بین الملل - آمریکا و اروپا

بلومبرگ: آمریکا و اسرائیل در گزارشی مشترک گفته‌اند فعالیت‌های سایبری مرتبط با ایران می‌تواند بر سیستم آب، انرژی و غذا در آمریکا تاثیر بگذارد

شبکه خبری بلومبرگ می‌گوید آمریکا و اسرائیل گزارش مشترکی برای برجسته کردن آنچه که آنها فعالیت‌های سایبری مخرب مرتبط با ایران نامیدند منتشر کرده‌اند.

اوکراین: پیک پل راه آهن را در عمق خاک روسیه را منفجر کردیم

اوکراین: پیک پل راه آهن را در عمق خاک روسیه را منفجر کردیم
‌یک مقام ارشد اوکراینی به بی‌بی‌سی گفت که نیروهای امنیتی اوکراین یک پل راه آهن را در عمق خاک روسیه منفجر کردند.

دیپلمات فرانسوی: پاریس از تحریم اتحادیه اروپا علیه شهرک نشینان اسرائیلی حمایت می‌کند

فرانسه اعلام کرده که اتحادیه اروپا باید تحریم‌هایی علیه شهرک‌نشینان صهیونیستی که فلسطینی‌ها را در کرانه باختری هدف قرار داده‌اند، در نظر بگیرد.

روسیه فعالیت جنبش همجنس‌گرایان را ممنوع کرد

دادگاه عالی روسیه جنبش همجنس‌گرایان را یک جنبش افراطی خوانده و فعالیتش را در این کشور ممنوع کرد. در تصمیم دادگاه عالی روسیه آمده است: «طبق نظر وزارت دادگستری روسیه، جامعه دگرباشان جنسی در قالب یک جنبش افراطی طبقه‌بندی شده است.»

پوتین درگذشت کسینجر را تسلیت گفت

ولادیمیر پوتین درگذشت هنری کسینجر را تسلیت گفت. ولادیمیر پوتین افزود: نام او با همکاری ها و ایجاد مسیر که دستیابی به تنش زدایی و دستیابی به توافقات مهم با ایالات متحده را ممکن کرد همراه است.

هنری کیسینجر درگذشت

هنری کیسینجر درگذشت
هنری کیسینجر، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده و مشهورترین دیپلمات آمریکایی، چهارشنبه هشتم آذرماه در ۱۰۰ سالگی درگذشت. هنری کیسینجر در دوران وزارت خارجه خود نقش مهمی در رخدادهای بزرگ جهانی از جمله خروج آمریکا از جنگ ویتنام، برقراری روابط دیپلماتیک با چین و کاهش تنش با اتحاد جماهیر شوروی برعهده داشت. کیسینجر یکصد سال پیش در خانواده‌ای یهودی در آلمان به دنیا آمد و پیش از آغاز جنگ جهانی به همراه خانواده‌اش به ایالات متحده گریخت.

خیرت ویلدرز، سیاستمدار راست افراطی هلند: نخست وزیر می‌شوم

«خیرت ویلدرز»، سیاستمدار راست افراطی اسلام‌ستیز و ضد مهاجرت هلندی روز شنبه بعد از آنکه حزبش توانست در انتخابات پارلمانی اکثریت کرسی ها را کسب کند وعده داد که نخست وزیر این کشور خواهد شد.

روسیه ۷۶ هواپیمای مسافربری را به دلیل تحریم‌ها از دست داد

روسیه ۷۶ هواپیمای مسافربری را به دلیل تحریم‌ها از دست داد
وزارت حمل و نقل روسیه اعلام کرد که خطوط هوایی روسیه ۷۶ هواپیما را به دلیل تحریم‌ها از دست داده است.
یادداشت استفان والت، نظریه پرداز برجسته روابط بین الملل، در فارن پالیسی:

۵ چیز در دنیا که باید شکرگزار آن در سال ۲۰۲۳ باشیم

۵ چیز در دنیا که باید شکرگزار آن در سال ۲۰۲۳ باشیم
اینجا در ایالات متحده هفته شکرگزاری است و زمان بندی دیگر از این بدتر نمی‌شد.  با توجه به اتفاقات سال گذشته - و به خصوص هفت هفته گذشته - یافتن دلایلی برای عصبی یا مضطرب بودن آسان‌تر از شکرگزاری است. جنگ در اوکراین بی وقفه ادامه دارد و چشم انداز پیروزی اوکراین در حال محو شدن است. تنش‌ها در خاورمیانه بار دیگر فوران کرده است و هزاران غیرنظامی بی گناه جان خود را از دست داده اند.  ارامنه در حال فرار از قره باغ کوهستانی هستند، سودان در یک جنگ داخلی وحشیانه گرفتار شده است و میلیون‌ها نفر به دلیل خشونت در جمهوری دموکراتیک کنگو آواره شده اند.  ما به پایان گرم‌ترین سال ثبت‌شده در تاریخ نزدیک می‌شویم، رویداد‌های آب و هوایی فاجعه‌بار در حال افزایش هستند و مطمئناً این سیاره در سال‌های آینده حتی گرم‌تر، مرطوب‌تر و خطرناک‌تر می‌شود.

بزرگترین حمله پهپادی روسیه به اوکراین / کی‌یف: در کل ۷۵ پهپاد علیه اوکراین پرتاب شد / چندین ساختمان از جمله یک مهدکودک آسیب دیدند

بزرگترین حمله پهپادی روسیه به اوکراین / کی‌یف: در کل ۷۵ پهپاد علیه اوکراین پرتاب شد / چندین ساختمان از جمله یک مهدکودک آسیب دیدند
مقامات نظامی اوکراین گفتند، روسیه امروز (شنبه) بزرگترین حمله پهپادی خود را از ابتدای عملیات نظامی‌اش در فوریه سال ۲۰۲۲ انجام داده است.«ژنرال میکولا اولشچوک» فرمانده نیروی هوایی اوکراین در پیام‌رسان تلگرامش نوشت: کی‌یف اصلی‌ترین هدف بوده است.

entekhab | وب سایت انتخاب

آخرین اخبار پربحث ترین