arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۶
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۲۳ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۱

باشگاه سایپا به اتفاقات دیدار با متین ورامین اعتراض کرد

شرکت فرهنگی ورزشی سایپا با ارسال نامه به محمدرضا داورزنی نسبت به اتفاقات رخ داده در دیدار سوم مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال سایپا البرز و متین که در ورامین برگزار شد، اعتراض کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا؛ در متن نامه باشگاه سایپا خطاب به محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران آمده است؛
 
نظر به برگزاری دیدار سوم مرحله حذفی سوپر لیگ والیبال کشور میان تیم های متین ورامین و سایپا البرز که در روز چهارشنبه (16/12/91 ) در ورامین انجام شد مراتب اعتراض رسمی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا را نسبت به حواشی روي داده در مسابقه (موارد ذیل) و تاثیر قطعی آن در نتیجه بازی اعلام می داریم.
 
1- مدیریت هواداران حاضر در سالن:

جناب آقای داورزنی! همانگونه كه شاهد بوديد فرماندار محترم شهرستان (احتمالا با هدف فرهنگ سازی!!!) در زمان گرم کردن دو تیم خطابه ای مبنی بر دادن تعهد کتبی به جنابعالی و وزیر ورزش قرائت و اعلام كرد که جنجال های دیدار دوم در کرج هیچ ارتباطی به ورامین نداشته و کرجی ها عامل آن بوده اند؟! آيا اين سخنراني مورد تاييد شما است؟ آیا اين اقدام جز برهم زدن تمرکز دو تیم و تهییج سالن بر علیه سایپا البرز اثری گذاشت؟ آیا قوم گرايي و تفرقه افكني كاري حرفه اي؛ در شان سوپرليگ كشور و در راستاي سياست هاي وزارت ورزش و جوانان است؟ با قبول اين فرض؛ جنجال هاي بازي اول را چه كساني ايجاد كرده بودند؟
 
2- قطع برق سالن:
 
جناب آقای داورزنی! حق دارید تا در قبال این بند به قطع برق سالن کرج در دیدار دوم اشاره کنید. ولی ابتدا تمامی نامه را مطالعه كنيد و بعد ببینید در کرج چند مورد از آنها در کنار قطع برق اتفاق افتاد؟ در کرج بازی در شرایطی بخاطر قطع برق متوقف شد که گیم سوم در جریان بود و دو تیم 1-1 مساوی بودند. دیروز هم برق در گیم سوم رفت. اما بازی 2-0 به نفع سایپا بود و نتیجه گیم سوم هم 15-12 به نفع سایپا. در حقيقت بازی تمام بود و تماشاگران متین پیش از قطع برق در حال ترک سالن بودند!!!

3- بی اخلاقی ها و شعارهای سرداده شده در سالن:
 
جناب آقای داورزنی! آیا شعارهای هواداران متین را شنیدید؟ آیا پرتاب سنگ از بیرون و شکستن شیشه های سالن را در پشت سر تماشاگران سایپا دیدید؟ آیا پرتاب اشیا از سکوی اصلی و توقف بازی را دیدید؟ آیا فریاد هتاکی هواداران متین بر علیه بازیکن جوان تیم ملی و سرمایه کشور را شنیدید؟ قطعا دیديد و شنیدید! ولی احتمالا در پايان بازي؛ بر دوش گرفتن امپراطور!!! و آوردن او به زیر سکوی هواداران سایپا و مشت های گره کرده او برای هواداران ما را ندیدید! چون دیگر رفته بودید! و آن صد نفر هوادار سایپا نجیبانه همه اینها را تحمل کردند!
 
4- داوری بسیار ضعیف و سوال برانگیز:
 
جناب آقای داورزنی! قضاوت نامتعادل داوران بازی از ابتدا تا انتهای مسابقه کاملا مشهود بود. گرچه احتمالا شما و همکارانتان تنها بر صحنه آخر مسابقه تمرکز خواهید کرد. اما لطفا با نگاهی کارشناسانه و دقیق به تمامی صحنه هایی که منجر به اعتراض بازیکنان و مربیان شد نظری بیفکنید. صحنه های دو کارت زرد به بازیکنان سایپا را نگاه کنید. آیا واقعا بازیکنان حريف -نه بیشتر از سایپا- بلکه حتی در یک صحنه به اندازه سایپا اعتراض نکردند تا لایق کارت زرد باشند؟ و یک سوال دیگر! چرا در گیم سوم یکی از داوران خط تغییر کرد؟ آیا این تغییر در دیدارهای سوپر لیگ یک رویه معمول است؟
 
جناب آقای داورزنی! در طول مرحله حذفی رقابت های سال جاری شاهد فشارهای بیرونی گسترده بر شما و فدراسیون برای تاثیرگذاری بر تصمیمات اخذشده بودیم. نه به خود حق دادیم که بر این فشارها بیفزاییم و نه این کار در چارچوب ارزش هایمان تعریف شده است! می دانیم که این فشارها تصمیم شما را تغییر داد. اما بدانید که با این کار و انداختن مسولیت خود بر دوش شورای تامین خواسته یا ناخواسته به والیبال ضربه زدید.

اما ما هنوز هم امیدواریم! امیدواریم که شما به عنوان رییس فدراسیون، به تعهدات جلسه مشترک چهار تیم عمل کنید. چرا که ورزش بهانه ای برای خلق ارزش است نه وسیله ای برای لگدمال کردن ارزش. لطفا بر طبق تعهدات بیان شده به تخلفات ذکرشده رسیدگی و حق سایپا البرز مبنی بر کسب پیروزی در شرایطی جوانمردانه و اخلاق مدار را محقق کنید. بدیهی است که سایپا البرز حق خود می داند که از تمامی ظرفیت های قانونی در ورزش کشور برای استیفای حقوق از دست رفته خود استفاده نماید.

نظرات بینندگان