نيازمنديها
ایسوس
فروش ویژه لپ تاپ های ایسوس
کد خبر: ۷۵۶۶۱
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۵
نخستین اطلاعیه ستاد انتخابات کشور صادر شد؛
اولین اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره انتخابات آینده امروز جمعه طی ابلاغی از سوی وزیر کشور به استانداران ارسال و خواسته شد نسبت به اعلام عمومی آن اقدام شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


اولین اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره انتخابات آینده امروز جمعه طی ابلاغی از سوی وزیر کشور به استانداران ارسال و خواسته شد نسبت به اعلام عمومی آن اقدام شود.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ اولین اطلاعیه ستاد انتخابات کشور درباره انتخابات آینده شامل اولین میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 4 حوزه انتخابیه برای انتخاب 4 نماینده و یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا امروز (جمعه 17 شهریور ماه) طی ابلاغی از سوی وزیر کشور به استانداران  ارسال و خواسته شد نسبت به اعلام عمومی آن اقدام شود.محمود احمدی‌نژاد هفته گذشته با یک جمله در یک مصاحبه تلویزیونی واکنش‌هایی شدیداللحن از مقامات منتقد خود گرفت.

محمود احمدی‌نژاد روز ۱۴ شهريور در مصاحبه‌اش در پاسخ به اين سوال که در سال پايانی دولت است، آيا نمی‌خواهد اسامی [مفسدان] را اعلام کند، گفت: «از کجا می‌دانيد سال پايانی دولت است؟»

این در حالی است که سال آینده، سال ۱۳۹۲، دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد به پایان می‌رسد و او در انتخابات آینده قانونا حق نامزدی برای ریاست جمهوری را ندارد.

واکنش‌ها به این گفته آقای احمدی‌نژاد به طور غیرمستقیم باعث شد که اسفندیار رحیم مشایی روز چهارشنبه، ۱۵ شهریورماه، در مقام رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد «خبر» نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ را «به‌شدت» تکذیب کند. او همچنین این خبر را «طراحی سازمان‌یافته» با هدف «تخریب» خود و احمدی‌نژاد دانست.

متن کامل بیانیه ستاد انتخابات کشور

متن اولین اطلاعیه ستاد انتخابات کشور که صبح امروز منتشر شد ، به این شرح است:

به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند انتخابات اولین میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه برای انتخاب 4 نماینده همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه بیست وچهارم خرداد ماه سال یکهزارو سیصدو نود و دو (24/3/1392) برگزار می گردد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور دقایقی پیش ، با صدور اطلاعیه شماره یک ، روند اجرائی انتخابات آتی را رسماً آغاز کرد. بنا بر این گزارش متن کامل این اطلاعیه که برای اولین بار در این پایگاه اطلاع رسانی منتشر می شود به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه شماره (1)
ستاد انتخابات کشور

به آگاهی هم میهنان عزیز می رساند انتخابات اولین میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه برای انتخاب 4 نماینده همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه بیست وچهارم خرداد ماه سال یکهزارو سیصدو نود و دو (24/3/1392) برگزار می گردد.
اسامی حوزه های انتخابیه وتعداد نماینده مورد نیاز هریک ، عبارتند از:
1- دماوند وفیروزکوه  -   یک نماینده
2- ایلام ، ایوان ، شیروان و چرداول ،مهران و ملکشاهی-    یک نماینده
3- تویسرکان-    یک نماینده
4- تنکابن، رامسر و عباس آباد   -   یک نماینده
داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی می توانند از روز شنبه 17/1/92 لغایت روز جمعه 23/1/92 جمعاً به مدت 7 روز در وقت اداری به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه یادشده یا وزارت کشور و درخارج ازکشور به سفارتخانه ، کنسولگری و یا نمایندگیهای سیاسی جمهوری اسلامی ایران ، مراجعه و ثبت نام نمایند.
ضمناً به استناد بند ((الف)) ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، اشخاص زیر از داوطلب شدن درحوزه های انتخابیه سراسر کشور محرومند ، مگر اینکه حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء نموده و به هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند:
1- رئیس جمهور و معاونین و مشاورین وی .
2- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونین وی .
3- مشاورین معاونین رئیس جمهور .
4- رؤسای دفاتر سران سه قوه .
5- وزرا و سرپرستان وزارتخانه ها .
6- معاونین و مشاورین وزرا .
7- مـدیران کل و سرپرستان ادارات کل وزارتخانه ها و مدیران کل حوزه وزارتی و رؤسای دفاتر وزرا .
8- اعضای شورای نگهبان و هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات .
9- رئیس قوه قضائیه و معاونین و مشاورین وی .
10- رئیس دیوان عالی کشور و معاونین و مشاورین وی .
11- دادستان کل کشور و معاونین و مشاورین وی .
12- رئیس دیوان عدالت اداری و معاونین و مشاورین وی .
13- رئیس سازمان بازرسی کل کشور و معاونین و مشاورین وی .
14- رؤسا و سرپرستان سازمانها و ادارات کل و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و جانشینان و معاونین آنان در سراسر کشور .
15- رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی .
16- رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی .
17- استانداران .
18- معاونین و مشاورین استانداران .
19- فرمانداران .
20- بخشداران .
21- شهرداران و رؤسای مناطق شهرداری .
22- رؤسا و سرپرستان سازمانهای دولتی .
23- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی .
24- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل بانکها .
25- اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل شرکتهای دولتی و وابسته به دولت که حیطه وظایف و اختیارات آنها به کل کشور تسری دارد .
26- رئیس کل بانک مرکزی ایران و معاونین و مشاورین وی .
27- رؤسـا و سـرپرستـان بنیادهای ( مستضعفان ، شهید ، 15 خرداد ، مسکن ) ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نهضت سواد آموزی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رؤسای اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن و تعاون ، معاونین و مشاورین آنان .
28- شاغلین در نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات .
بر اساس بند ((ب )) همین ماده نیز اشخاص زیر از داوطلب شدن درحوزه انتخابیه قلمرو ماموریت خود محرومند مگر اینکه شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفاء‌نموده وبه هیچ وجه در آن پست شاغل نباشند:
1- ائمه جمعه دائمی .
2- قضات شاغل در امر قضاء و رؤسای دادگستری شهرستانها و استانها .
3- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانها و معاونین آنان .
4- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانداریها و معاونین آنان .
5- رؤسا و سرپرستان ادارات و سازمانهای دولتی و وابسته به دولت و معاونین آنان در استان و شهرستان .
6- رؤسا و سرپرستان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی و رؤسا و سرپرستان واحدها و شعب آنها .
7- اعضای هـیأت مـدیـره و مـدیـران عـامـل شـرکتهـای دولـتی و وابـسته به دولت در استان و شهرستان .
8- سرپرستان مناطق و رؤسای شعب بانکها در استان و شهرستان .
9- سرپرستان دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی در مرکز استان و شهرستان ها .
10- مدیران مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران .
11- اعضاء شوراهای اسلامی شهر و روستا .
به موجب بند ((ج)) ماده 29 نیز اعضای هیاتهای اجرایی و ناظرین شورای نگهبان در حوزه انتخابیه تحت مسئولیت خود ، از داوطلب شدن محروم شده اند .کلیه مقامات دارای عناوین همطراز با عناوین مذکور در بندهای (الف)و (ب) مشمول این ماده می باشند .تشخیص همطرازی با معاونت توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس جمهورمی باشد.
به استناد تبصره 2 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، کسانی که طبق قوانین استخدامی و یا تعهد خدمت ، استعفای آنان منوط به پذیرش آن از سوی مسئولین مربوطه باشد ، قبول استعفا شرط است . همچنین استعفای پرسنل نیروهای مسلح منوط به قبول فرماندهی کل قوا می باشد .

طبق تبصره 4 همین ماده ، جایگزین فرد مستعفی باید از سوی مراجع ذیصلاح بالاتر ، حداکثر به مدت یک ماه بطور رسمی معرفی شود وفرد مستعفی در آن حوزه مسئولیتی نداشته باشد.

ضمناًٌ حسب تبصره5 ماده مذکور ، هریک از مسئولین استانی و شهرستانی نظیررئیس ستاد اقامه نماز و رئیس ستاد امربه معروف ونهی از منکر مشمول حکم فوق ( استعفاء‌) می گردند.همچنین به هنگام ثبت نام ، ارائه گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء‌وعدم اشتغال در پست و مقام ومشاغل یاد شده در بندهای (الف) و (ب) و تبصره 5 این ماده ، شش ماه قبل از ثبت نام الزامی است .

با توجه به موارد فوق ، آخرین فرصت جهت قبول استعفاء‌ داوطلبان حائز شرایط انتخابات اولین میاندوره ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی 17/7/1391 می باشد و قبول استعفاء‌ بعد از مدت تعیین شده جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی مورد پذیرش مراکز ثبت نام نمی باشد.
نظرات بینندگان
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
"انتخاب" نظراتی را كه حاوی توهین است، منتشر نمی كند

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین