گفتگو
رای آوردن جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 96 محال است
جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با «انتخاب»:
رای آوردن جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 96 محال است
تیتر یک
علم الهدی: از هیاهو و جنگ روانی عده‌ای بی بند و بار نترسید / باید زمینه بی‌بند و باری و فحشاء از بین برود
با اشاره به لغو کنسرت‌های اخیر در طرقبه و شاندیز؛
نماينده ولی فقيه در خراسان رضوی خطاب به مسئولان طرقبه و شاندیز گفت: رضای الهی را مد نظر داشته باشید و از هیاهو و جنگ روانی عده‌ای بی‌بند‌وبار نترسيد.
خبر ویژه
آیت الله هاشمی: آنها که مبارزه علیه پهلوی را نمی‌پسندیدند صاحب بساط شده‌اند
جماعتی که یک اقلیت بسیار محدود هستند، در واقع، میدان‌دار افکار جامعه نیستند، بلکه با وصل کردن خود به نهادهای تأثیرگذار کشور و به دست آوردن تریبون‌های رسمی نظام، کم‌کم صاحب بساطی شد‌ه‌اند که البته مردم در هر زمان که فرصت مناسبی یافتند، آنان را کنار زده‌اند و باز هم چنین خواهند کرد.
آیا پوتین می تواند ایران و عربستان را آشتی دهد؟
کشورهای خلیج فارس این روزها فقط به دنبال متنوع کردن منابع درآمد خود به علت کاهش چشمگیر قیمت نفت و کاهش درآمدهایشان نیستند بلکه برای متنوع کردن متحدانشان نیز تلاش می کنند، چراکه امریکا ترجیح داد از حمایت از آنها دست بردارد و به سراغ تهران به عنوان هم پیمان آینده برود.
پلیس فتا: حملات هکری اخیر به ایران، کار عربستان بود نه داعش
عنوان این هکر دااف بوده که برخی از شبکه‌ها آن را داعش عنوان کرده بودند که ارتباطی با داعش ندارد این هکر دارای سابقه هک بوده و فرد از طریق پلیس فتا شناسایی شده است.
انتقاد رئیس پدافند غیرعامل از دولت احمدی نژاد:
در مورد تحریم ها هشدار دادیم، اما پاسخ دادند دنیا نمی تواند خود را از ما بی نصیب کند
پیش از تحریم‌هایی که در دولت قبلی رخ داد، ما به مسوولان دولت وقت گوشزد کردیم که دشمن درصدد انجام اقدامات تحریمی در حوزه نفت و گاز است اما کسی به این موضوع توجهی نکرد. وقتی به دولتمردان سابق گفتیم که در حوزه نفت در حال تحریم هستیم به ما پاسخ دادند که دنیا نمی‌تواند خود را از نفت ما بی‌نصیب کند اما دیدیم که تحریم‌ها انجام شد.
وزیر ارشاد: حج امسال منتفی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام خبر منتفی شدن حج امسال گفت: تعمدی از طرف دولت عربستان وجود دارد برای اینکه زائران ایرانی به طور رسمی نتوانند امسال تمتع را به جای آورند، لذا لازم بود ما نیز صریحاً اعلام موضع کنیم.
گزارش نیویورک تایمز از نبرد سرنوشت ساز «فلوجه»؛
ژنرال سلیمانی به میدان آمده است / این نبرد نمونه ی منافع و تضادهای مشترک ایران و آمریکاست
کماوندوهای آمریکایی در خطوط مقدم سوریه در تلاش برای ورود به پایتخت کنونی داعش در رقه هستند، اما در عراق داستان کاملا متفاوتی در جریان است: ایران، نه آمریکا، عملیات بازپس گیری استحکامات دفاعی تروریست ها در فلوجه از این گروه شبه نظامی را در دست گرفته است.
لاریجانی رئیس مجلس شد / پزشکیان، نائب رئیس
با شمارش آرای مربوط به انتخاب رئیس مجلس، علی لاریجانی همچنان رئیس مجلس باقی ماند.
وزیر خارجه عربستان: ایران باید سودای احیای امپراطوری فارس را رها کند
عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان سعودی که در آلمان به سر می برد ایران را متهم کرد که در تلاش احیای "امپراطوری فارس" است.
تصمیم گیری فراکسیون امید: عارف برای ریاست می آید، مطهری و پزشکیان برای نائب رئیسی
سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از انتخاب محمدرضا عارف به عنوان گزینه‌ی این فراکسیون برای ریاست مجلس دهم و انتخاب مطهری و پزشکیان به عنوان گزینه های نواب رئیس خبر داد.
جلسه فراکسیون
فراکسیون ولایت عصر امروز(شنبه) به ریاست علی لاریجانی تشکیل جلسه داد و نامزدهای این فراکسیون را برای هیات رئیسه مجلس دهم انتخاب کرد.
روحانی: نمی‌پسندم صدا و سیما روابط عمومی دولت باشد اما نباید امید مردم به یاس تبديل شود / عسگری: تضعیف دولت جفا به مردم است
رئیس‌جمهور گفت: صدا و سیما به عنوان رسانه ملی مسوولیت سنگینی در تعمیق اعتماد و توسعه ارتباط میان مردم و حاکمیت بر عهده دارد.
شجونی در گفتگو با «انتخاب»:
یک مشت آدمی که معلوم نیست از کجا آمده اند، نماینده شده اند / خدا لعنت کند کسی که این‌ها را نماینده کرد/ اصلاح طلبان مسلمانان بی رگی هستند / تنها اصولگرایان هستند که خدا و پیغمبر را می شناسند
اصلاح‌طلبان مسلمانند، ولی بی رگ هستند. تنها اصولگرایان خدا و پیغمبر را می شناسند. کدام اصلاح‌طلب کارهای انقلابی انجام داده است؟ یک مشت ادمی که مشخص نیست از کجا آمده اند، نماینده مجلس شده اند. خدا لعنت کند کسی که این‌ها را نماینده مجلس کرد و باعث شد افرادی مثل حدادعادل و توکلی رای نیاورند.
سیدحسن خمینی:
امام بر سر مقدس مآب ها فریاد می زدند؛ می گفتند اگر در این راه شهید بشوم، ارزش دارد / تحجر باید فارق اصلی میان ما و داعش دانسته شود
یادگار امام گفت: انقلابیون هیچ آبشخور متحجرانه نداشته‌اند و مبارزه با تحجر در کنار دینداری شاکله اصلی نظام جمهوری اسلامی است.
مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفتگو با «انتخاب»:
عارف خوب است رئیس مجلس شود، اما نه در سال اول / الان زمان حساس است؛ بهتر است لاریجانی رئیس شود
وزیر ارشاد دولت سازندگی معتقد است لاریجانی در حال حاضر گزینه ی مناسب تری برای ریاست مجلس است.
روحانی:
روزهای ملال آوری در مجلس گذشته داشتیم / لاریجانی کمک کرد برجام به نحو احسن به سرانجام رسد
امام راحل (ره) به آموختند که میزان رای ملت است. همچنین برای مقام معظم رهبری آرزوی سلامتی دارم که راه امام راحل را ادامه دادند و از انقلاب و نظام به احسن وجه حراست کردند.
مجلس دهم افتتاح شد / حضور آیت الله هاشمی، روحانی سیدحسن خمینی و ناطق نوری / نمایندگان منتخب سوگند خوردند +حواشی
امیدوار رضایی، هیئت رئیسه را برای حاضرین معرفی کرد: عبدالرضا هاشم زایی متولد سال 23، مصطفی ذوالقدر سال 1325 از میناب، فاطمه حسینی متولد سال 64 بعنوان دبیر اول، و سمیه محمودی متولد سال 63 دبیر دوم.
وزیر کشور: منتظر نظرنهایی و حل و فصل ماجرای مینو خالقی هستیم
وزیر کشور گفت: نتيجه انتخابات در مورد منتخب سوم اصفهان نيز از سوي شوراي نگهبان ابطال شد. اما وزارت کشور گزارش و نظر حقوقي خود را به مجلس و مراجع قانوني ارسال کرد و همچنان منتظر پاسخ و حل و فصل خود هستيم.
پیام رهبر معظم انقلاب به مجلس دهم: سنگری در برابر افزون‌خواهی گستاخانه استکبار بسازید/دو اولویت مهم
حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی به مراسم افتتاحیه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اقتصاد مقاوم و فرهنگ اسلامی را دو اولویت فوری این مجلس خواندند.
نشریه «وکس»:
چرا مجلس دهم مهمترین مجلس پس از انقلاب است؟ / پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، از مسیر پارلمان می گذرد
مجلس تنها بخشی از قدرت را در اختیار دارد و همچون دولت از سوی مردم انتخاب می شوند.این قوه بر بودجه نظارت دارد، وزرا را تایید یا استیضاح می کند، و قدرت آن را دارد که نامه رسمی به بخش های دولت زده و از آن ها پاسخ بخواهد. شاید بتوان گفت مهم ترین کارکرد این قوه فراهم ساختن محلی برای تبادل نظر و اغلب بحث های ادامه دار سیاسی است.
تشکیل «فراکسیون ولایت» با حضور ۱۸۸ منتخب / لاریجانی گزینه ریاست مجلس دهم شد
منتخب مردم قم با اشاره به برگزاری نشست امروز فراکسیون فراگیر، گفت: در نشست امروز تصمیم گیری شد که نام فراکسیون ولایت برای این فراکسیون برگزیده شود.
مسعود پزشکیان در گفتگو با «انتخاب»:
رقابت لاریجانی و عارف لب مرزی است / هر کدام رئیس شوند، ممکن است دوره ی بعد رای نیاورند / برای نائب رئیسی کاندیدا خواهم شد
مسعود پزشکیان پیروز انتخابات مجلس را غیرقابل پیش بینی توصیف کرد و رقابت عارف و لاریجانی را لب مرزی خواند.
امام جمعه موقت تهران:
آنچه خبرگان در بحث انتخابات ریاست انجام داد در حقیقت مردم انجام دادند /  انتخاب آیت الله جنتی تودهنی به آمریکا و انگلیس بود
آیت‌الله سیداحمد خاتمی نقطه برجسته پنجمین اجلاس خبرگان رهبری را انتخاب فقیه مجاهد آیت‌الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری دانست و گفت: آنچه خبرگان انجام داد در حقیقت مردم انجام دادند و تودهنی محکمی به آمریکا و انگلیس و رسانه‌های ضداستکباری زدند.
مصباحی مقدم:
لاریجانی «لی‌لی به لالای» اصلاح‌طلبان گذاشت / اصلاح‌طلبان اهل مماشات با رقبا نیستند / اگر عارف رئیس شود، اصولگرایان با او مقابله خواهند کرد
نماینده مجلس نهم در مورد واکنش نمایندگان در قبال رفتارهای اقلیت تندرو در این مجلس گفت: یک نفر از نمایندگان به آقای ظریف توهین کرد، یک نفر به آقای صالحی، بقیه به این امر معترض بودند اما این را به پای کل مجلس گذاشتند. آیا این انصاف است؟
ایل جورناله:
نفس داعش به شماره افتاده است؟
داعش، به موجب اطلاعات اندکی که در دست است، به نظر می رسد دچار بحران شده است.حوادث بمب گذاری در فرانسه می توانند به عنوان آخرین ضربۀ مستأصلانۀ خلیفه تعبیر شوند. ابوبکر البغدادی که از بمباران های روس ها و آمریکایی ها در سوریه و عراق مستأصل شده است، همۀ راه ها را آزموده است: هدف قرار دادن قلب اروپا. لیکن بمب گذاری بروکسل که بعد از دستگیری صلاح عبدالسلام به نظر بیشتر تهدیدی علیه نیروهای انتظامی بلژیک بوده است، پیچیده تر است.
اوباما: رهبران جهان از پیروزی ترامپ نگرانند؛ دلیل خوبی هم دارند / او یا نادان است یا می خواهد خود را شوالیه جلوه دهد
بسیاری از وعده هایی که داده یا از سر نادانی از روابط بین المللی بوده، یا قصد قدرت نمایی با رفتار شوالیه مآبی داشته، یا از طرفی او بیشتر به توئیت گرفتن و تیتر شدن علاقه دارد، به جای اینکه درست روی این قضیه فکر کند که چه چیزی آمریکا را امن نگه می دارد
قالیباف: برخی شهرداران ضعیف النفس مانند من، در مقابل دخالت‌های شوراها کوتاه می‌آیند و می گویند مجبوری این باج را به شورا بدهی
متاسفانه گاهی برخی شهرداران ضعیف النفس مانند من، در مقابل دخالت‌های شوراها کوتاه می‌آیند و اعلام می‌کنند مجبوری این باج را به شورا بدهی. این آغاز یک سقوط بزرگ است.
دادستان های آمریکایی:
رضا ضراب تابعیت دوگانه دارد و ممکن است فرار کند / این فرد باید در زندان بماند
دادستان دادگاه ضراب در آمریکا می گوید، این تاجر طلا متهم به دسیسه چینی برای کمک به ایران برای فرار از تحریم ها و همچنین پرداخت میلیون ها دلار رشوه وزرای دولت ترکیه و رئیس اجرایی سابق بانک ترکیه ای هالک کرده، که بزرگترین بانک عمومی ترکیه است.
رهبر معظم انقلاب:
حمله به نهادهای انقلاب از جمله سپاه، شورای نگهبان، جوانان حزب اللهی و روحانیون انقلابی از روشهای جاری بیگانگان است / هدف دشمن از نفوذ تهی شدن نظام از عناصر قدرت است
دوستان عزیز ما می گویند در مذاکرات هسته ای امتیاز گرفتیم و طرفهای مقابل صنعت هسته ای ایران را پذیرفتند؛ این مسئله البته بعد از عینی شدن اقتدار ایران یعنی غنی سازی 20 درصد حاصل شد، چرا که همه می دانند در غنی سازی، رسیدن به 20 درصد دشوارترین مرحله کار است.
آیت الله مصباح:
دلخوش کردن به ژنو، لوزان و نیویورک، سبب تسلط کافران می‌شود / برخی هر شب رویای زندگي در پاریس و نیویورک را در خواب می‌بینند
عضو سابق خبرگان رهبری با اشاره به سخنان حضرت امیر (ع)، پشت‌کردن به احکام اسلام و روی آوردن به احکام غیر اسلامی را سبب از دست رفتن عزت دانست و خاطر نشان کرد: پناه بردن به غیر خدا و دلخوش کردن به ژنو، لوزان و نیویورک، سبب می‌شود تا خدا کافران را بر شما مسلط کند و با فریب خوردن از دشمنان، در مذاکرات شکست بخورید.
چه کسانی پشت ماجرای هک سایت های دولتی هستند؟
دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره نگرانی بابت امنیت اطلاعات ایرانی ها در جریان هک اخیر برخی سایت های دولتی، گفت: اطمینان می دهم هیچ مشکلی متوجه اطلاعات شهروندان نشد و هکرها برای غوغای تبلیغاتی از نام جعلی استفاده کردند.
آیت الله مکارم شیرازی:
شبکه های اجتماعی تبدیل به لجن زار متعفن شده است
غربی ها می گویند اگر بتوانیم حجاب را از زنان بگیریم 50 درصد نظام را تخریب کرده ایم مسئله حجاب مسئله ساده ای نیست و نباید کاری کرد که تصور شود حجاب و عفاف سیاسی است چرا که این فریضه و واجب الهی است.
فارین پالسی بررسی کرد:
هدف داعش از جذب کودکان چیست؟
کودکان لباس استتار می پوشند. هنرهای رزمی تمرین می کنند. آن ها تحت نظارت مربی خود که با غرور به آن ها نگاه می کند همزمان اسلحه و تفنگ های خود را شلیک می کنند. آن ها گذرنامه های اندونزیایی خود را در آتش می سوزانند.
ذوب اهن قهرمان جام حذفي شد
تلاش دو تیم استقلال و ذوب آهن در پایان وقت‌های قانونی و وقت‌های اضافه با نتیجه یک بر یک همراه بود اما در ضربات پنالتی این شاگردان گل‌محمدی بودند که قهرمانی را جشن گرفتند.
۲ ۱