جدید، پسر ملک عبدالله را برکنار کرد/  صدور 6 حکم دیگر قبل از اتمام مراسم تدفين ملک عبدالله
پادشاه جدید عربستان سعودی در اقدامی زودهنگام و قبل از تشییع جنازه ملک عبدالله و دفن وی، شش حکم صادر کرد و پستهای کلیدی کشور را تغییر داد.
انتقاد امام جمعه موقت تهران از ظریف:
ما باید در انظار عمومی با اینها قدم بزنیم؟ این کار در شان دیپلماسی نظام اسلامی نیست
عقل فتوا می‌دهد با دشمن سخت برخورد کنیم و دشمن را به خانه راه دادن و در دام شیطان قرار گرفتن، وبال دنیا و آخرت است.
وزارت خارجه اعلام کرد:
ظریف در مراسم ملک عبدالله حضور می یابد
سخنگوی وزارت خارجه درگذشت ملک عبداله پادشاه عربستان سعودی را به دولت و مردم عربستان تسلیت گفت.
پایان جام برای ایران، با وجود عملکرد مناسب
ایران ناباورانه در ضربات پنالتی باخت، عراق به نیمه نهایی رفت
روی پاس عمقی آندرانیک تیموریان به سردار آزمون، احمد ابراهیم توپ را با دست دفع کرد که این حرکت او یک کارت زرد برای مدافع عراق در پی داشت.
ملک عبدالله درگذشت / شاهزاده سلمان، پادشاه شد، شاهزاده مقرن، ولیعهد
بیعت شهروندان سعودی با ملک سلمان بن عبدالعزیز و شاهزاده مقرن بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد پس از نماز عشا جمعه در کاخ پادشاهی در ریاض برگزار خواهد شد.
آیت الله جنتی:
عده‌ای از هم‌اکنون می‌دانند که صلاحیتشان تأئید نمی‌شود، لذا شورای نگهبان را زیر سوال می‌ برند
در جریان این فتنه عده ای که دست پرورده استکبار بودند در صف اول قرار گرفتند و عده ای نیز به دلیل نداشتن بصیرت فکر کردند که باید در خیابان شعار بدهند و لذا بعدها پشیمان شدند.
کفه ی مخالفت با تحریم های ایران سنگین تر شد / برژینسکی و اسکوکرافت به کمک اوباما آمدند
نشریه هیل از مخالفت برنت اسکوکرافت و زبیگنیو برژینسکی با تصویب تحریم های جدید علیه ایران خبر داد.
در رأی دیوان عالی کشور مطرح شد،
«ارتشا» و «تحصیل مال از طریق نامشروع»، دو جرم محمدرضا رحیمی
شعبه‌ی 11 دیوان عالی کشور ادامه داده که اتهامات محمدرضا رحیمی اخذ رشوه (قبول مال به‌طور غیرمستقیم) و تحصیل مال از طریق نامشروع است که با مواد 2 و 3 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری مطابقت دارد.
مصباح یزدی:
برخی تصور می‌کنند تنها باید به فکر نان و مسکن مردم باشند / دولت باید بیش از شکم مردم به فکر دین آنها باشد / مگر ما این همه شهید داده‌ایم که فقط تحریم‌ها را برداریم؟!
از آغاز جنگ تحمیلی عده‌ای می‌گفتند باید به هر نحوی شده جنگ را خاتمه دهیم و صلح کنیم حتی اگر بخشی از خاک کشور را از دست بدهیم، جریان نهضت آزادی از این دست افراد بودند؛ اما امام(ره) مخالفت کردند.
یادداشت وزیران خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس خطاب به کنگره:
نگاه جهان به ماست، شاید این فرصت تاریخی دیگر هرگز تکرار نشود / تحریم های جدید علیه ایران تلاش های ما را به خطر می اندازد
ما فرصتی تاریخی داریم که شاید هرگز تکرار نشود. در حالی که نگاه جهان به ماست، باید تهعد خود را به دیپلماسی نشان دهیم تا تلاش کنیم مسئله اتمی ایران را در مهلت تعیین شده از میان برداریم. این مطمئن‌ترین راه برای رسیده به راه‌حلی فراگیر و ممتد است که می‌تواند جهان و منطقه را امن‌تر سازد.
جانشین فرمانده سپاه قدس به اسرائیل:
لازم نیست ما را عصبانی کنید، سپاهیان ما خواب را از چشمان شما می گیرند
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: همان‌گونه که تا به حال رزمندگان مقاومت خواب راحت را از شما گرفته‌اند، این بار نیز سپاهیان ما و حزب‌الله خواب راحت را از شما می‌گیرند.
جان کری:
به قول یک افسر اطلاعاتی اسرائیل، اعمال تحریم های جدید علیه ایران مانند پرتاب نارنجک بر روی روند مذاکرات است
همین صداها که اینک اعتراضات خود را در خصوص نداشتن تحریم ها اعلام می کنند یا از تحریم ها در حال حاضر حمایت می کنند، همین افراد بودند که می گفتند توافق موقتی که ما به آن دست یافتیم، فاجعه است. همین افراد بودند که می گفتند با آن مخالف هستند زیرا به ایران اجازه می دهد در برنامه خود پیش برود.
ماجرای استعفای جنجالی استاندار قم و حمایت تمام قامت وزیر کشور از وی
در شرایطی که روز گذشته برخی رسانه ها از استعفای حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم سخن به میان آوردند، خبرنگار «انتخاب» به اطلاعات جدیدی در این مورد دست یافت.
پیام حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی:
اجازه ندهید تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند
در پی حوادث اخیر فرانسه و وقایع مشابه، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام مهمی خطاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی صادر کردند.
رحیمی به 5 سال حبس و پرداخت 3 میلیارد و 850 میلیون تومان محکوم شد/ تبدیل 15 سال حبس به 5 سال در دیوان عالی کشور
پرونده محمدرضا رحیمی بدوا" در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که هیات قضایی این شعبه او را به 15 سال حبس، پرداخت دو میلیارد و 850 میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرده بودند ولی با اعتراضی که به رای شد پرونده به شعبه 11 دیوان عالی کشور رفت و این شعبه با تایید مجازات‌های رد مال و جزای نقدی، 10 سال از مجازات حبس معاون اول دولت احمدی نژاد را کاهش داده است.
عذاب وجدان نا امنی ، بلای جان مردم اسرائیل
آیت الله هاشمی: به قول «سید حسن نصرالله»، صهیونیست‌‌ها پناهگاه‌های خود را آماده کنند/ هیچ نقطه‌ای در سرزمین‌های اشغالی امن نیست/ هزیمت تاریخی اسرائیل شروع شده
آیت الله هاشمی با ابراز امیدواری از پیروزی نهایی مردم فلسطین، گفت: تمام آنچه را که قدرت‌های زورگو و صهیونیست‌های جهان در سرزمین فلسطین می‌سازند، در نهایت سرمایه فلسطینی‌ها برای نسل‌های آینده است، چون اسرائیل یک شی خارجی در پیکره منطقه است و بالاخره روزی خارج می‌شود و از بین می‌رود.
واکنش آمریکا به توافق وزرای دفاع ایران و روسیه: همچنان با فروش S300 به ایران مخالفیم
آمریکا هنوز در حال «مطالعه» اطلاعات مربوط به سفر سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه به ایران است. طرف آمریکایی پیشاپیش هشدار داده بود که تحویل سامانه های موشکی ضدهواپیمای اس-300 روسیه به ایران امری غیرقابل پذیرش خواهد بود.
روحاني:
عده‌اي نادانسته و همنوا با دشمن از عدم توفيق دولت سخن مي گويند/ برخي به اسم آزادي تخم نفرت مي‌پاشند
رييس جمهور به تلاش هاي برخي ها براي القائات سوء در جامعه اشاره کرد و افزود: در شرايط خطير کشور ، القائات سوء دارند و از عدم توفيق دولت در برنامه‌هاي اقتصادي و يا از عدم تمايل سرمايه‌گذاري براي سرمايه‌گذاري در ايران سخن مي‌گويند.
سخنگوی دولت:
انتقاد از قدم زنی ظریف با کری سخیف است / درخواست اخراج سفیر فرانسه احساسی است
سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به انتقادات از وزیر خارجه به خاطر سفر به فرانسه و قدم زدن با جان کری گفت: «چه ایرادی داشته که ظریف با کری در ژنو قدم زده‌اند، ایراد شما به این است که چرا بعد از قدم زدن، سوار ماشین نشده‌اند؟»
رهبر معظم انتقلاب:
دین‌زدایی و عفت‌زدایی در دستور کار امپراطوری رسانه‌ای جهانی قرار گرفته / در برخورد با متخلف نباید هیچ ملاحظه و سهل‌انگاری شود
رهبر انقلاب اسلامی، با تشکر فراوان از پیروزی‌ها و مدال‌آوری ورزشکاران، شناخت افتخارات ملی و همچنین وجود روحیه افتخار ملی در یک ملت را زمینه‌ساز حرکت به‌سوی افتخارات بزرگ برشمردند.