جمعه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ | Friday, 28 April 2017
بروز رسانی شده: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
کد خبر: ۵۸۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۳ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۱
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نیمه آذر نود تاسیس سفارت مجازی امریکا برای خدمات دهی به ایرانیان بهانه‌ای بود که چهره دیپلملت کهنه‌کار امریکایی در امور ایران آفتابی شود.

به گزارش خبرآنلاین؛ «وندی شرمن» ۱۵ آذر ۹۰ هنگام افتتاح و آغاز به کار این سفارتخانه مجازی گفت: «ما می‌خواهیم به صورت مستقیم با مردم ایران ارتباط برقرار کنیم. ما می‌خواهیم همه مردم ایران به ویژه جمعیت بزرگ جوانان درداخل ایران بدانند که ایالات متحده به مردم ایران و تمدن آن‌ها عمیقا احترام می‌گذارد.»

وندی شرمن که به عنوان سومین مقام ارشد در وزارت خارجه ایالات متحده امریکا شناخته می‌شود گرداننده مراسم رونمایی سایت سفارت مجازی امریکا بود.

وندی شرمن، معاون سیاسی وزارت خارجه آمریکا در ماموریتی جدید نمایندگی این کشور را در مذاکرات هستهای با ایران برعهده خواهد داشت. او در چند ماه اخیر سفرهای متعددی برای توجیه سیاست‌های ضد ایرانی امریکا و همراه کردن کشورهای حوزه خلیج فارس در تحریم‌های ضد ایرانی داشته است.

وندی شرمن دو هفته پیش که به هندوستان سفر کرده بود با خبری داغ به صدر اخبار جهان صعود کرد.

او با اعلام جایزه‌ای ۱۰ میلیون دلار برای دستگیری «حافظ سعید» که وی را بنیانگذار گروه موسوم به «لشگر طیبه» پاکستان معرفی کرده، مبلغ ۱۰ میلیون دلار به عنوان جایزه دستگیری او تعیین کرد.

شرمن بدلیل فعالیت‌هایی که منجر به توافق هسته‌ای آمریکا به کره شمالی در سال ۱۹۹۷ در زمان ریاست جمهوری کلینتون شد به «درب باز کن» در وزارت امور خارجه امریکا معروف است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه امریکا در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون رئیس مذاکرات هسته‌ای با کره شمالی بوده است. که به همراه مادلین آلبرایت وزیر خارجه وقت امریکا ریاست مذاکره کننده هسته‌ای امریکا را بر عهده داشته که منجر به توافق هسته‌ای کره شمالی و امریکا شد. این توافق نامه تا چندین سال برجا بود و طرفین به مفاد آن تعهداتی داشتند.

حالا او قرار است پس از فاصله ۱۵ ماهه‌ای که میان مذاکرات ایران و ۵+۱ ایجاد شده به عنوان نماینده ایالات متحده امریکا دومین زن هیات مقابل ایران باشد.

در مذاکرات روز شنبه استانبول کا‌ترین اشتون کمیسر سیاست خارجی اتحادیه اروپا تنها نیست و شرمن نیز در کنار او خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
روز هفته ماه سال