پنجشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ | Thursday, 27 April 2017
بروز رسانی شده: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۴
کد خبر: ۲۶۹۸۳۹
نظرات: ۱۸ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵
محمدرضا عارف:
رئیس فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه اگر قرار است عده‌ای مسیر دیگری را دنبال کنند صادقانه به مردم بگویند،اظهار داشت: ما آگاهانه در انتخابات برای ائتلاف لیست امید هزینه دادیم و کسانی را در این لیست قرار دادیم که باعث قهر بعضی از اصلاح‌طلبان شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
قطعا کاندیدای ریاست می شوم / علاقمندیم مدیریت مجلس را تعاملی پیش ببریم؛ منتظر نظر دوستان هستیم / کسانی را در لیست گذاشتیم که باعث قهر بعضی اصلاح‌طلبان شدند / منتخبین لیست امید بر تعهد خود وفادار بمانند

رئیس فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه اگر قرار است عده‌ای مسیر دیگری را دنبال کنند صادقانه به مردم بگویند،اظهار داشت: ما آگاهانه در انتخابات برای ائتلاف لیست امید هزینه دادیم و کسانی را در این لیست قرار دادیم که باعث قهر بعضی از اصلاح‌طلبان شد.

به گزارش «انتخاب»، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید صبح امروز در نشست شوراهای اصلاح‌طلبان کشور با بیان اینکه شورای اصلاح‌طلبان در استان‌ها نقش محوری در خلق حماسه هفت اسفند داشتند گفت: جوانان نیز در استان‌ها و تهران نقش محوری را در این پیروزی ایفا کردند و خلق این حماسه بخصوص در تهران مسئولیت بزرگی را بر دوش اصلاحات قرار داده است.

وی افزود: ارزیابی عملکرد اصلاح‌طلبان امری مهم و ضروری است و از این رو این برنامه و جلسه تشکیل شده است.

به نوشته فارس، عارف با بیان اینکه جبهه اصلاحات برای اولین بار زیر چتر شورای سیاست‌گذاری قرار گرفت گفت: حفظ انسجام و وحدت خواسته همه اصلاح‌طلبان است.

رئیس فراکسیون امید دهم با بیان اینکه باید ضعف‌ها و قوت‌های خود را در فضایی کارشناسی بررسی کنیم تا راهی برای آینده نشان دهد اظهار داشت: در خرداد 94، پیروزی بزرگی اتفاق افتاد ولی باید این را در نظر داشت که انتخابات ریاست جمهوری سال 96 را در پیش داریم و همچنین انتخابات شوراهای سال آتی نیازمند برنامه‌ریزی است و از این حیث وقت کم است.

عارف ضمن تشکر از مردم به خاطر نگاه به لیست امید گفت: این پیروزی با توجه به رهنمودهای رهبر انقلاب صورت گرفت و لازم است هم از ایشان و هم از دولت و نیروهای نظامی و امنیتی تشکر کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه عقلانیت،‌ امید و تدبیر در خرداد 92 به پیروزی رسید گفت: مطالبه مردم از نخبگانشان در ادامه این مسیر است و باید بدانیم که پاسخگوی مردم هستیم.

عارف با بیان اینکه بر این باوریم 8 سال دولت گذشته قابل دوام نبود گفت: مسیر انقلاب، مسیری متفاوت از آن چیزی بود که در این 8 سال طی شد.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات اسفند 94 بعد از خرداد 92 در دستور کار اصلاحات قرار گرفت و در این مدت اصلا‌ح‌طلبان راهبردهای خود را مطرح کردند.

عارف با تشریح اولویت‌های  اصلاح‌طلبان اظهار داشت: اولویت منافع ملی در کنار منافع حزبی در دستور کار قرار گرفت و به طور عمده از منافع حزبی گذشت شد.

وی افزود: همچنین توجه به نقطه‌نظرات اصلاح‌طلبان در سطح کشور در اولویت دیگر اصلاح‌طلبان برای میل به پیروزی قرار گرفت.

عارف با تاکید بر اینکه ائتلاف امید در گام دوم موفق شد گفت: ولی اسفند 94 ادامه خرداد 92 بود و بار سنگینی بر دوش ما برای ادامه مسیر وجود دارد.

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه علی‌رغم برخی برخوردهای غیرقانونی تحمل کردیم و مبنا را ارامش و امید قرار دادیم گفت: شعار ما نمی‌توانست جز رونق اقتصادی باشد و برای عملیاتی کردن آن میثاق بسته‌ایم که اگر پیروز شویم این تعهد ما به مردم است.

وی افزود: باید به این نکته توجه کنیم خیلی‌ها به خاطر برنامه به ما رای دادند و پیروزی ما برنامه‌ای بود.

عارف ادامه داد: نگاه گفتمانی، نگاهی برنامه‌ای است و به همین دلیل یک لیست به طور کامل رای آورد.

رئیس فراکسیون امید در همین زمینه افزود: نمی‌توانیم بعد از این پیروزی اینطور فکر کنیم که برای انتخابات آتی خدا بزرگ است و باید بدانیم که مردم مطالبه خواهند کرد.

وی با خطاب قرار دادن منتخبین اصلاح‌طلب مجلس دهم گفت: خواهشم این است که بر تعهد خود وفادار بمانید و بدانید که سرمایه نظام جمهوری اسلامی و ما اصلاح‌طلبان حضور مردم است.

عارف ادامه داد: نباید دوم خرداد 76 را به سوم تیر 84 تبدیل می‌کردیم و باید این را بدانیم که گام دوم قابل استمرار است و باید برای گام سوم خود که همان سوم خرداد آینده است خود را آماده کنیم.

وی با بیان اینکه مسیر اصلاحات مسیر حاکمیت و آرمان‌های انقلاب است گفت: خود را از بدنه انقلاب می‌دانیم و اصلاحات در تمام صحنه‌های سیاسی در خط مقدم انقلاب بوده است.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم با اشاره به اینکه بحث‌هایی به گوش می‌رسد که ائتلاف امید تا درب مجلس بوده است گفت: اتفاقا بعد از درب مجلس کار ائتلاف امید شروع می‌شود و در ورود به مجلس باید ائتلاف امید را تکرار کنیم.

عارف با بیان اینکه بدانید که عمل به تعهد ما از شنبه 8 خرداد شروع می‌شود گفت: همه باید به فراکسیون و نظر جمع تعهد داشته باشند.

وی با بیان اینکه بحث‌هایی از ایجاد فراکسیون‌های دیگر به گوش می‌رسد گفت: به عنوان عضوی از فراکسیون امید تعجب می‌کنم و باید بگویم همه منتخبین لیست امید وفادار به لیست بمانند چون باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند.

رئیس فراکسیون امید در مجلس دهم افزود: اقتصاد و معیشت اولویت ما است و برای حل آن نیازمند فراکسیون قوی هستیم.

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم در مجلس فراکسیون مقتدری داشته باشیم پس می‌خواهیم چه کار کنیم گفت: ما آگاهانه در انتخابات برای لیست امید هزینه دادیم و کسانی را در لیست قرار دادیم که باعث قهر برخی از اصلاح‌طلبان شد.

عارف با بیان اینکه این ائتلاف به سختی تشکیل شده است گفت: عده‌ای اگر می‌خواهند از این تعهدشان عدول کنند با صراحت با مردم صحبت کنند. این عده بدانند که مسیر تمام نشده و ما به اتحاد نیاز داریم.

وی با بیان اینکه برنامه سوم دولت اصلاحات بهترین عملکرد را در دوران پس از انقلاب داشت گفت: چرا نمی‌خواهید از این ظرفیت استفاده نکنید و در قدرت نمانید.

عارف با اشاره به آمارهای منتشر شده توسط رسانه‌ها مبنی بر عدم اکثریت فراکسیون امید در مجلس دهم گفت: بعضی‌ها چقدر خوشحال‌اند و عددسازی می‌کنند. ما عددسازی نکرده‌ایم و هیچ وقت برای رسیدن به قدرت از اخلاق عدول نکرده‌ایم.

وی افزود: رقبا روز اول و دوم مجلس قدرت فراکسیون امید را خواهند دید.

عارف در پایان تاکید کرد: همه منتخبین لیست امید به تعهدات خود پایدار بمانند و حفظ اتحاد را برنامه خود قرار دهند.

قطعا کاندیدای ریاست می شوم

تسنیم نوشت: عارف در جمع خبرنگاران گفت: ما از قبل اعلام آمادگی کردیم که علاقمندیم مدیریت مجلس را به صورت تعاملی پیش ببریم و منتظر نظر دوستان هستیم. ما در یک فضای رفاقت و دوستی رقابت می‌کنیم و بعد رفاقت را ادامه می دهیم. 

منتخب مردم تهران در مجلس دهم با بیان اینکه علاقمند به مدیریت مجلس به صورت تعاملی هستیم گفت: قطعا نامزد ریاست مجلس دهم می‌شوم. 
 
منتخب مردم تهران در مجلس دهم عصر امروز در حاشیه گردهمایی شوراهای اصلاح‌طلبان سراسر کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون با لاریجانی درباره ریاست مجلس جلسه داشته‌اید یا خیر؟ گفت: ما از قبل اعلام آمادگی کردیم که علاقمندیم مدیریت مجلس را به صورت تعاملی پیش ببریم و منتظر نظر دوستان هستیم. ما در یک فضای رفاقت و دوستی رقابت می‌کنیم و بعد رفاقت را ادامه می دهیم. 
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا تاکنون رسما اعلام نامزدی برای ریاست مجلس نکرده‌اید؟ پاسخ داد: حتما نامزد ریاست مجلس دهم هستم و قبلا هم اعلام کرده‌ام.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۳۱
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
6
45
"کسانی را در لیست گذاشتیم که باعث قهر بعضی اصلاح‌طلبان شدند"

منظور ایشان نعمتی و جلالی هستند که در لیست امید تهران بودند و بعد از رای اوری زیر همه چی زدند و گفتند عضو فراکسیون اصولگرا و رهروان ولایت می شویم و به لاریجانی رای می دهیم و مش مان همان اصولگرایی است
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
4
46
قرار دادن اصولگریان در لیست امید که بعد از رای اوری زیر همه چی زدن و گفتن به لاریجانی رای می دهیم و عضو فراکسیون اصوگراها می شویم اشتباه بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
41
7
این هم که قافیه رو باخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
1
42
باید اسامی انها منتشر شود
محمد
|
United Kingdom
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
8
45
درود بر عارف عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
58
8
اقای عارف مجبوربودازغیراصلاح طلبان درلیستشان استفاده کنندچون چهره های شاخص انهامحبوبیتی بین مردم نداشتند.
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
4
25
یغض عارف ترکید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
5
42
درود بر شخصیت محبوب ملت، دکتر عارف
همه کسانی که بهتون رای دادن، منتظر کاندیداتوری شما برای ریاست مجلس و انشالله انتخاب شما، هستن.
علی سجده
|
Russian Federation
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
6
27
همچنان منتظرم تا ببینم آخر نتیجه ریاست مجلس به کجا می رسد...البته کمی هم نگران هستم.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
5
16
امیدواریم که راهی یافته شود که شان هر دو بزرگوار دکتر عارف و دکتر لاریجانی حفظ شود چراکه هم دکتر عارف و هم دکتر لاریجانی نقش های بسزایی در سالهای گذشته برای بیرون امدن از بحران جریان انحرافی و بیرون امدن از دوران سیاه دولت گذشته کردند... انشالله این دو بزرگوار با تعامل با یکدیگر به یه توافقی برسن تا خدای نکرده افراطیون از اختلاف این دو بزرگوار نون نخورن و فضای اعتدالی بوجود امده توسط یه دست افراطی مخدوش نشود. چرا که ما برای اینکه ایران خانه خوبان شود خون دلها خورده ایم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
18
6
اشتباهه
محمدعلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
28
9
آقاي عارف خيلي دوستتون دارم ولي باورکنيد اصلا به صلاح نيست در دو سال اول حضرتعالي رياست مجلس رو عهده دار باشيد علاوه براين رقابت با آقاي لاريجاني بقاياي پايداري هارو تقويت ميکنه منتظر ايثاري ديگر از شما بوديم با اين حال نظرتان محترم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
9
30
صل علی محمد
عارف ملت آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
28
8
جناب اقاي عارف سلام شما فرموىي قطعا كاندیدای ریاست مجلس میشوید من هم به شما خاطر نشان میکنم که ریاست شما در شرایط کنونی برمجلس یعنی بستن راه تنفس پیکر نیمه جان اصلاح طلبان و مرگ مغزی ان در انتخابات بعدی ریاست جمهوری
فدایی حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
6
20
اکنون مصلحتست کاندید ریاست مقننه شوید همانطور که از نامزد ریاست جمهوری دست شستن برای کشور در سال 92 مهم بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
21
7
هر زمان که تولید به کار افتاد، ضریب جینی توزیع ثروت کم شد، حقوق دهک های پایین افرایش یافت، کار و اشتغال ایجاد شد، امر به معروف و نهی از منکر سیاسی و اقتصادی و عبادی ایجاد شد و دکترین جدیدی تدوین شد به جای نگاه تک بعدی و غرب محور در سیاست خارجه : آن زمان موقع درست کردن محدودیت های داخلی است اگر رضای خدا و مردم ملاک هست برای اصلاح طلبان عزیز
صائب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
9
24
عارف عشق ماست.
ناشناس
|
Romania
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۰
9
20
عارف جان اگه این بار هم کوتاه بیای در عالم سیاست بهت میگن محمدرضا پل
پلی که هر کس فقط می خواهد چهارپای خود را از آن عبور دهد
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
روز هفته ماه سال