arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۷ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

مردان بیشتر از زنان می ترسند!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در تحقیقی که بر روی هزار و سیصد و سی و پنج بیمار که برای معالجه به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ۱۹ می مراجعه کرده بودند انجام گرفت، سطح ترس و هراس بیماران از دندانپزشک و معالجه دندان سنجیده شد.

دکتر "امره بودروملو" عضو هیأت علمی دانشکده دندانپزشکی در این زمینه اظهار داشت: "هدف از این تحقیق این است که روش درمان با توجه به ترس های بیمار صورت بگیرد."

دکتر بودروملو ضمن بیان اینکه با هزار و سیصد و سی و پنج بیمار بالای ۱٦ سال در این زمینه گفتگو کرده اند گفت: "در پایان این تحقیق که ٦٥۰ تن از آنان مرد بودند، به این نتیجه رسیدیم که ٥۹ درصد بیماران از دندانپزشک و معالجه دندان می ترسند. در آنالیز ترس که در ۱۹ بخش مختلف انجام شد مشاهده کردیم که ترس از دندانپزک در مردان ۱۲ درصد بیشتر از زنان است. نکته جالب اینکه مردان به هنگام ترس سریعتر نفس کشیده و ضربان قلبشان بالا می رود ولی زنان ماهیچه های خود را منقبض کرده و ضربان قلبشان بالا می رود."

دکتر بودروملو افزود: "مردان به علت ترسی که از دندانپزشک دارند در گرفتن وقت قلبی و حتی مراجعه برای درمان خودداری می کنند. باید بگویم که مردان بیشتر به هنگام دیدن آمپول و تزریق آن می ترسند."

نظرات بینندگان