تدابیر ژاپنی‌ها در برابر زلزله

تدابیر ژاپنی‌ها در برابر زلزله
تنها چند ساعت‌ پس از آن‌که یک زلزله مرگ‌بار در ایران ۳۲۰ کشته برجا گذاشت، زلزله‌ای دیگر به قدرت ۵.۸ ریشتر سواحل ژاپن را لرزاند. خبرها حاکی از آن است که حتی سواحل کاستاریکا نیز از زلزله متاثر شده‌اند. زلزله ۷.۳ ریشتری که در نزدیکی مرز ایران و عراق اتفاق افتاد، قریب ۲ هزار نفر زخمی برجا گذاشته و ایران می‌رود که در سوگ دوباره زلزله غرق شود.

سرنوشت مبهم بیت‌کوین در ایران

سرنوشت مبهم بیت‌کوین در ایران
اگر دنیای تکنولوژی را دنبال می‌کنید قطعاً نام بیت‌کوین را شنیده‌اید؛ پول مجازی که ارزش آن روز به روز بیشتر می‌شود و در لحظه نوشتن این مطلب قیمت هر بیت‌کوین ارزشی برابر با ۶۵۰۰ دلار دارد؛ چیزی بیشتر از ۲۶ میلیون تومان. بازار داغ این ارز رمزگذاری شده‌ی مجازی باعث تحریک برخی از کاربران ایرانی شده تا با خرید بیت کوین وارد تجارت سودآور آن شوند. اما این وسوسه‌ها در حالی صورت می‌گیرد که بانک مرکزی صریحا اعلام کرده که در حال حاضر ارزهای دیجیتالی را به رسمیت نمی‌شناسد.

آیا سرشماری‌های آینده ایران توسط موبایل امکان‌پذیر است؟

آیا سرشماری‌های آینده ایران توسط موبایل امکان‌پذیر است؟
سرشماری‌های ملی کشور انگلستان هر ۱۰ سال یکبار انجام می‌شوند تا دولت آمار دقیقی را درباره ساکنان این کشور جمع‌آوری کند. تا کنون این سرشماری با ارسال مامور و پرسش‌نامه‌های کاغذی صورت می‌گرفت اما قرار است به زودی از داده‌های تلفن‌همراه مردم برای جمع‌آوری بخشی از اطلاعات مربوط به شرایط زندگی شهروندان استفاده شود.

اگر در تهران زلزله بیاید چه خواهد شد؟!

اگر در تهران زلزله بیاید چه خواهد شد؟!
شب گذشته زلزله ۷.۳ ریشتری در غرب کشور رخ داد و منجر به کشته شدن و مجروح شدن بسیاری از مردم ایران شد. باید این سوال را از خودمان بپرسیم که چقدر آمادگی وقوع زلزله در شهرهای کشور یا کلان شهرها را داریم؟ و اگر در شهری مثل تهران که پایتخت کشور است زلزله بیاید چه می شود؟

آیا پیش بینی زلزله ممکن است؟

آیا پیش بینی زلزله ممکن است؟
زلزله یا زمین لرزه چه زمانی رخ می‌دهد؟ واحد اندازه‌گیری شدت آن چیست؟ آیا پیش‌بینی مکان، زمان و شدت زمین لرزه ممکن است؟