کد خبر: ۱۰۰۲۶۸
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۱ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

افزایش بهره‌وری ساعات کار جایگزین کاهش تعطیلات رسمی شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: متأسفانه میزان ساعات کار مفید در کشورمان چه در ادارات دولتی و چه در سطح ملی میزان قابل‌قبولی نیست و ما در سطح کشوری دچار مشکل استفاده نکردن بهینه از زمان هستیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با تأکید بر اینکه طرح کاهش تعطیلات رسمی نمی‌تواند برای کشور مفید باشد، گفت: مشکل کشور زیاد بودن تعطیلات نیست بلکه مسئله استفاده نکردن بهینه از زمان در ساعات کار است.

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خانه ملت، درباره طرح کاهش تعطیلات رسمی کشور، تصریح کرد: در شرایط کنونی مشکل پایین بودن سطح بهره‌وری ملی در حوزه تولید در کشور نتیجه زیاد بودن تعطیلات نیست بلکه ناشی از استفاده نکردن بهینه از زمان در ساعات کار است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: متأسفانه میزان ساعات کار مفید در کشورمان چه در ادارات دولتی و چه در سطح ملی میزان قابل‌قبولی نیست و ما در سطح کشوری دچار مشکل استفاده نکردن بهینه از زمان هستیم.

بروجردی تأکید کرد: به نظر می‌رسد به جای طرح کاهش تعطیلات رسمی که به معنی کم کردن روزهای تعطیل کشور است باید طرحی از سوی نمایندگان به مجلس ارائه شود که در آن بهینه کردن ساعات کار و اشتغال به نحو مطلوب دیده شود.

وی ادامه داد: بسیاری از تعطیلات رسمی کشور روزهایی است که با عقاید مردم و ارزش‌های انقلاب اسلامی عجین شده بنابراین حذف چنین تعطیلاتی می‌تواند منجر به نارضایتی قاطبه مردم شود.

بروجردی یادآور شد: حذف روزهای تعطیلی نظیر تاسوعا باتوجه به اینکه امام راحل فرمودند ما هر چه داریم از محرم و صفر است، امری منطقی و عقلایی به نظر نمی‌رسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: همچنین ما هم اکنون تعطیلات رسمی نظیر شهادت امام صادق (ع) موسس مذهب جعفری و بنیانگذار مکتبی را داریم که ریشه در قرآن و فرهنگ اصیل اسلامی دارد، امام صادق مروج مکتبی بوده که از سوی پیامبر عظیم الشأن اسلام بنیان نهاده شده و در این میان حذف روز شهادت ایشان از تعطیلات رسمی ثلمه بزرگی به فرهنگ مذهبی مردم وارد خواهد ساخت و به طور قطع عکس‌العمل‌هایی را در پی خواهد داشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کاهش تعطیلات رسمی به‌ویژه تعطیلاتی که در نتیجه مناسبت‌های مذهبی نظیر شهادت ائمه اطهار ثبت شده نه به حال جامعه مفید است و نه مناسب مجلس اصولگراست و در این میان مهم‌ترین راهکار طراحی طرحی برای بهینه‌سازی ساعات کار درسطح ملی است.
نظرات بینندگان