سه‌شنبه ۰۸ فروردين ۱۳۹۶ | Tuesday, 28 March 2017
بروز رسانی شده: ۰۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
کد خبر: ۷۳۸۷۸
تعداد نظرات: ۵۷ نظر
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۰۳ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۱
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رامین مهرآیینی - چندی است بحث هایی راجع به تفکیک جنسی دانشگاهها بر افواه افتاده و با توجه به اینکه دبستانهای ما تفکیک جنسی اند ، در حالیکه در آن سن کودکان میل جنسی ندارند ، اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی جوانان تفکیک جنسی نیستند ، در این مقاله می کوشیم در باب فواید و مزایای این طرح نکاتی را بیان کنیم .

چندی است بحث هایی راجع به تفکیک جنسی دانشگاهها بر افواه افتاده و با توجه به اینکه دبستانهای ما تفکیک جنسی اند ، در حالیکه در آن سن کودکان میل جنسی ندارند ، اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی جوانان تفکیک جنسی نیستند ، در این مقاله می کوشیم در باب فواید و مزایای این طرح نکاتی را بیان کنیم .

۱-ابتدا باید توجه داشت که جنس با جنسیت تفاوت دارد منظور از جنس بیشتر ویژگی های فیزیکی و ظاهری است و منظور از جنسیت بیشتر ویژگی های شخصیتی و باطنی البته این دو با هم مرتبطند اما بهتر است بگوییم تفکیک جنسی نه تفکیک جنسیتی.

۲- تفکیک جنسی دانشگاه ها مثل هر کار جدیدی در ایران اول با کلی سر و صدا و مخالفت رو به رو می شود اما کم کم برای همه جا می افتد و همگان متوجه می شوند آنقدر هم که فکر می کردند و مخالفت ، چیز بدی نیست بلکه بر عکس کلی برکت و خیرات نیز به همراه دارد.

۳- دانشگاههای تک جنسیتی در ایران ، علیرغم پیش بینی هایی که می شد ، جزو دانشگاههای موفق محسوب می شوند . در راس این دانشگاهها دانشگاه امام صادق و دانشگاه الزهرا می باشند که هم در زمینه تربیت نیروی متخصص تئوریک و هم در زمینه تربیت مدیران کشوری کارنامه خوب و قابل قبولی دارند که حتی با دانشگاههای درجه یک و با سابقه کشور نظیر تهران و شهید بهشتی پهلو می زند ؛ پس اگر کسی حقیقتا فکر می کند با تفکیک جنسی دانشجویان دچار رکود علمی می شوند ، سخت در اشتباه است ؛ بلکه کاملا بر عکس تفکیک جنسی موجب تمرکز حواس و پرهیز از مسایل حاشیه ای و اهتمام جدی تر و عمیق تر به مساله علم آموزی و پژوهش گری می شود .

۴- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر افراد می شود باعث می شود روحیه تنوع طلبی جنسی و مصرفزدگی جنسی در دختر و پسر به وجود نیاید و نیز موجب می شود روحیه رقابت برای جلب توجه دخترها که در پسرها ، به هنگام همراه بودن با دخترها در آنها ایجاد می شود ، به وجود نیاید . حقیقتا همین که دختر و پسر از هم جدا باشند خودش موجب تمدد اعصاب می شود ، باعث می شود فرد بهتر بتواند تمرکز کند و برای آینده اش فکر کند و تصمیم بگیرد و کمتر دستخوش هیجانات زودگذر بشود.

۵- تفکیک جنسی در دانشگاهها تنها در مقطع لیسانس امکانپذیر است و نه در مقاطع تحصیلات تکمیلی . در واقع امروزه دوره های لیسانس هم شان دبیرستان در بیست ، سی سال پیش است ؛ بنابراین تفکیک جنسی در دوره های لیسانس مثل تفکیک جنسی در دبیرستان است من مطمئنم اگر این کار شود هیچ اتفاق مهمی نمی افتد نباید افرادی این مساله را خیلی مهم و جدی و چالش برانگیز تلقی کنند مطمئنم این کار به نفع همه است.

۶- تعداد قابل توجهی از دخترها برای خوش گذرانی و دوست یابی به دانشگاه می آیند به همین علت هفتاد درصد دانشگاهها دختر شده است ، از عوارض منفی این امر به وجود آمدن دختران تحصیلکرده و پسران کم سواد است که از عواقب آن اقتدار مادر و تضعیف و تحقیر پدر در خانواده است. باید توجه داشت که تحقیر پدر در خانواده و وجود مادری مقتدر و همه کاره و باسواد و با منزلت اجتماعی بالاتر ، بنا به نظر فروید از عوامل اصلی همجنسگرا شدن فرزندان و به ویژه پسران است.

۷-تفکیک جنسی در دانشگاهها تاثیر زیاد و بی بدیلی در کاهش فساد و بی بند و باری در جامعه خواهد داشت. چون امروز دانشگاههای ما تنها گاهِ دانش نیستند بلکه گاهِ بی بند و باری و فساد نیز گاها هستند.

۸- تفکیک جنسی علاوه بر سلامت اخلاقی ، سلامت روحی و روانی جامعه را نیز ارتقا داده و موجب پایین آمدن سن ازدواج و تحکیم بنیان خانواده می شود .

۹- تفکیک جنسی در دانشگاه موجب این می شود که دخترها بدانند باید فکر و ذکر اصلیشان خانواده داری و تربیت فرزند و مادری باشد و کارهای دیگرشان باید حاشیه آن قرار گیرد . همین امر موجب می شود که هم فساد کم شود و هم دخترها در سن پایین تری ازدواج کنند. بعضی مواقع آدم با خود فکر میکند این دخترهای مدرن با این آلودگی ها و کثیفی ها که دارند چگونه می خواهند مادر شوند ؟ ( البته پسرهایی که سراغ این دختران می روند خود کثیف و پلشت اند : الخبیثات للخبیثین )

۱۰- تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر بیشتر خانواده ها ، به ویژه خانواده های مذهبی ، در باب فرزندانشان ، به ویژه فرزندان دختر ، می شود و باعث می شود آنها با طیب خاطر و سکینه بیشتری فرزندانشان را به دانشگاه ، به ویژه دانشگاههای دور از شهرشان ، بفرستند . تفکیک جنسی موجب کم شدن گناه و مایه نزول خیر و برکت الهی و جلب الطاف و رحمت خدا به این کشور خواهد شد . ( خدا این کشور را از سه چیز نگه دارد : از دشمن ، از خشکسالی و از گناه ) تفکیک جنسی موجب کاهش طلاق می شود .

۱۱- تفکیک جنسی و علاوه بر آن اختصاص نیمی از دانشگاه به پسران موجب می شود اکثر دختران جامعه ما که دختران خوبی هستند بتوانند همسری هم کفو خود بیابند چون در وضعیت فعلی که ۷۰ درصد دانشگاه پسران هستند تنها ۳۰ درصد دختران می توانند همسر هم کفو خود بیابند . ( در واقع ازدواج دختران تحصیلکرده و با منزلت اجتماعی بالاتر با پسران کم سواد و با موقعیت اجتماعی حقیرتر ، حقیقتا نوعی توهین است ، آنهم توهینی دوطرفه هم به دختر و هم به پسر )

۱۲- تفکیک جنسی اسمش یه خورده گوش خراش و نادلنشین است ولی رسمش مطمئنا دل نواز باشد و آرام بخش خواهد بود.

۱۳- متاسفانه تفکری وجود دارد که می گوید دختر باید برای ازدواج پسرها را بشناسد و پسر هم برای ازدواج باید دخترها را بشناسد و بهترین جا هم برای این کار دانشگاه است اما حقیقت این است که اگر کسی هدفش واقعا ازدواج باشد نه هرزه بازی با کمی تامل در می یابد برای ازدواج تنها باید طرف مقابل خود را آنهم به صورت خیلی کلی شناخت و سپس یا قبولش کرد و یا ردش کرد . واقعا اگر لازم است برای ازدواج همه مردها و همه زنها را شناخت و برای این شناخت هم باید لا لوی هم و تو دست و پای یکدیگر بود پس چرا پدران و مادران ما که لا لوی یکدیگر نبودند و در نتیجه شناخت زیادی از جنس مقابل نداشتند زندگی های موفق تری دارند تا زنان و مردان مدرن که با هزار تا از جنس مقابل رابطه و سَر و سِر دارند و از همه جای همدیگر خبر دارند و کاملا شناخت دارند ولی نمی توانند چند سال زیر یک سقف زندگی کنند ؟
آیا این همه آمار طلاق در ایران و به ویژه شهرهای بزرگ و نیز اروپا و آمریکا ، خود بیانگر پوچ بودن این دعوی نیست ؟! دختر و پسر اگر حقیقتا هدفشان ازدواج باشد و لاغیر فقط کافی است به صورت کلی طرف مقابل خود را بشناسند و از خانواده اش نیز شناخت پیدا کنند و سپس یا رد کنند و یا قبول .مطمئنا ازدواج ایی که اینگونه سر بگیرد بسیار ماناتر و پایاتر از ازدواج های مدرن است . بنابراین این بهانه که دانشگاه باعث می شود دختر و پسر همدیگر را بشناسند و بنابراین باید ادغام باشند بهانه ایی پوچ و بی پایه است و بنابراین بهتر است که دانشگاهها تفکیک جنسی بشوند .

۱۴- نمی دانم چرا ما ایرانی ها هر اتفاق جدیدی که می خواهد بیفتد آنقدر می ترسیم و دست و پایمان می لرزد ، مطمئنم تفکیک جنسی موجب آرامش خاطر و البته پایین آمدن سن ازدواج جوانان و تحکیم بنیان خانواده نیز می شود .

۱۵ - تفکیک جنسی موجب این می شود که زنها و مردها به هم شبیه نشوند زیرا به قول معروف المجالسه موثره ؛ در واقع مجالست دو غیر هم جنس موجب شباهت یافتن آنها به یکدیگر می شود و همین مساله در غرب است که موجب شده تمایل به همجنس بازی روز به روز زیاد تر شود زیرا دیگر نه زنان زن واقعی اند و نه مردان مرد واقعی و همه آنها به نوعی دچار اختلال جنسی و نفاق جنسیتی شده اند و بنابراین دیگر میلی به جنس دیگر که جنس مکمل شمرده می شوند ندارند ، زیرا خودشان هم زن اند و هم مرد و در عین حال نه زن اند و نه مرد . در واقع همین اختلاط ها و البته دیگر چیزها موجب شده در دنیای مدرن شاهد به وجود آمدن انسان تک جنسیتی باشیم و دیگر از زن و مرد واقعی و در نتیجه ازدواج پایا و پویا خبر چندانی نباشد.

۱۶- باید برای روزی تلاش کرد که داشگاههای ما تفکیک جنسی باشند و تمام خوابگاههای دانشجویی تعطیل شوند و همه دانشجویان ما بومی باشند و حداقل 50 درصد ظرفیت دانشگاه پسر باشد . این کارها باعث می شود کمی از باد دماغ دخترها بخوابد و دیگر به خود اجازه تحقیر پسران را ندهند ، زیرا پسران مجبورند معمولا برای تامین مخارج زندگی زودتر وارد بازار کار شوند و یا مجبورند دو سال به سربازی روند و همین امر موجب عقب افتادن آنها از دخترها در تحصیلات و بعدها در داشتن شغل مناسب تر و به تبع آن داشتن منزلت اجتماعی شایسته تر است و از این رهگذر است که زنها به خود اجازه تحقیر مردان را می دهند که اگر هم اکنون فکری برای آن نشود و جلوی آن سد نشود . وای اگر از پس امروز بود فردایی .

۱۷- دخترها مخالفت بیشتری با تفکیک جنسی دانشگاه ها دارند ( این را از روی قراین متعدد می گویم ) به نظرم این بدان جهت است که دانشگاه تنها جایی است که دختران می توانند فارغ از نظارت خانواده اعمال نامشروع و پسربازی و ... انجام دهند ، به همین دلیل ۷۰ درصد دانشگاه هم دختران گرفته اند ، در حالیکه پسرها جاهای دیگری هم برای چنین کارهایی دارند . تفکیک جنسی باعث می شه این دخترهای بی در و پیکر مدرن و روشنفکر کمی خودشون و جمع کنند بعضی افراد معتقدند تفکیک جنسی موجب همجنس گرایی می شه ! واقعا حرف از این عجیب تر می شه زد ؟! اگه اینطور بود که الان تو غرب یک همجنس باز وجود نداشت و در مملکت ما همه همجنسباز بودند !

۱۸- تفکیک جنسی باعث می شود میل به تنوع طلبی جنسی و مصرفزدگی جنسی در آدمی زنده نشود و در نتیجه شاهد هرج و مرج جنسی در جامعه نباشیم .

۱۹- عده ای می گویند تفکیک جنسی توهین به دخترهاست عده ای دیگر می گویند توهین به پسرهاست اما حقیقتا تفکیک جنسی نه توهین به دختر هاست و نه توهین به پسرهاست ؛ فقط توهین به شیطان است که در کمین انسانهاست .

۲۰- تفکیک جنسی موجب بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه خواهد شد . چون دخترها و زن ها برای جلب توجه پسرها و مردها دست به خدآرایی ( خدآرایی نه خودآرایی ) و عمل زیبایی و هزار کار و بدبختی دیگر می زنند و کلی پول خرج می کنند. بنابراین طبیعی است که اگر دانشگاهها و نیز محیط های ادارای و شغلی تفکیک جنسی شوند دیگر شاهد این همه زحمتِ زنان برای آرا و ویرا کردن و هزینه های بالا خرج کردن و خود را به آب و آتش زدن نیستیم .

۲۱- اجرای طرح تفکیک جنسی در دانشگاهها ، بیش از هر چیز به کمی شجاعت و اندکی ایمان و لختی خداترسی و مردم نترسی و نیز شطری بی اعتنایی به بدنامی و بدنانی و ذره ای اعتماد به نفس محتاج است امیدواریم که مسئولی این قلیل را داشته باشد .

۲۲- عده ای تفکیک جنسی را کار بیهوده و یا کم هوده می دانند گر چه با نظرشان موافقم اما به هر حال به قول قدیمی ها : کاچی به از هیچی ( دیگر چه می توان کرد الغریق یتشبث بکل حشیش : فردی که در حال غرق شدن است به هر خس و خاشاکی برای نجات خود دست می زند )

۲۳- تفکیک جنسی و اختصاص 50 درصد ظرفیت دانشگاهها به پسرها موجب می شه تا در آینده جایگاه پدر تحقیر نشود چون در شرایط فعلی یک دختر فوق لیسانس باید با یک پسر فوق دیپلم ازدواج کند که تبعات آن جز تحقیر شوهر و پدر نخواهد بود حال آنکه نقش اقتدار پدر در تربیت فرزندان بسیار حایز اهمیت است .

۲۴- تفکیک جنسی باعث می شه که مجبور نشیم بکارت مصنوعی وارد کنیم (اخیرا یکی از وارد کننده های محصولات آرایش بهداشتی اقدام به واردات گسترده پرده بکارت مصنوعی از کشور چین نموده است همانگونه که همه میدانند پرده بکارت در فرهنگ مسلمانان نشانه پاکدامنی دختر است و وارد نمودن و ترویج استفاده از این گونه ابزار راه را برای ترویج فساد در جامعه باز میکند جالب فروش این محصول در آنجاست که این محصول از طریق پست جمهوری اسلامی ایران و همراه با یک فیلم آموزشی عرضه می شود به امید آنکه نهاد های نظارتی در مقابل فروش این چنین محصولاتی واکنش سریعی را از خود نشان دهند تا حریم جامعه به آلودگی های پنهان مبتلا نگردد.) و اگه مجبور بشیم وارد کنیم لااقل کمتر وارد کنیم. البته علاوه بر وارد کردن بکارت مصنوعی متاسفانه عمل جراحی ترمیم بکارت نیز شایع شده است . به هر روی شاید با تفکیک جنسی دانشگاهها و محیط های کاری و اداری بتوان از این کارها کم کرد . ( حال دختری آمد بکارتش را با لطایف الحیلی ترمیم کرد یا جایگزین کرد ، شرف از دست رفته اش را چگونه می تواند ترمیم و جایگزین می کند ؟ چرا بعضی دختران ما به جایی رسیده اند که پرده اتاقشان از بکارتشان مهم تر و ارزشمند تر شده است ؟ اللهم انی اعوذبک من فتن آخر الزمان )

۲۵- ایکاش در دانشگاههای ما علاوه بر تفکیک جنسی دختر و پسر ، برای دخترها چهار واحد مادری و فرزند پروری هم گذاشته شود که دیگر تا یه مدرک لیسانس و فوق لیسانس گرفتند از مادری و خانواده داری عارشان نشود .
۲۶- تفکیک جنسی دانشگاهها از به وجود آوردن عشق های پوچ و دروغین و تبدیل عشق به سکس و تبدیل عاشق و معشوق به ساکس و مسکوس و نیز سرکار گذاشتن همدیگر و دروغهای شاخ دار به هم گفتن و... جلوگیری می کند.
۲۷- تفکیک جنسی موجب ایجاد آرامش فکری و روانی بیشتر در سطح دانشگاه ، خانواده و جامعه می شود و توقع افراد را از همسر آینده شان یا همسر فعلیشان کمتر و معقول تر می شود و در نتیجه میزان وفاداری و عدم خیانت که متاسفانه روز به روز به ویژه در میان زنان درحال افزایش است کمتر شود . متاسفانه هیچ پژوهش علمی و درست و درمون در مورد اینکه چرا آمار خیانت در میان زنها و حتی جنایت ، به شکل شوهر کشی ، بالا رفته وجود ندارد و متاسفانه همه زبون زن شده اند و جرات انجام این کارها را ندارند زیرا که می ترسند اگر این کار را کنند فمنیست ها پاچه آنها را بگیرند.
۲۸- باید توجه داشت تفکیک جنسیتی چیزی نیست که خاص ایران و اسلام باشد بلکه در همه فرهنگ ها و کشورها هم تفکیک جنسی وجود دارد البته به شکلی خفیف تر که متناسب فرهنگ خودشان است . برای مثال : بازهای ورزشی در همه جای دنیا تفکیک جنسی هستند یعنی والیبال ، فوتبال و ... همه تفکیک جنسی هستند و زنها و مردها از هم جدا هستند . در بازهای جام جهانی و المپیک هم تفکیک جنسی وجود دارد و مردها و زنها از هم جدایند با هم رقابت نمی کنند زیرا اساسا زن و مرد از لحاظ توان جسمی با هم متفاوتند و هیچ زنی نمی تواند با مردی رقابت کند و اگر رقابت کند قطعا بازنده است . پس چرا در آنجا ماده خوکهای فمنیست اعتراضی نمی کنند و چیزی نمی گویند اما در جایی که به نفعشان نباشد سخن می گویند و اعتراض می کنند. ( این وضعیت را در مساله سربازی هم می بینیم که فمنیستهای جامعه ما به سهمیه بندی دانشگاهها معترض می شوند ولی هیچ کدام از آنها نمی گویند که چرا ما زن ها را به سربازی نمی برید ! ) به هر حال تفکیک جنسی در همه جای جهان هست و در ایران ما نیز باید متناسب فرهنگمان باشد چه در دانشگاهها چه در جاهای دیگر .
۲۹ - اگر دانشگاهها تفکیک جنسی بود هیچ وقت حادثه ای مانند حادثه پل مدیرت رخ نمی داد ( که در آن جوان مثلا عاشقی دختر مثلا مورد علاقه اش را ، به دلیل بی اعتنایی به او ، با چاقو شرحه شرحه کند ) زیرا با هم بودن دختر و پسر تو دانشگاه باعث می شه که عشق های آتشینی شکل بگیره که اکثر اونها به ناکامی می انجامد که باعث سرخوردگی بیشتر پسرها می شود . حادثه پل مدیریت اوج سرخوردگی یک جوان ناکام بود مطمئن باشید از این سرخوردگی ها تو دانشگاه زیاد است و هر کسی که به دانشگاه رفته حرف من را تایید می کند.
30 �" عده ای معتقدند تفکیک جنسی دانشگاهها موجب کاهش ازدواج دانشجویی می شود در حالیکه رییس دانشگاه الزهرا ، محبوبه مباشری ، چنین می گوید : « دانشجویان ما خیلی بیش تر از سایر دانشگاه ها هم ازدواج می کنند. امسال ما 230 ازدواج دانشجویی داشتیم در حالی که دانشگاه تهران 160 ازدواج داشت یعنی 230 نفر در یک دانشگاه غیرمختلط ازدواج کرده بودند » . البته باید توجه داشت که میزان دانشجویان دانشگاه تهران بسیار بیشتر از دانشگاه الزهرا می باشد و با این حال آمار ازدواجش آنقدر کم تر از دانشگاه الزهراست . بنابراین این دستاویز یا بهانه که تفکیک جنسی موجب کاهش ازدواج می شود بیهوده و پوچ است .
31 �" از دیگر دعوی های مخالفان تفکیک جنسی نظر مخالف امام خمینی با تفکیک جنسی دانشگاه است . در این خصوص باید توجه داشت جو و محیط آن زمان دانشگاهها در دهه شصت و هنگامه جنگ ، آن طور که از بعضی اساتید شنیدیم ، قابل قیاس با زمان اکنون نیست . همین مساله هم موجب شده مراجع عظلم تقلید از قبیل آیت الله مکارم شیرازی ، آیت الله سبحانی ، آیت الله جوادی آملی از این طرح حمایت و پشتیبانی کنند .
32- در پایان بیان می داریم که مسئولین باید توجه داشته باشند که برای اسلامی کردن دانشگاهها تنها تغییر در محتوای دروس تدریسی یا همان شاکله دانشگاهها بسنده نیست بلکه باید شکل دانشگاهها نیز اسلامی شود که برای اینکار تفکیک جنسی یکی از بهترین راهکارهاست.
ما در این مقاله به اجمال از مزایا و خوبی های تفکیک جنسی دانشگاهها سخن گفتیم اما حقیقت آنست که بررسی بیشتر این مساله محتاج کار کارشناسی دقیق تر و عمیق ترست که امیدواریم توسط دیگر دوستان انجام گردد
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۲۸
غیر قابل انتشار: ۲۰
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۴:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
24
176
برو بابا ! یکی از بدی های ضایعش اینه که باید به همون میزان دانشگاه ایجاد کنند یا شیفتیش کنند ! فکر کن!
بعد دانشگاه های ما افت شدیدی در دنیا میکنند و با این وضع هیچ دانشجو خارجی به ایران نمیاد و برعکس همه میرن به خارج ! کمی فکر کنید بعد حرف های 2 اتیشه بزنین.
پاسخ ها
دلسرخ
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
عزیزم قرار نیست دانشگاه جدید تاسیس بشود که قرار است تفکیک بشود یعنی این دانشگاه مال دختران این دانشگاه مال پسران... یا همان دانشگاه تقسیم بشود به دو قسمت آقایان و خانم ها در کلاس های جدا دو دو تا 4 تا :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
23
206
خيلي استدلالهاي بيخودي بودي .
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
20
255
این مقاله طنز بود !؟
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
14
83
نظرات یک دانشجوی ایرانی که 4 سال است در دانشگاه می باشد: اینکه دانشگاههایی تک جنسی برای احترام به نظر افراد مذهبی باشد عیبی ندارد ولی در مورد بحث شما چند نکته وجود دارد: 1- اختلاط مبحث تک جنسی کردن و اختصاص 50% ظرفیت دانشگاهها به پسرها کاری ناشایست از سوی نگارنده میباشد. من هم تا حدودی موافق بحث 50% هستم ولی با تک جنسی شدن نه. 2- علت افزایش طلاق در جامعه نه افزایش شناخت، بلکه افزایش توقعات افراد است که این هم با افزایش وسایل ارتباطی و پیشرفت تکنولوژی ایجاد میشود. به نظر من کاهش شناخت در کنار پیشرفت باعث افزایش مشکلات میشود 3-سربازی اجباری برای پسرها کاری نادرست است و باید اختیاری و در ازای پرداخت پرداخت حقوق باشد تا پسرها از دخترها عقب نمانند. 4-افزایش همجنسبازی در صورت تفکیک جنسی چیزی آشکار است همانطور که در مدارس تک جنسی ما اعمال ناشایست جنسی ( در داخل همان جنس ) بسیار بیشتر از دانشگاه است. 5-در مورد تدریس چند واحد درس مادری و همسرداری من هم موافقم که واقعا میتواند مفید باشد چون بسیاری از مادران فعلی نحوه تربیت فرزندان خود والبته همسرداری را بلد نیستند. 6- این که بگوییم ما ایرانی ها از کارهای جدید و تغییر می ترسیم سخنی نادرست است چون هیچکس با کارهای درست مثل افزایش بودجه عمرانی و تحقیقاتی و اشتغال و کمک به محرومان مخالف نیست و به قول شما از آنها نمی ترسد ولی مردم از افزایش هر روزه محدودیتها و انجام کارهای با اولویت کمتر یا کلا نادرست آنهم به صورت غیراصولی نگرانند.7- هچنین جدا بودن ورزش دو جنس نمیتواند توجیه کننده جدا کردن آنها در انشگاهها باشد. بهتر است سخن خود را با یادآوری این نکته که نباید در خبرنگاری و بحث و انتقاد و... به کسی توهین کنیم یا با دیدی تحقیرآمیز در مورد آنها حرف بزنیم، به پایان برسانم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
163
خوی چرا فرزندانتان را به انگلیس و اروپا می فرستید...
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
12
176
کاش ایشان بجای این که اینقدر به خود فشار بیاورند تا 30 مزیت تفکیک جنسیتی را تعیین کنند، یک کم بیشتر به خودشان فشار می آوردند تا حداقل 2 یا 3 روش ارتقای وضعیت اقتصادی مردم را را پیدا می کردند. چون اینجوری هم کاربرد دنیایی داشت و احتمالا ثواب آخرت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
14
199
راستي بيايم ايران رو كلا تفكيك جنسي به قول رامین مهرآیینی كنيم زن ها سمت شرق ايران مرد ها غرب ايران زن و شوهر ها هم هفته اي يك بار لب مرز همديگرو ببينن آقاي رامین مهرآیینی انقدر خوبه اولش شايد به نظر بد بياد بد انقدر مزايا داره امار طلاق هم كم ميشه باور كنين آمار ازدواجم زياد ميگين نه خودتون امتحان كنيد با خانوادتون ببينيت يه مدت كه شما همسرتون رو نبينيد ايشون هم شما رو چقدر قدر هم رو ميدونيد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۱
چرا همه چیزو به مسخره میگیرید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
8
209
بر طبق کدام مستندات دانشگاههای الزهرا و امام صادق جزو دانشگاه های موفق حساب میشوند؟؟ بر طبق اعلام رسمی خود وزارت علوم، تمام ۱۰ دانشگاه برتر کشور جزو دانشگاههای مختلط هستند. شما را به خدا مغالطه نکنید!
وفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
6
133
من نه مخالف و نه موافق تفکیک جنسیتیم ولی چند نکته را باید به عرض این برادر محترم برسانم:
1- نباید به این راحتی ادعا کنیم که تعداد قابل توجهی از دختران برای خوشگذرانی و دوست‌یابی به دانشگاه می‌آیند (مورد ششم). و به همین خاطر 70 درصد دختر شده‌اند. این افزایش علت دیگر دارد. از طرفی توهین به خیلی از دختران است.
2- گفتند که اگر کسی هدفش واقعا ازدواج باشد نه هرزه بازی با کمی تامل در می یابد برای ازدواج تنها باید طرف مقابل خود را آنهم به صورت خیلی کلی شناخت و سپس یا قبولش کرد و یا ردش کرد. بدبختی ما هم همین است که در حال حاضر اکثر ازدواجها به همین شناخت کلی بسنده می‌کنند و بعدا هزاران مشکل پیش می‌اید. هزاران جمله بی ربط را به هم ربط داده شده است. مثلا مادران ما به همین خاطر ازدواج موفقی داشتند. خیلی از آنها همچین هم زندگی موفقی نداشتند و در ثانی شرایط آنها با شرایط امروز ما فرق دارد و نهایتا من فکر می‌کنم باز علتش عدم آموزش مناسب به جوانان است چون قدری قدرت حل مساله اجتماعی و اقتصادی به بچه‌هامان یاد نمی‌دهیم و انتظار همه چیز از آنها داریم کجا به آنها یاد می‌دهیم که چگونه با هم زندگی کنند کجا یاد می‌دهیم که چگونه مسایل اجتماعی یا اقتصادی خود را حل کنند.
3- گفتی که تفکیک جنسی باعث می شه که مجبور نشیم بکارت مصنوعی وارد کنیم . برادر نگاهی به تهران بانداز ببین چند درصد دوست دختر و دوست پسر از دانشگاه هستند و چند درصد بچه‌های دبیرستانی اند که ما تفکیکشان کردیم. من مشاورم و جدیدا از راهنمایی آمار بسیار خطرناکی می‌بینیم فکر نکن صبر می‌کنند تا دانشگاه. تازه خیلی از اینها که اینکاره‌اند به دانشگاه راه نمی‌یابند.
ای کاش مدیریت ما طوری بود که جوانان را چنان تربیت کنیم که قدرت حل مساله و باور به خدا و خودشان را در آنها رشد دهیم که مجبور نشیم تفکیک جنسیتی یا جنسی کنیم. در محل کار در اجتماع در سینما در مهمانی‌ها ......... چکار کنیم. باور کنید این راهکار مطمئن نیست.
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
10
160
حتی یک بند این نوشته هم بویی از منطق نمی دهد. نویسنده چقدر هم زن ستیز است!!! منطق نویسنده ظاهرا خیلی خاص خودشان است، ولی جناب سردبیر، حداقل متن را کمی ویرایش می کردی که اینقدر پر از غلط های دستوری نباشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
11
194
نويسنده ميهمان بهتر است به روانكاو مراجعه كند. الفاظ به كار رفته نشان از عمق آسيب رواني ايشان دارد!
مرد
|
United States
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
129
29
عامیانه / قدری سطحی اما مضمون قابل قبولی دارد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
209
25
موافقم.من خودم دانشگاه تهران درس خوندم اگر اين كار اجرايي شده بود زمان ما، ميتونم بگم حداقل 50 درصد بيشتر مطلب ياد ميگرفتم و موفقتر بودم.چون تمركز از مسائل حاشيه اي به موضوعات اصلي معطوف ميشد و نتيجه بهتر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
13
171
دبستان ها هم در اوج شهوت جنسی هستند که جداسازی شده اند؟؟؟؟؟؟؟ اینکار باعث تحکیم خانواده میشود یا کم شدن ازدواج؟؟؟؟؟؟؟ اعتراف میکنم در عمرم مقاله ای سطح پایین تر از این در عمرم نخوانده بودم.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
158
18
قبول دارم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
13
177
امان از تفکر ضد مذهبی!
برای انتخاب متاسفم . بوی تفکر طالبانی میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
3
114
"ابتدا باید توجه داشت که جنس با جنسیت تفاوت دارد منظور از جنس بیشتر ویژگی های فیزیکی و ظاهری است و منظور از جنسیت بیشتر ویژگی های شخصیتی و باطنی البته این دو با هم مرتبطند اما بهتر است بگوییم تفکیک جنسی نه تفکیک جنسیتی."
تو رو قرآن هيچ کجای دنیا به اندازه ایران با کلمه ها میتونن بازی کنن؟
آقای آئینی خدا وکیلی یکبار دیگه این تحلیل خودتو بخون ببین غیر از یک ذهن بیمار که خواسته یه جوری یه متنی واسه سایت دت و پا کنه کس دیگه ای میتونه اینقدر خوب یک کلکسیون دری وری پشت هم ردیف کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
9
89
آتیش زیر خاکستر = تفکیک جنسیتی
علی رضا
|
Romania
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
142
آقای نویسنده . بهتر است بدانید اسلام ریشه تمامی مشکلات اخلاقی و جنسی جامعه را عدم ازدواج به موقع عدم اشتغال و فقر میدانید نه دانشگاه

در اینصورت شما باید خیابان ها ، پیاده رو ها ، مراکز خرید ،تفرج گاه ها ، فروشگاه ها ، تاکسی ، اتوبوس ، هواپیما ، رستوران ، مترو ، سینما ، و مکانهای دیگر را تفکیک جنسیتی کنید چون ممکن است باعث ایجاد فساد شود

منظور شما این است که دانشگاه برابر است با فساد ، قتل ، شوهر کشی ، بی بندو باری ، بکارت مصنوعی و ...

الله اکبر

این مقاله سراسر توهین به شعور جوان جامعه است . افکار ضد اسلامی را به نام دین بزک میکنید و به خورد جامعه میدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
135
در بالا نوشته بوديد نظراتي كه حاوي توهين است منتشر نمي كنيد اما انگار در گذاشتن مقالات توهين آميز كه به جمع كثيري از جامعه اهانت مي كند هيچگونه منعي نداريد متاسفم از اين كوته بيني انديشه و برداشت اشتباه از دين در مورد زنان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
7
104
این طنز بود یاجدی نوشته بود؟!!!!!
ديباجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
39
باسلام شايد تفكيك جنسيتي در مراكز آموزشي از خيلي جنبه ها مناسب باشد ولي قطعا در درازمدت آمار ازدواجها پائين خواهد آمد وبهتر بگويم براي ما دختران شرايط ازدواج مناسبي ازبين ميرود ومتاسفانه بينشي در ازدواج نخواهيم داشت.
آرمین 23
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
10
111
این دلایل فوق العاده منطقی را سریع به دیگر کشورهای پیشرفته ی دنیا هم بفرستید, تا آنها هم استفاده کنند و مثل ما , کشورهای آنها هم دانشگاه های پیشرفته و نمونه ای در دنیا داشته باشند..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دانشجو
|
Germany
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
61
12
آقا کلا جدا کنید که خیلی خوبه
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
9
108
با این کارتون یه مشت عقده ای تربیت می کنید
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
94
این جور مواقع که میشه فروید هم میشه جزو آدمیزاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
57
16
من به شدت با این حرف مخالفم: "دبستانهای ما تفکیک جنسی اند ، در حالیکه در آن سن کودکان میل جنسی ندارند ، اما دانشگاههای ما و در اوج شهوت جنسی جوانان تفکیک جنسی نیستند ،" من خودم چند تا از دبستان های تفکیک جنسی نشده رو دیدم افتضاح بود فرق دبستانیها با دانشجوها اینه که اونا به بلوغ عقلی نرسیدند
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
89
14
بنده هم استاد دانشگاهم . با نظرات فوق تا 80 درصد موافقم . اون 20 درصد هم مربوط به توهینها به دختران و پسرانه که نمیدونم چرا انتخاب منتشر کرده ولی اکثر خرفهای ما رو که از دزدی وسیع تو مملکته منتشر نمیکنه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
2
44
با مسائل روانی ناشی از گرایش به جنس موافق چه کار می کنید؟! خطر کدام بیش تر است؟
آیا در دبیرستان های (حتی نمونه) بررسی بیطرفانه انجام داده اید؟
در کل تعامل با جنس موافق اگر سر کلاس درس و بحث باشد خیلی کنترل شده تر است از برخوردهای اجتناب ناپذیر در جامعه به خاطر عقده های ناشی از کمبود اجتماعی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
101
ایکاش در دانشگاههای ما علاوه بر تفکیک جنسی دختر و پسر ، برای دخترها چهار واحد مادری و فرزند پروری هم گذاشته شود که دیگر تا یه مدرک لیسانس و فوق لیسانس گرفتند از مادری و خانواده داری عارشان نشود .

بله اقای نویسنده
ایکاش ادم چیزی رو بنویسه که واقعیت جامعه است نه واقعیت جیب خودش
اقای نویسنده
شما طبعا ادم مذهبی هستید
سی سال پیش حجاب اجباری را اوردند ولی امروز همه مسئولین فهمیده اند کار اشتباهی کردند ولی نمی توانند بگویند
راجب دانشگاه امام صادق و امام زهرا هم دچار اشتباه نشوید که اکثر مسئولین از امام صادق هستند بلکه چون این دانشگا سیاسی و و ابسته است پس مسئولین را از انجا انتخاب میکنند ولی از بقیه دانشگاه ها انتخاب نمیکنند
تا کنون چند دانشجوی فوق لیسانس و دکتری امام صادق توانسته اند بروند در دانشگاههای اروپا و امریکا ادامه تحصیل دهند؟
در حالیکه هزاران دانشجوی دختر و پسر دانشگاه شریف و تهران و صنعتی اصفهان و غیره در معتبرترین دانشگاههای جهان مشغول تحصیل و حتی استاد شده اند و انجا تدرس میکنند
وقتی از منبعی پول میگیرید که اندیشه و تئوری انها رو ترویج داده و برای ان تبلیغ کنید لطفا قبلش کمی مطالعه کنید
این نوشته شما دقیقا مثل تبلیغات نوشابه و پفک در تلویزیون است که همه می دانند مضر است ولی چون برایش پول پرداخت شده پس تلویزیون ملی پخشش میکند
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
7
82
و باز هم همان حرف های تکراری
و باز هم پس رفت با سرعت بیشتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
9
112
یک ذهنیت مریض
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
9
35
سخت بود ولی حوصله کردم و کل مقاله رو خوندم! کلأ مقاله جالب و خوبی در مقام دفاع از تفکیک جنسیتی یا به قول شما تفکیک جنسی دانشگاه ها بود، ولی آقا رامین عزیز شما در نتیجه گیری آیتم 20 فرموده اید: "طبیعی است که اگر دانشگاهها و نیز محیط های ادارای و شغلی تفکیک جنسی شوند دیگر شاهد این همه زحمتِ زنان برای آرا و ویرا کردن و هزینه های بالا خرج کردن و خود را به آب و آتش زدن نیستیم." سوالی که اینجا پیش میاد اینه که تا کی؟ واقعأ تا کی آقا رامین؟ تا کی و کجا میشه تفکیک جنسی رو ادامه داد؟
فکر نمی کنم این کارا چاره کار باشه، همینطور که خودتونم قبول دارید این کار اگر بیهوده نباشه کم هوده است اونم خیلی کم هوده! و ارزش این همه حرف و حدیث به جان خریدن هم نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
6
21
من با طرح تفکیک در بعضی رشته ها مخالف نیستم ولی این نوشته خیلی قسمتهای بی محتوایی داشت

مثل بند 6 و ...
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
127
8
بالاخره یه مطلب مفید زد این انتخاب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
66
نه بابا!! این همه خوبی داشت و ما خبر نداشتیم!! جل الخالق!
کامیاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
2
49
خوبه نظرییات فرویدو خوندیو اینو نوشتی اتفاقا تفکیک جنسی تو این شرایط غیر از ایجاد محدودییت و معضل فکری جدید بابت این محدودییت برای جوونا فایده ای نداره تمام نتیجه گیری هایی که در پایان هر بخش بش رسیده بودی برعکسش درسته بحث که زیاده ولی این هم یکی ازون تصمیم هایی که بجایه مردم و از طرف مردم گرفته میشه . اگه شما فکر می کنید مثل بقیه مسائل اولش سخته بعد آسون میشه باید بگم کاملا درست گفتید چون مردم ما به اینکه زور بالا سرشون باشه و حقی نداشته باشن در طول تاریخ عادت کردن و حتما یکی از دلایلش در طول تاریخ امثال شماها بودید گرچه که می دونم این مقاله فقط برای دریافت نظرات مردم بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
41
انتخاب نا اميدم كردي الان مدت هاست نظر ميدم ولي نشون نميدي تو هم داري مثل كيهان ميشي متاسفم
متولد ماه مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
110
قصدم این بود که به کل ایم مطالب یه جواب بدم، نتونستم تحمل کنم! هرچند هم که فکر میکنم جزو آمار نظرهای غیرقابل انتشار بیاد.
در مورد هر بند، یه توضیح داشتم که بترتیب شماره ذکر میکنم:
3- با توجه به آخرین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، معتبرترین دانشگاه ایران، دانشگاه تهران هست که البته اون هم در رتبه 300الی 400 قرار گرفته، و حتی اسمی از صنعتی شریف هم نیست، چه رسد به موارد مورد نظر ایشان. حالا اساس و منبع این رتبه‌بندی برای ایشان چه بوده، عنوان نکرده‌اند.

4- بنده هیچ زشتی در ایجاد رقابت درسی براساس جنسیت نمی‌بینم! با توجه به اینکه نیمی از دانشجویان را می‌توان در گروه دانشجویانی با انگیزه معمولی برای درس‌خواندن طبقه‌بندی کرد، چه اشکالی داره که پسرها و دخترها توفکر رقابت با هم باشند؟ غیبت کمتر، حضور موثرتر در آزمایشگاه یا عملیات مختلف، حضور بیشتر در کتابخانه‌ و ... چه نتایج ضددرسی و ... می‌تونه داشته باشه که باعث افزایش انگیزه بخش بزرگی از دانشجویان باشه.
آرامش خاطر در کلاسهای تک‌جنسی (!) رخوتی تدریجی را برای اکثریت عادی دانشجویان به دنبال داره، اقلیت درسخون تحت هرشرایطی کارخودشون رومی‌کنن. ضمن اینکه حضور دختر و پسر در یک کلاس، ملاحظاتی اخلاقی رو بر جو کلاس حاکم می‌کنه که باعث میشه استفاده از القاب و الفاظ نامناسب در کلاس‌های مختلط به مراتب کمتر از کلاس‌های تک‌جنسی باشه.

5-دانشگاه و دوران دانشگاه، بهترین شرایط برای شناخت پسر و دختر از هم هست. هم‌کلاس و هم‌رشته و هم‌دانشگاهی و ... هم‌هدف بودن (در درس، پروژه یا...) کافیه تا بتونه بهانه‌ای برای ایجاد یک ارتباط سالم باشه که در بیرون از محیط دانشگاه امکانش نیست. خارج از دانشگاه به جز همسایه و فامیل، همه رهگذرند! کسی که هدفش درس‌خوندنه، درسش رو می‌خونه، این بین شاید هم یک‌نفر جلب‌توجهش رو بکنه، دورادور زیرنظر می‌گیره و ... اگه هم که نه، برای فقط درس‌خوندن نیومده باشه (!!) بازهم از توخیابون و ... گشتن خیلی بهتر و کم‌خطرتره! یکی، دوتا، سه‌تا... نظرش رو جلب می‌کنن! و بالاخره تو مدت تحصیل اونقدر برخورد و شناخت پیش میاد که بتونه یه انتخاب انجام بده تا قدمی برداره و اقدامی بکنه!

6-نویسنده عزیز نمی‌دونم چه رده سنی هستند! عدم اقبال پسران به دانشگاه بخاطر تنبلی، بی‌استعدادی و ... نیست. پسر دوروبرش رو نگاه میکنه! از لیسانسه تا دکتراش برای کار علاف هستن! با فوق‌لیسانس میره آژانس کار میکنه! میبینه تحصیلات عالیه براش فقط یه کلاس می‌تونه باشه که برای شروع زندگی حتی براش یه دست کت‌شلوار هم نمیشه! چه رسد به منبع درآمد! انگیزه‌ای برای درس‌خوندن نیست! میگه برم سربازی زودتر بیفتم دنبال کار و کاسبی! اونائی که سرمایه‌ای چیزی دارند، میرن تو خط کاسبی و ...، یه نگاه به آمار افزایش چندبرابری واسطه‌گری و ... همینو تائید می‌کنه! بدشانسها هم گیر دوست ناباب می‌افتن! یا معتاد می‌شن یا خلافکار!
آقای نویسنده! پدر، پدر هست! خیلی از ماها پدران و مادران بی‌سواد داشته و داریم! اما شان و منزلت اونها برای فرزندانشون کمتر به سواد و تحصیلاتشون ربط داره! اگر مادر خونه تحصیل‌‌کرده باشه، اگه بقول شما مدیر باشه، مطمئن باشین اون جایگاه درخورشان همسرش رو مقابل فرزندانش ایجاد می‌کنه!! حالا این پدر باسواد باشه یا بی‌سواد. ضمن اینکه بی‌سواد بودن پدر به مفهوم بی‌اقتداریش نمی‌تونه باشه! پدر هم اگه پدر باشه، جز صلح فرزند و خانواده‌اش چیزی نمی‌خواد.

7- برخلاف نظر شما فکر میکنم که این امر تشدید خواهد شد! میگن هرچی رو که نهی کنن، بهش حریص‌تر می‌شی! مثل انرژی هستهای که آخرش ما کار خودمون رو کردیم! حضور در کلاسی مختلط، در محیط و دانشگاهی مختلط، اون حساسیت و کنجکاوی و ... در مورد جنس مخالف رو کم‌رنگ و تعدیل نمی‌کنه؟ با این نگرش احتمالا نظر شما در مورد دانشگاه‌های بلاد کفر (!) اینه که اونها جز خانه‌فساد و فحشا نیستن! احتمالا این همه پیشرفت در علوم مختلف رو هم دانشجویان اقلیت مذاهب دیگه من‌جمله مسلمانان می‌کنند که به اسم اونها تموم میشه!! دوران دبیرستان و دم مدرسه دخترونه ... و شرو شور 16 هفده سالگی رو میخواین تا چندسالگی ادامه بدین؟!

8- نه عزیز! سن ازدواج ربطی به این یکی نداره! سن ازدواج اگه بالا رفته بخاطر مسائل مادی هست! به این خاطر هست که پسرها چه تحصیل‌کرده و چه سیکل و ...، یا بیکار هستند، یا درگیر قراردادهای کوتاه‌مدت، خبری از بیمه نیست، از فردای خودش مطمئن نیست و تنش روز و شب میلرزه که موعد تمدید قرارداد، عذرش رو نخوان! هرچی هم درمیاره خرج خونه و خواهرو برادر کوچکترش میکنه تا یه باری از رو دوش پدر و مادر برداره! خواهری که جهاز می‌خواد، هرماه به هرماه یه سوراخی برای بلعیدن حقوقش دهن باز می‌کنه، یه بار قسط دانشگاه داداش کوچیکه هست، یه بار خرج بیمارستان مادر یا ... ، این شرایطی هست که بالای 60درصد پسرها باهاش درگیرن، البته اونهائی که معتاد و خلافکار و سربار نیستن! این چیزی هست که باعث میشه سن پسر بالا بره و نتونه ازدواج کنه، خواستن رو می‌خواد! امکانش نیست، دختران هم خواه ناخواه با کمبود خواستگاران مناسب روبرو می‌شوند.
این وسط نیاز غریزی هست که باید باهاش بجنگی، سرکوبش کنی، بشه یه عقده و ...! انگار اگه سن ازدواج یه ماه بالاتر بره، از اون طرف سن برای ارتباط‌های نامشروع یه ماه پائینتر میاد!
خود شما برای دختر یا خواهرت اگه خواستگار بیاد، چه شرایطی رو درنظر داری؟ با این اوضاع اقتصادی، وقتی خودت از یه خانواده متوسط باشی، انتظار نداری طرف لااقل یک کار ثابت و پایدار داشته باشه؟ اونی که خودش خونه داره، برات موجه‌تر نیست؟ میای دخترت رو به یه دانشجوی ساده وو عادی که اتفاقاً تو همون دانشگاه‌های مدنظرخودتون درحال تحصیله بدی وقتی نه پدرش سرمایه‌داره، نه پارتی داره و نه رابطی؟ تحکیم بنیان خانواده امروز درمانش اگه یه چیز باشه، اون بهبود اوضاع اقتصاد جامعه هست، هرچند خیلی عوامل توش تاثیر گذارن، اما ریشه اصلی همونه که ذکر شد.

9- برای این طرز تفکر واقعا متاسفم!!
حضور در یک کلاس دخترونه چطور میتونه چنین تفکری رو به یه دختر القا بکنه؟: هووم... تجزیه و تحیلی نمودارعنکبوتی... "آره! من باید ازدواج بکنم!!" ریشه‌های اختلاف بین اصحاب در جنگ... "داره دیر میشه! پس کی میان خواستگاری؟"
دختران مدرن با این همه آلودگی و کثیفی... پسرانی که سراغ اینها میروند هم خود کثیفند؟ واقعا برای شما متاسفم که چنین دیدی نسبت به خواهران و برادران خود دارین! اگه ایرانی باشین حتی در صورت واقعیت هم از بیان چنین اظهار نظری باید شرمنده و خجل باشین و روسیاه! حتی یک مومن هم در مورد دشمنان چنین اظهارنظر نمیکنه که شما به خواهران و برادرانتون چنین ناروا نسبت می‌دهید!
یعنی من هم کثیف هستم؟ خواهران و برادرانم هم کثیف و آلوده‌اند؟ خیلی دوست دارم تحصیلات و محل تحصیل خودتون رو اعلام کنید تا ببینیم میشه برای این طرز نگرش، ریشه‌یابی کرد؟

10- اونچه باعث کاهش بی‌بندوباری میشه، تفکیک جنسیتی نیست! تربیت و فرهنگ خانوادگیه، فرزندی که چنان تربیت شده باشه که خوب و بد رو تشخیص بده و حتی راضی بودن پدر و مادر براش مهم باشه، مقید به رعایت اصولی که بهشون معتقد نیست، نشده باشه، چه در شهر خودش، چه در غربت، چه در دانشگاه تک‌جنسی و چه در محیط مختلط و ... اعتقادات خودش رو زیرپا نمی‌گذاره! اگه ندونه برای چی مجبور به چادرسرکردنه، مجبور به حرف نزدنه، مجبور به خانه‌نشینی هست، مترصد فرصتی هست که تمام این قیدها ازش برداشته بشن تا همونی بشه که می‌خواد!!!! چون خودش نخواسته محجبه باشه! مجبور بوده! خودش نخواسته لباس پوشیده و مناسب بپوشه! این ساده‌ترین چیز عقده‌ای میشه که وقتی 50 کیلومتر از اون خونه و محل و داداش و پسرعمو دور شد، همونی بشه که فکر میکنه میخواسته باشه!!! اگه تربیت اصولی باشه، رسوم و فرهنگ متعصبانه‌ تعدیل بشه، چه نیازی به این عقده‌گشائی هست؟ چرا باید بیرون از خانه و محل و شهر، مامن و شهررویاها باشه؟

11- همین چندتا پاراگراف بالاتر اتهام آلوده بودنو کثیفی به دختران زدید، الان اکثریت رو خوب درنظر میگیرید؟! سهم پسرها دردانشگاه رو چیز دیگه‌ای تعیین می‌کنه که پیشتر عنوان شد!

12- بعید می‌دونم برای دیگران چنین باشه!

13- عزیز! میگن برای دوران نامزدی حداقل باید یک‌سال تامل کرد تا شناخت کافی کسب بشه، دختر و پسر و خانواده‌ها زمان خواستگاری همه تخت تاثیر شرایط هستند، همه چیز تصنعیه! همه چیز ظاهری و مجازیه! همه یه جور ماسک به چهره داریم تا خودمون رو خوب و بدون عیب جلوه بدیم یا بدیهامون رو بی‌اهمیت. پسر و دختر ناخودآگاه تحت تاثیر شور و هیجانات هورمونی هم هستند! تا قبل از این که با کسی ارتباط و دوستی نداشتند! این شور و هیجان همانند دستی هست که پسر و دختر رو تو نمایشگاه شخصیت‌شون به جلو هل میده و نمی‌گذاره اونها در مورد فلان و فلان بعد شخصیت طرفشون کمی تامل بکنن، ممکنه متوجه بشن، اما انگار یکی دم گوششون میگه: ای بابا! این که چیزی نیست! بعدا راجع بهش میشه باهم کنار اومد! مهم اینه که الان کنارشی و قراره زن و شوهر بشین! اینه که وقتی عقد کردن و شش ماه گذشت، با کوهی از اون "ای بابا" ها روبرو میشن که باید درموردشون با طرف مقابلشون به تفاهم برسن!! اگه مسائل مادی و مشتقاتش (!!) گریبانشون رونگیره، همینها اونقدر هستن که همون اول زندگی نیم بیشتر انرژی و وقتشون رو صرف رتق و فتق این ای‌باباها کنن و بعضاً هم این سئوال براشون و درخفا پیش میاد که واقعاً ما دوتا سر چی باهم تفاهم داشتیم؟؟!! دوران دانشگاه، محیط کار و ... همه این شرایط رو فراهم میکنه تا شما طرفتون رو نه فقط دربرابر خودتون که در برخورد با دیگران و شرایطی که شما توش دخیل نیستین، ببینین و بشناسین! آیتم‌های بیشتری رو لیست میکنین و براون مبنا راحت‌تر تصمیم می‌گیرین، کسی چه می‌دونه، شاید حتی از جلورفتن یا جواب دادن هم منصرف بشین!! اما این شناخت در کوچه و خیابان و مهمانی فامیل و در و همسایه امکانش خیلی کمه.
عزیزجان، اگه ازدواج از نظر شما صرفاً تولید مثل باشه، بله! چه نیازی به شناخت هست؟ زن با لباس سفید اومده، با لباس سفید هم میره!! مرد هم که هرچی بود! معتاد از آب دراومد، خلافکار شد، بیکار شد، بدهکار شد و ... همینی که هست! خب این بنگاه‌های ازدواج هم کارشون همینه! شرایط طرفین رو لیست می‌کنن و طبق نیاز معرفی میکنن، این خیلی ایده‌آل باید باشه! نه؟
اما امروز فرزندان این پدرو مادر نیاز به تعامل و تفاهم اونها دارند تا بتونن تو قرن 21، نسل عقب‌افتاده به حساب نیان. زن امروز برای خودش حقوقی قائل هست که مادران ما نبودند. زن امروز با مسائلی روبرو هست که مادران ما نبودند. مرد امروز هم همینطور. وقتی شناخت مناسب و کافی اولیه نباشه، در برابر مسائل پیش‌آمده، به دنبال راهکار خواهیم گشت، با گفتگو و روش‌های مختلف سعی در رفع داریم، اگه نشد، تحمل می‌کنیم!! اما یک مسئله، دومسئله، سه مسئله و ... که گذشت، کوچکترین مسئله لاینحل بعدی منجر به انفجار میشه! بایدهای دیروز پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های ما، امروز باید نیستند! امروز وظیفه نیستند، حق هستند و ...!

14- آخه تجربه می‌گه: قانون بدی نرفته که جاش خوب بیاد!! جور دیگه‌ای می‌گفتم غیرقابل‌انتشار می‌شد! مثال خوبان در این بین، زیر خروارها مثال فاجعه دفن میشه!

15- بعید میدونم این 2 یا 4 سال اختلاط جنسیتی باعث بروز چنین پدیده‌ای بشه که در غرب ریشه چندصدساله داره!

16- فکر می‌کنم که شما خیلی باید مورد نحقیر از طرف جمعیت اناث قرار گرفته باشید که در چند مورد به این موضوع اشاره کردین!!! درمونش تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها نیست، چیز دیگه‌ای هست!
خوابگاه دانشجوئی تعطیل شود؟! تو کدوم سیاره دارای حیات چنین تصمیم یا قانونی رو اجرا کردند؟ البته بعید نیست شما نیم‌نگاهی به طالبان داشته باشین که خوشبختانه چندان دور هم نیستند!!

17- در خصوص نوع نگاه و نگرش توهین‌آمیز شما به دختر ایرانی و فرهنگ و تربیت خانوادگی قبلا گفتم!

19- شما در خصوص پیاده‌روها، خیابان‌ها، پارک‌ها، پاساژ و بازارها نظری ندارین؟ بهتر نیست اونها رو هم زنونه مردونه بکنین؟

20- خاک‌بر سر پسری که بخاطر آرایش یک دختر جلب اون بشه!!! و بالعکس! شما هم نگران دخل و خرج اینهانباشین، وگرنه خیلی از گردن‌کلفتها و واردکنندگان و تولیدکنندگان محترم لوازم آرایشی ورشکست میشن!

22- بستگی داره به اینکه شما هدفتون از این کار چی باشه، قدر مسلم برای کاهش سن ازدواج و تحکیم بنیان خانواده و کاهش بی‌بندوباری و فساد و فحشا و کاهش آمار طلاق و ... جواب نخواهد داد!

23- باید دلایل اینکه چرا پدر یا شوهر کم‌سواد هستند رو ریشه‌یابی کرد! چرا با افزایش سطح تحصیل دختران که زنان و مادران فردا هستند مخالفت می‌کنید؟

24- تفکیک جنسیتی درمون این هم نیست!

25- من شخصاً اطرافم با دختری مواجه نشدم که از این مادرشدن یا خانواده‌داری عارش بشه! اغلب آرزوی رفتن به خونه خودشون رو دارن و شور و ذوق وسیله خریدن، چیدن و نقش زن و مادر رو ایفا کردن. اونهائی که شما میفرمائید، باید شرایط خاصی داشته باشند که زیاد هم به پست حضرتعالی می‌خورند!

26- عشق ربطی به این چیزها نداره، تربیت و فرهنگ ما باید به این موضوع رسیدگی کنه، کمبودها برطرف بشه تا عقده‌ها سرباز نکنن! عشق باعث تعالی میشه، عشق باعث میشه تا انسان خودش رو بهتر بشناسه، عشق میتونه بال پرواز بشه و جایگاهت رو ارتقا بده. اونی که تا حالا نگاه دختر یا پسر رو ندیده، نمیدونه لرز دلش مال چیه!! فکر میکنه عشقه که داره در می‌زنه!! اما وقتی تو یه روز صدبار با صدنگاه مختلف اون حس رو تجربه کنه، براش عادی میشه و اونوقت فقط همون عشق هست که اون دل رو میلرزونه!!

27- باز بدبینی به جماعت زن، باز ایراد اتهام!
اگه میزان وفاداری زنان کم شده قطعاً درمانش تبلیغ چندهمسری و تفکیک جنسیتی دانشگاه نیست!!!

28- تااونجا که ما میدونیم، تنها خوابگاهاشون از هم جدا هست! مربی مرد و زن دارند، مدرس و استاد هم همین‌طور. اما کلاس تک‌جنسی ندارند! بحث رقابت ورزشی زن و مرد هم نیست، مگه اینکه تو کشور احمق‌ها باشه! ضمناً در خصوص رشته حرکات موزون در زیرآب، ژیمناستیک، باله و ... این خانمها هستند که آقایون باید برای رقابت با اونها خیلی تلاش بکنند!!

29- عشق‌های آتشین در دانشگاه... با وجود حراست و کمیته انضباطی و ...؟! پس اینهمه اسیدپاشی و به رگبار بستن و ... که میشه، همه مربوط به خواستگار شکست‌خورده دانشجو هست؟

30- یه چند سال که گذشت، دوست دارم آمار طلاق این دوتا دانشگاه رو هم با هم مقایسه کنید!

درنهایت اونچه به نظر میرسه اینه که نگارنده، دیدی شدیداً منفی و بدبینانه نسبت به دختر و زن در جامعه امروز دارند، به طوری که وجود اونها رو باعث ضایع‌شدن حقوق حقه آقایان، تحقیر و به فلاکت افتادنشون میدونه!!! و بر همین نگرش این مطالب رو نگاشته‌اند!!!
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
9
104
تعداد قابل توجهی از دخترها برای خوش گذرانی و دوست یابی به دانشگاه می آیند به همین علت هفتاد درصد دانشگاهها دختر شده است
خدا واقعا شفاتون بده. یعنی اینقد دیدن پیشرفت دخترا براتون سخته که میخواین اینجوری بهونه بیارین؟ یعنی دخترا نمیتونن برای اینکه با سواد باشن و پیشرفت کنن برن دانشگاه و دلیلشون این چیزاست؟ خنده داره!!!
رضا
|
-
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
88
6
موافقم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
6
33
اینهایی که گفتی چه ربطی به خوبی های تفکیک جنسی داشت، خیلی از مرحله پرتی که این دلایل نا مربوط رو به موضوع ربط می دی.بهتره واسه این 32 بند که بعضا تکراریه بحث های تخصصی که هست رو مطالعه کنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
83
بسیار خندیدیم و فیض بردیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
86
آقا شما مطمئنی تو دانشگاه درس خوندی جای دیگه نرفتی برای درس خوندن ؟؟؟
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
6
72
واقعا که برای سایت انتخاب متاسفم که چنینن مطلب مزخرف بی منطق که نشالن از بی سوادی نویسنده وعقده های روانی وشخصی او می باشد را در سایت درج کرده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
27
الان شماره اول هم جزو خوبی های تفکیک به حساب میاد ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
24
شماره 8 در شماره 18 تکرار شده ها ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
87
پس دخترهایی که تا حالا تو دانشگاههای مختلط درس خوندن همشون .... ؟ این آقا که اینها رو نوشته خودش خواهر و دختر تحصیل کرده داره ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
5
134
پس در این صورت تفکیک مجلس شورای اسلامی بر دانشگاه ها اولی ست چون در دانشگاه در کلاس های مختلط حد اقل دختر ها در یک طرف کلاس و پسر ها در یک طرف دیگر می نشینند ولی در مجلس خانمها کاملا توسط آقایان احاطه می شوند که بسیار فساد آور است !
پاسخ ها
مونا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
مرسی :)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
4
49
حسابی من ارشاد شدم...............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
2
41
پس اونوقت بساط ازدواج دانشجویی که جمع میشه که ببم جان
رهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
6
44
هههه!!!
پيمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۱
113
12
من با تمام موارد موافق هستم
ناشناس
|
China
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۱
4
49
هرکس نظری داری ولی هرنظری قابل ارائه و عملی نیست(مثل این نظر).
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
روز هفته ماه سال