گفتگو
رای آوردن جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 96 محال است
جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با «انتخاب»:
رای آوردن جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 96 محال است
تیتر یک
قالیباف: برخی شهرداران ضعیف النفس مانند من، در مقابل دخالت‌های شوراها کوتاه می‌آیند و می گویند مجبوری این باج را به شورا بدهی
متاسفانه گاهی برخی شهرداران ضعیف النفس مانند من، در مقابل دخالت‌های شوراها کوتاه می‌آیند و اعلام می‌کنند مجبوری این باج را به شورا بدهی. این آغاز یک سقوط بزرگ است.
خبر ویژه
دادستان های آمریکایی:
رضا ضراب تابعیت دوگانه دارد و ممکن است فرار کند / این فرد باید در زندان بماند
دادستان دادگاه ضراب در آمریکا می گوید، این تاجر طلا متهم به دسیسه چینی برای کمک به ایران برای فرار از تحریم ها و همچنین پرداخت میلیون ها دلار رشوه وزرای دولت ترکیه و رئیس اجرایی سابق بانک ترکیه ای هالک کرده، که بزرگترین بانک عمومی ترکیه است.
رهبر معظم انقلاب:
حمله به نهادهای انقلاب از جمله سپاه، شورای نگهبان، جوانان حزب اللهی و روحانیون انقلابی از روشهای جاری بیگانگان است / هدف دشمن از نفوذ تهی شدن نظام از عناصر قدرت است
دوستان عزیز ما می گویند در مذاکرات هسته ای امتیاز گرفتیم و طرفهای مقابل صنعت هسته ای ایران را پذیرفتند؛ این مسئله البته بعد از عینی شدن اقتدار ایران یعنی غنی سازی 20 درصد حاصل شد، چرا که همه می دانند در غنی سازی، رسیدن به 20 درصد دشوارترین مرحله کار است.
آیت الله مصباح:
دلخوش کردن به ژنو، لوزان و نیویورک، سبب تسلط کافران می‌شود / برخی هر شب رویای زندگي در پاریس و نیویورک را در خواب می‌بینند
عضو سابق خبرگان رهبری با اشاره به سخنان حضرت امیر (ع)، پشت‌کردن به احکام اسلام و روی آوردن به احکام غیر اسلامی را سبب از دست رفتن عزت دانست و خاطر نشان کرد: پناه بردن به غیر خدا و دلخوش کردن به ژنو، لوزان و نیویورک، سبب می‌شود تا خدا کافران را بر شما مسلط کند و با فریب خوردن از دشمنان، در مذاکرات شکست بخورید.
چه کسانی پشت ماجرای هک سایت های دولتی هستند؟
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره نگرانی بابت امنیت اطلاعات ایرانی ها در جریان هک اخیر برخی سایت های دولتی، گفت: اطمینان می دهم هیچ مشکلی متوجه اطلاعات شهروندان نشد و هکرها برای غوغای تبلیغاتی از نام جعلی استفاده کردند.
آیت الله مکارم شیرازی:
شبکه های اجتماعی تبدیل به لجن زار متعفن شده است
غربی ها می گویند اگر بتوانیم حجاب را از زنان بگیریم 50 درصد نظام را تخریب کرده ایم مسئله حجاب مسئله ساده ای نیست و نباید کاری کرد که تصور شود حجاب و عفاف سیاسی است چرا که این فریضه و واجب الهی است.
فارین پالسی بررسی کرد:
هدف داعش از جذب کودکان چیست؟
کودکان لباس استتار می پوشند. هنرهای رزمی تمرین می کنند. آن ها تحت نظارت مربی خود که با غرور به آن ها نگاه می کند همزمان اسلحه و تفنگ های خود را شلیک می کنند. آن ها گذرنامه های اندونزیایی خود را در آتش می سوزانند.
سیدحسن خمینی:
اینکه یک جمله امام بدون ذکر قبل و بعد آن، از مجموعه بیانات ایشان استخراج شود و سپس بدان استناد شود کار صحیحی نیست / کسی که نام یک کتاب امام را نداند نمی‌تواند مدعی اجتهاد در تفکر ایشان شود
یادگار امام خمینی با تأکید بر ضروت اجتهاد مداوم در اندیشه امام خمینی گفت: اینکه یک جمله امام بدون ذکر قبل و بعد آن، از مجموعه بیانات ایشان استخراج شود و سپس بدان استناد شود کار صحیحی نیست.
آیت الله جنتی:
مجلس خبرگان به دنبال عمل کردن به نظر رهبری مبنی بر انقلابی ماندن است / در خبرگان همه همدیگر را قبول و دوست دارند
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: این مجلس تلاش خواهد کرد تا به خواست خدا به نظر رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن ، عمل کند.
در مراسم معارفه عبدالناصر همتی بعنوان رئیس بیمه مرکزی؛
وزیر اقتصاد: ماجرای فیش‌های حقوقی میراث به جا مانده از دولت احمدی‌نژاد است+ویدیو
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به ماجرای فیش های حقوقی جنجالی می‌گوید: این نابسامانی‌ها میراث به جا مانده از دولت احمدی‌نژاد است.
عارف:
در بحث ریاست مجلس به توافق نرسیدیم /  وظیفه‌ام حضور جدی در انتخابات ریاست است /صحن علنی حرف آخر را می زند / غیر از پست ریاست حاضر به تعامل در سایر پست‌ها هستیم
به احترام برخی از عزیزان گفتیم نیازی نیست میثاق‌نامه را امضا کنند و ما متأسفانه امروز مطرح می‌کنند که ما هیچ تعهدی نداریم.
دیلی کالر:
قهرمان افسانه ای ایرانیان در فلوجه / فرماندهی ژنرال سلیمانی در سخت ترین نبرد علیه داعش
فلوجه می رود که یکی از مرگبارترین جنگ ها علیه داعش باشد. ایران و متحدان شیعه او از سوی داعش کافر شمرده می شوند، که این دو گروه را به دشمن خونی هم بدل کرده است. با در نظر گرفتن جمعیت وهابی زیاد فلوجه، می توان انتظار تلفات سنگینی از این نبرد داشت.
علی مطهری:
وزیر کشور در ماجرای مینو خالقی عقب نشینی کرده؛ او باید استیضاح شود / در مجلس سوم، اتفاق مشابهی افتاد، اما آن زمان وزیر کشور شجاعی داشتیم
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که هنوز مسأله مینو خالقی منتخب مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پایان نیافته است.
احمدی نژاد در صورت رد صلاحیت چه خواهد کرد؟/ کپی از روی دست هاشمی، انصراف و حمایت از کاندیدای دیگر!
شنیده های خبرنگار «انتخاب» از جلسات احمدی نژاد و مشاورانش حکایت از تصمیم او برای حضور در انتخابات آتی دارد، اما از آنجا که او احتمال می دهد رد صلاحیت شود ، گزینه ی دیگری نیز روی میز خود گذاشته است.
گزارش المانیتور از
هجوم ایرانیان به صفحه ی لئوناردو دی کاپریو / تلاش دفتر سازمان در تهران برای دعوت بازیگر هالیوودی به ایران
ایرانیان وقتی فهمیدند لئوناردو دی کاپریو عکسی از دریاچه ارومیه را در حساب اینستاگرامش گذاشت، بسیار به وجد آمدند. دی کاپریو که از پیشتازان عرصه حفاظت از محیط زیست است، عکس Weather Channel از دریاچه رو به موت ارومیه را بار دیگر نشر کرد تا توجه جهانیان را به تغییرات آب و هوایی جلب کند. آنچه نمی دانست ابراز محبت و علاقه ای بود که بسیاری از ایرانیان در داخل و خارج این کشور برای این حرکت کوچک او در جهت آگاهی بخشی به این موضوع نشان می دادند.
نگاه نشریه «دیپلمات» به انتخابات ریاست مجلس؛
نبرد بزرگی در راه است / لاریجانی، ضربه بزرگی به مخالفان روحانی زد / اصلاح طلبان در مورد عارف دو دل هستند
تازه ترین انتخابات پارلمانی ایران در ماه فوریه برگزار شد. نتایج این انتخابات، هم اصولگرایان و هم اصلاح طلبان را شگفت زده کرد. ائتلاف اصلاح طلبان با اعتدالیون موفق شد از ٢٩٠ کرسی مجلس شورای اسلامی ١٢١ کرسی را به دست آورد. در مقابل، اصولگرایان با تحمل شکستی سخت در مقایسه با پیروزی های آن ها در سه دوره انتخابات پیشین مجلس، توانستند فقط ٨٣ نماینده به مجلس جدید ایران روانه کنند.
حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفتگو با «انتخاب»؛
آیت الله جنتی در ابتدا نپذیرفت کاندیدا شود، ولی امروز تصمیم خود را گرفت/ در انتخابات 7 اسفند، علیه آیات جنتی، مصباح و یزدی کودتا شد، تعجب می کنم چطور ایشان رای آورد/ ریاست ایشان بر خبرگان «تو دهنی» به آن اتفاقات بود
حجت الاسلام حسین ابراهیمی، می گوید در انتخابات هفتم اسفندماه علیه آیت الله جنتی کودتا صورت گرفته بود.
خروج بی سروصدای «مشاور رسانه ای رئیس جمهور» از ایران/ «صادق» سفیر شد
درحالیکه پیشتر برخی منابع خبری از «احتمال حضور محمدرضا صادق در کرواسی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران» خبر داده بودند، به نظر می رسد این اتفاق در سکوت خبری به وقوع پیوسته است.
فرمانده کل سپاه:
هرگز اجازه نخواهیم داد جریان های نفوذی غرب گرا انقلاب را آلوده سازند / صاحبان تفکری خاص در داخل کشور، با نیم نگاهی به بیگانگان از ارزش‌های تمدن پوسیده غربی سخن می‌گویند
نظام سلطه و در رأس آن آمریکا با پیروان منطقه‌ای اش، تمامی ظرفیت های خود را در مقابل پیشرفت انقلاب اسلامی متمرکز کرده اند، اما به حول و قوه الهی، این تمرکز در حال فروپاشی است.
رئیس مجلس خبرگان:
باید کاری کنیم مقام معظم رهبری از ما راضی باشند / ولایت فقیه همان ولایت رسول‌الله (ص) است
رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه ولایت فقیه همان ولایت رسو‌ل‌الله (ص) است، گفت: ما باید کاری کنیم که هم خدا و هم مقام معظم رهبری از ما راضی باشند.
آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان شد
جلسه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای تعیین رییس و هیات رییسه دائم غیرعلنی شد و آیت الله جنتی با 51 رای رئیس مجلس خبرگان شد.
آسوشیتدپرس:
انتخابات آمریکا نقل محافل ایران است / ایرانیان نه از ترامپ دل خوشی دارند، نه از کلینتون
ایرانی ها به دقت کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا را دنبال می کنند چرا که می دانند مستاجر بعدی کاخ سفید تاثیری مستقیم در زندگی شان دارد.
مقام معظم رهبری: مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق از هویت اسلامی و انقلابی نظام است
پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز پنجمین دوره خبرگان رهبری در مراسم افتتاحیه این مجلس قرائت شد.
گزارش «بریت بارت» از تهدید ایران به بستن گلوگاه نفتی جهان؛
در سال 2002، آمریکا می خواست تنگه ی هرمز را باز نگه دارد، اما 16 کشتی اش نابود شد و شکست خورد
هشت گلوگاه دریایی اصلی وجود دارد که تانکرهای نفتی از آن به مقصد نقاط مختلف جهان می گذرند. روزانه 7 میلیون بشکه نفت از یکی از آن ها خارج می شود: تنگه هرمز.
آیت الله نورمفیدی، عضو مجلس خبرگان، در گفتگو با «انتخاب»:
احتمال کناره گیری تمامی کاندیداهای ریاست خبرگان به نفع آیت الله امینی / سابقه انقلابی آیت الله امینی را همه ندارند
آیت الله نوری مفیدی گفت که احتمال کنار رفتن تمامی کاندیداهای ریاست مجلس خبرگان به نفع آیت الله امینی وجود دارد.
اکبر ترکان در گفتگو با «انتخاب»:
نامزدی احمدی نژاد تنها یک سرگرمی است؛ کاندیدای اصلی مخالفان روحانی بزودی رونمایی می شود / جلیلی دیگر به ریاست جمهوری فکر نمی کند/ شایسته نیست حداد بدون مبنا علیه دولت حرف بزند
اکبر ترکان معتقد است که محمود احمدی نژاد گزینه ی «سرگرمی افراطیون» است و کاندیدای اصلی بزودی رونمایی می شود.
اختصاصی «انتخاب»؛
آیت الله امینی کاندیداتوری در انتخابات ریاست خبرگان را پذیرفت
با درخواست تعداد زیادی از اعضاي جامعه مدرسين حوزه علميه قم و نظر مساعد برخي مراجع تقليد و توصيه شخصيتهاي برجسته انقلاب، آيت الله ابراهيم اميني عصر امروز كانديداتوري رياست مجلس خبرگان را پذيرفت.
رهبر معظم انقلاب:
گاهی جوانهای احتمالاً صالح و مؤمنی، با یک کسی یا جلسه ای مخالفند؛ بنا می کنند هیاهو کردن، جنجال کردن و شعار دادن؛ من با این کارها موافق نیستم / امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است
همزمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر، مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین علیه‌السلام صبح امروز (دوشنبه) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
تحلیل «امریکن اینترست» از سفر نخست وزیر هند به تهران؛
اتحاد هند و ایران در برابر پاکستان و چین؟
نخست وزیر هند، نارندرا مودی پس از پیروزی بزرگ حزبش ، بهاراتیا جاناتا، در استان آسام برای سفری دو روزه به ایران آمد. در همین حال رویترز از قصد هند برای کمک به تهران در ساخت و بهره برداری از بندری در خلیج عمان گزارش داده است.
وزیر دفاع:
احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات ایرانی زنده و در اسارت اسرائیل هستند
وزیر دفاع اعلام کرد که سردار احمد متوسلیان و ۳ دیپلمات دیگر ایرانی زنده و در اسارت رژیم صهیونیستی هستند.
محمدمهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با «انتخاب»:
قالیباف به عنوان یک رقیب انتخاباتی به روحانی متلک سیاسی انداخت / کاندیداتوری قالیباف در انتخابات 96 بستگی به این دارد که مشاورانش چطور هدایتش کنند
دولت می گوید اعتبارات نداریم. واقعیتش این است که دولت اعتباراتش کم است. همین الان هم بدهی های زیادی دارد. بدهی هایی از دولت قبل دراستانها دارد که همان ها را هم اگر بتواند انجام بدهد خیلی هنر کرده است.
نگاه رسانه های جهان به موفقیت اصغر فرهادی و شهاب حسینی در «کن»؛
ورایتی: برجام، سینمای ایران را احیا کرد / فرهادی، ستایش برانگیز است؛ او راه کیارستمی را می رود
در پی موفقیت اصغر فرهادی و شهاب حسینی در کن، رسانه های جهان گزارش های مختلفی در این مورد منتشر کردند.
۲ ۱