entekhab | وب سایت انتخاب

سکته مغزی در مردان چه علائمی دارد؟

سکته مغزی در مردان چه علائمی دارد؟

بسیاری از علائم و نشانه‌های سکته مغزی برای مردان و زنان یکسان است ؛ اگرچه برخی از آن‌ها در مردان شایع‌تر است. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا، سکته مغزی در زنان شایع‌تر و کشنده‌تر است، درحالیکه مردان بیشتر در سنین جوانی دچار این مشکل می‌شوند.

چرا روزه از نظر علمی برای بدن مفید است؟

چرا روزه از نظر علمی برای بدن مفید است؟
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران توصیه‌هایی به روزه داران کرد و گفت: روزه گرفتن برای سلامت افراد سالم نه تنها ضرر ندارد که مفید هم هست چرا که معده و روده دائما در حال مصرف دارو، غذا و ... هستند و اگر برای مدتی به آن‌ها استراحت دهیم یقینا یک بازسازی معده و روده صورت می‌گیرد که برای سلامتی مفید است همچنین آنزیم‌ها و هورمون‌هایی که در بدن ترشح شده بهتر و مفید‌تر کار خواهند کرد، بنابراین به طور کل در یک فرد سالم روزه نه تنها ضرر ندارد بلکه برای سلامتی اش مفید هم هست.

قارچ‌های مشکوکی که بلای جان دوستدارانشان شدند

قارچ‌های مشکوکی که بلای جان دوستدارانشان شدند
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی آذربایجان غربی گفت:از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 71 نفر در استان بر اثر مصرف قارچ خودرو که در طبیعت بدنبال بارشهای بهاری رشد کرده اند، دچار مسمومیت شده‌اند.

ادعای تشخیص سرطان در ۳۰ دقیقه

ادعای تشخیص سرطان در ۳۰ دقیقه
یک گروه تحقیقاتی در تایوان یک تراشه با نانوذرات ایجاد کردند که می‌تواند پروتئین مربوط به سرطان را طی حدود نیم ساعت تشخیص دهد.

زمان طلایی درمان سکته مغزی 3 تا 4.5 ساعت است

زمان طلایی درمان سکته مغزی 3 تا 4.5 ساعت است
مدیر انجمن سکته مغزی استان زنجان گفت: این بیماری در دنیا به عنوان سومین عامل مرگ‌ و میر شناخته می‌شود و بسته به اینکه در کدام قسمت مغز اتفاق بیفتد، علائم مختص به خود را بروز می‌دهد.

امواج وای فای زندگی جانداران را به شدت تهدید می‌کند

امواج وای فای زندگی جانداران را به شدت تهدید می‌کند
یک بررسی جدید نشان می‌دهد که تشعشعات الکترومغناطیسی حاصل از سیستم‌های ارتباطی از قبیل "WiFi" ، اینترنت نسل "2G"،"3G "،"4G " و خطوط برق، تهدیدی جدی برای گیاهان، حشرات، پرندگان و جانوران دیگر است.
کارشناس دفتر امور معاینات بالینی پزشکی قانونی:

تالاسمی ماژور در فهرست سقط درمانی قانونی قرار دارد

تهران-ایرنا -کارشناس دفترامور معاینات بالینی سازمان پزشکی قانونی گفت: تالاسمی ماژور در فهرست سقط درمانی قانونی قرار دارد. این بیماری در طرح غربالگری قبل از ازدواج است و زوجین برای تشخیص این وضعیت باید قبل از ازدواج در این طرح شرکت کنند.

کیفیت هوای تهران با شاخص 54 سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای تهران امروز - شنبه - با شاخص 54 در شرایط سالم قرار دارد.

پولیپ احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد

تهران- ایرنا- رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، پولیپ روده را یکی از پیش نشانه‌های ابتلا به سرطان روده بزرگ (کولون) دانست و گفت: ‌افرادی که مبتلا به پولیپ روده به ویژه به صورت متعدد هستند، زمینه ابتلای بیشتری به سرطان روده بزرگ دارند.
کارشناس تغذیه:

غذای روزه داران در سحر باید مختصر باشد

زاهدان - ایرنا - کارشناس تغذیه مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: روزه داران بهتر است در وعده سحری غذای مختصری مصرف کنند زیرا پرخوری سبب بروز فشار در معده می شود.

نظارت های بهداشتی دامپزشکی آذربایجان شرقی تشدید شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح ویژه تشدید نظارت بهداشتی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود.
دیگر عناوین پربحث ترین عناوین