نيازمنديها
ایسوس
فروش ویژه لپ تاپ های ایسوس
کد خبر: ۲۸۳۱۵
تعداد نظرات: ۳۶۶ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۷:۱۴
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دادستان خمینی شهر به عبرت گفت: عصر روز سوم خرداد و مصادف با روز زن" دو زوج  و دوبرادر بهمراه خواهرهایشان بهمراه جمعی از دوستان كه جمعا 14 نفر" بوده اند یعنی شامل 6 خانم و 8 آقا كه میانگین سنی آنها 23 تا 29 سال بوده  به قصد برگزاری برنامه ای تفریحی و با گرفتن باغ یكی از دوستانشان عازم خمینی شهر می شوند و پس از ورود به باغ و برداشتن پوشش های اسلامی و با پوششی بسیار نادرست در فضایی كه نامحرم در آن بوده است به رقص و پایكوبی می پردازند .

به گزارش انتخاب؛ پس از گذشت مدت زمانی و با بالا رفتن صدای این افراد ، توجه دو جوان حاضر در باغ مجاور محل جلب شده و از این زمان و بدلیل شرایط حاكم بر خانمها و خصوصا وضعیت پوشش آنها موجب تمركز بیشتر این دو تن شده و بدنابل آن و با تماس با سایر افراد ، 12 نفر دیگر نیز به جمع متخلفان اضافه شده و نگاه گناه آلود به جمعی كه البته رعایت شرع و قانون و مصالح شخصی خود را نكرده بودند ادامه می یابد

دادستان خمینی شهر می گوید:این جمع پس از حدود 10 ساعت نگاه كردن و در حالتی كه قطعا با هدایت شیطان بوده به فكر اقدامی جنایتكارانه افتاده و درست ساعت 12 با پوشاندن صورتهای خودشان و با دردست داشتن سلاح سرد و با ایجاد رعب و وحشت وارد باغ شده و اقدام به ضرب و شتم حاضرین میكنند و متاسفانه آقایان حاضر هم هیچگونه مقاومتی صورت نمی دهند و این افراد نیز با سواستفاده از وضعیت موجود و ترساندن حاضرین ، مردها را در اتاقی حبس كرده و سپس به سرعت خانمها را بوسیله خودرو از محل خارج كرده و به نقطه ای در همان نزدیكی منتقل و در شرایطی بسیار ناراحت كننده دست به آزار و اذیت بانوان می زنند و پس از قرار گرفتن در شرایطی خطرناك نیز آنها را در محل رها كرده و از صحنه می گریزند .

 

در همین زمان و توسط یكی از افراد حاضر مراتب به پلیس 110 اطلاع داده می شود و فورا ماموران به محل اعزام و با گزارش قضیه به بازپرس كشیك دادسرای خمینی شهر كه جا دارد از ایشان تشكر ویژه داشته باشم ، دستورات لازم صادر و تمامی واحدهای پلیس بسیج و با انسداد مسیرها تجسس صورت گرفته و محل گرفتار شدن بانوان كشف و تمامی افراد در شرایطی حفاظت شده قرار می گیرند.

 

حجه الاسلام رضایی در ادامه می گوید: خوشبخانه با كشف موقعیت نخست مجرمان و با دریافت این مسئله كه باغبان مجاور نیز در مسئله دخالت داشته است ، وی بازداشت و تحقیق از او آغاز و تا صبح 6 نفر دیگر نیز تحت تعقیب قرار می گیرند .

 

وی ادامه می دهد گرچه دستگیر این 6 نفر قدم مثبتی تلقی نمی شد اما منتهی به شناسایی تمامی 14 مجرمی شد كه مستقیما متهم به این جنایت بودند و این مسئله كار را برای ماموران ساده ساخت ، چرا كه ما دقیقا میدانستیم كه افراد تحت تعقیب چه كسانی هستند و با استعلام سوابق افراد نیز مشخص شد كه تعدادی از آنها سابقه دار و دارای اسامی مستعار و مشهور به فساد هستند .

 

از این زمان و با تلاش شبانه روزی بازپرس بت شكن و ماموران پلیس موفق شدیم تنها 4 نفر از متهمان را بازداشت و تحقیقات خود را تكیمل نماییم و بدنبال آن نیزپدر دو متهم متواری كه از افراد سابقه دار هستند را به جهت همكاری در اختفاء و فرار متهمان بازداشت كردیم .

 

بنابر این در این پرونده تا این لحظه 14 شاكی داریم و 14 متهم كه 4 نفر از آنها بازداشت شده و سایرین برای ما شناخته شده اما متواری هستند .

 

دادستان خمینی شهر در پاسخ به سوالی در خصوص باردار بودن یكی از خانمهای حاضر گفت:

 

این مسئله كذب محض است ، گرچه در اصل قضیه تاثیری نخواهد گذاشت اما ظاهرا یكی از حاضرین برای فرار از دست جانبان عنوان كرده كه باردار است تا به او صدمه ای وارد نكنند اما این مسئله كاملا دروغ بوده و واقعیت ندارد.

 

این مقام قضایی در ادامه می گوید :

 

اتهام كنونی این افراد عبارت است از 1- آدم ربایی 2- سرقت مقرون به آزار 3- تجاوز به عنف و ایراد ضرب و جرح عمدی 

 

دادستان خمینی شهر معتقد است كه مهمترین كاری كه صورت گرفته اینكه علیرغم پوشیده بودن صورت تمام متهمان در زمان ارتكاب جرم ما موفق شدیم بدون استثناء همه آنها را شناسایی كنیم و در حال حاضر دقیقا میدانیم كه چه افرادی متهم هستند .

 

رضایی در پاسخ به این سوال كه برخی در مورد برخورد با این افراد گلایه مند هستند گفت:

 

البته دوستان و عزیزان بدلیل نداشتن ارتباط مستیقیم با كار قضایی ممكن است اظهار نظری بكنند اما واقعیت این است كه صرف گلایه كارساز نیست و بعضا طرح همین نقطه نظراتی كه شاید هم به قصد اصلاح امور بوده است نه تنها كمكی نكرده ، بلكه باعث اختفاء متهمان شده است.

 

این مقام قضایی در ادامه گفت: عزیزان باید دقیقا بفرمایند كه ما چه كاری باید می كردیم كه انجام نداده ایم ، بازپرس دادسرا از نخستین لحظه وقوع ماجرا در كنار صحنه حضو ر داشته و بر تمام اقدامات پلیس نظالرت كرده و دستورات مقتضی را به موقع صادر كرده است و تحقیقات از شكات پرونده و افراد بازداشتی را به انجام رسانده و مظنونان و متهمان پرونده را بازداشت و روانه زندان كرده و بنده نیز شخصا تمام دستوراتی كه لازم بوده صارد و هماهنگی را با نهادهای امنیتی و انتظامی در سطح استان برای تعقیب و بازداشت جنایتكاران صورت داده ام و همچنان نیز و علیرغم حجم زیاد پرونده های وارده به دادسرای خمینی شهر ف محكم ایستاده ام  و كوتاه هم نخواهم آمد و در برخورد با مجرمان هم با هیچكس رودربایستی ندارم اما ممكن است تا زمانی كه تمامی متهمان بازداشت نشده اند و تحقیقات لازم از آنها صورت نگرفته اقدامی صورت پذیرد .

 

اگر خدای ناكرده حتی یك نفر در اثر تعجیل و تحقیق ناكافی حقش ضایع شد و یا شكایتی در نظر گرفته نشد ، بنده و همكاران تلاشگر در دادسرا مسئئول خواهیم بود ، ولی همین نكته نیز باعث آرام بودن ما نخواهد شد .

 

بنده صریحا اعلام می كنم كه تمامی دستورات لازم به دستگاه انتظامی را صادر كرده ایم و از این لحظه پلیس باید تلاش خود را مضاعف كرده و مجرمان را بازداشت كند .

 

دادستان خمینی شهراظهار كرد : روز گذشته اظهارات یكی از مسئولان انتظامی را در خصوص موضوع واقعه خمینی شهر شنیدم و باید عرض كنم كه اكنون زمان طرح این نقطه نظرات نیست و بهتر است آقایان با سرعت مجرمان را كه شناسایی شده و كاملا هویتشان آشكار است بازداشت كرده و تسلیم دستگاه قضایی نمایند و همانگونه كه رئیس كل دادگستری استان اصفهان هم پیش از این اعلام كردند ، دستگاه قضایی آماده است كه به سرعت و با قاطعیت این افراد را مجازات نماید .

 

بنده در دادسرای خمینی شهر و بازپرس محترم تمام سعی خود را معطوف به حل این مسئله كرده و آمادگی داریم تا هر زمان دستگاه انتظامی نیازمند دستورات قضایی مقتضی باشد به وظیفه خود عمل نماییم .

 

پس می بینید كه برخی اظهار نظرها منصفانه نیست و باید در بیان انتقادات رعایت انصاف را كرد و از همه عزیزانی كه در این رابطه سخنی بیان كرده اند هم می خواهم كه دنبال كنید تا فورا افراد تحت تعقیب تحویل دستگاه قضایی شود و اگر پس از آن قصوری صورت پذیرفت ما باید پاسخگو باشیم .

 

از دادستان خمینی شهر می پرسیم كه برخی گفته اند كه رفتار این افراد در وقوع این ماجرا دخالت داشته و اگر آنها از پوشش مناسبی برخوردار بودند این ماجرا رخ نمی داد ؟

 

رضایی می گوید: البته آسیب شناسی و بررسی این مسئله مهم و ارزشمند است و شخصا و با توجه به اشرافی كه در خصوص مقوله مفاسد دارم ،شك ندارم كه برخی رفتارها در تحریك بزهكاران موثر و موجب بروز مخاطراتی خصوصا برای بانوان می شود اما ما باید بپذیریم كه مردم در پشت دیوارهای بلند خانه هایشان نیازمند امنیت هستند و هیچگاه هم نباید از این مسئله كوتاه بیاییم ، البته اگر فردی تخلف كرد و مزاحم دیگران شد و یا مرتكب فساد و ایجاد بساط لهو لعب شد و مشهود بود كه پلیس باید فورا با آن برخورد نماید و در صورت وجود شكایت و یا حتی گزارش نیز ما فورا به آن رسیدگی و قاطعانه با هر شكل از راه اندازی اینگونه محافل فساد برخورد خواهیم كرد اما این به هیچ عنوان نمی تواند دلیلی برای توجیه اقدامات افراد جنایتكار و متخلف باشد و قرار نیست كه اگر فردی زمینه ای را فراهم كرد ، دیگری از آن سواستفاده كرده و جنایتی زشت تر را انجام دهد .

 

ما باید بپذیریم كه تمامی رفتارها و اقدامات باید در چهارچوب قانون باشد و حتی در مواجه با اینگونه مسائل نیز افراد غیر مسئول حق دخالت ندارند و نیروی انتظامی و نهادهای مسئول با كسب مجوز قانونی و تسلیم آن میتوانند مسئله را دنبال كنند و مردم نیز باید مراقب باشند تا گاهی از این مسئله بهره نامطلوب گرفته نشود و در صورت مراجعه افراد و یا اشخاص تحت هر عنوان ، فورا با پلیس تماس گرفته و مراتب را به اطلاع  مركز فوریتهای پلیس برسانند .

 

رضایی در خاتمه گفت: باید در این موقعیت از تلاشهای بازپرس بت شكن تقدیر كنم و ازمتهمان متواری نیز بخواهم تا فورا و قبل از آنكه در خصوص آنها بر اساس اظهارات دیگران تصمیم گرفته شود خود را در هركجا هستند تسلیم مراجع انتظامی نمایند .

 

به گزارش برخی منابع  پیش از این نیروی انتظامی خمینی شهر اسامی و تصاویر متهمان تحت تعقیب پرونده جنایت خیابان باغبان را منتشر كرد.

 

گفتنی است تا این لحظه تنا 4 متهم اصلی دستگیر شده اند و سایرین نیز به زودی بازداشت خواهند شد و عبرت صرفا اسامی مخفف آنها با شهرت را نشر می دهد

 

- اصغر ع فرزند خدابخش " سابقه دار"

 

- جواد ر فرزند احمدرضا معروف به علی منچی " سابقه دار" و چاقوكش

 

- سعید م  فرزند رجب علی

 

- علی ص فرزند حسین معروف به علی سیاه " سابقه دار "

 

- عباس س فرزند علی اصغر معروف به حلوایی سابقه دار

 

- ماشاء ا... س فرزند علی اصغر

 

- منصور پ فرزند محمدرضا

 

- حمید ن فرزند نعمت ا...

 

- سید هادی ن فرزند سید قاسم " سابقه دار" معروف به هادی لره

 

- محمد ع فرزند غلام

 

-سعید م "سابقه دار"

 

-ه -م سابقه دار و باغبان

 

-م-ا

 

-ر-م

نظرات بینندگان
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۳۶۶
"انتخاب" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پربازدید ها