کد خبر: ۱۰۰۰۲۱
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۲۳ - ۱۶ اسفند ۱۳۹۱

ونزوئلا، غمگین از دست دادن هوگو چاوز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبر درگذشت هوگو چاوز، رییس جمهوری ونزوئلا مردم کاراکاس، پایتخت را به خیابانها کشاند. آنها برای ادای احترام و ابراز غم و اندوه خود، درمقابل بیمارستان نظامی کاراکاس، محلی که رییس جمهور فقیدشان آخرین روزهای عمر خود را در آنجا گذارند، جمع شدند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ دولت ونزوئلا اعلام کرده است که در این کشور یک هفته عزای عمومی برقرارخواهد بود. مراسم یادبود رسمی رییس جمهوری 58 ساله و رهبر انقلاب بولیواری نیز روز جمعه برگزارخواهد شد.

خبر درگذشت هوگو چاوز توسط معاون وی نیکولاس مادورو از تلویزیون ملی اعلام شد. مادورو که به گفته خود چاوز جانشین اوست، با صدایی لرزان و بغض در گلو گفت :«امروز پنجم مارس، ساعت چهار و بیست و پنج دقیقه، فرمانده چاوز پس از یک دوره نبرد سخت با بیماری درگذشت.» سپس مادورو و رفقا فریاد کشیدند که چاوز همیشه زنده است.

انریکه کاپریلس، رهبر حزب مخالف چاوز، از سوی دفتر اتحاد دموکراتیک در واکنش به درگذشت هوگوچاوز گفت: «من و رییس جمهور چاوز هماورد و رقیب بودیم، ولی رابطه خصمانه ای نداشتیم. این پیام نشان از روی احترام و احساس مسئولیت است.»

چاوز در اکتبر سال گذشته برای چهارمین بار به ریاست جمهوری برگزیده شده بود. اما بیماری به او فرصت نداد تا مراسم تحلیف خود را به جای آورد. انتخابات ریاست جمهوری در ونزوئلا در ماه آینده برگزار خواهد شد. تا آن زمان نیکولاس مادورو اداره کشور را در دست خواهد داشت.

نظرات بینندگان