arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۵ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

احمدی‌نژاد: چاوز هرگز نخواهد مرد/ مرگ او مانند از دست دادن برادری مهربان ، شجاع و حکیم است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور فقدان هوگوچاوز را به ملت ونزوئلا و همه ملت‌های آمریکای لاتین تسلیت گفته و با اعلام همبستگی با این ملت‌ها، اظهار داشت: البته چاوز هرگز نخواهد مرد و روح و اندیشه او در دل و جان ملت‌ها زنده است.

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پس از ورود به فرودگاه کاراکاس به منظور شرکت در مراسم خاکسپاری هوگوچاوز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چاوز تجلی روح آزادیخواهی و عدالت طلبی ملت‌های آمریکای لاتین بود. او مرد بزرگی بود که از دل ملت‌های منطقه متولد شده و یک بار دیگر شخصیت واقعی ملت‌های آمریکای لاتین را به عرصه ظهور و بروز رسانید.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: از دست دادن این مرد بزرگ که دوست صمیمی همه ملت‌ها بود، برای من غم سنگینی است و مانند از دست دادن برادری مهربان ، شجاع و حکیم می‌باشد.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: هوگوچاوز برای من یک شخصیت بسیار عزیز و برادری بسیار ارزشمند بود.

رییس جمهور تصریح کرد: چاوز پرچمدار عزت ملت‌ها بود که هرگز با گذر زمان به زمین نخواهد افتاد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: روح، اندیشه و آرمان هوگو چاوز حلقه وصل همه ملت‌های آزادیخواه جهان است. او مردی بزرگ با آرزوهای بزرگ و انسانی بود.

رییس جمهور با اعلام همدردی و همبستگی با ملت ونزوئلا و تمامی ملت‌های آمریکای لاتین اظهار داشت: با هم عهد می‌بندیم تلاش کنیم که همه آرزوهای آن مرد بزرگ محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: مطمئن هستم مردم ونزوئلا با ایمانی عمیق و اراده‌ای راسخ راه آن مرد بزرگ تاریخ‌ساز را ادامه خواهند داد و بی تردید ملت‌ها و رهبران انقلابی آمریکای لاتین نیز راه و روش چاوز را تا آخر ادامه خواهند داد.

وی تصریح کرد: من هم مانند چاوز ایمان دارم که پیروزی از آن ملت‌ها خواهد بود.

احمدی‌نژاد گفت: خدای متعال، حضرت مسیح و انسان کامل یار ملت‌ها خواهند بود و اینها حقایقی است که چاوز عمیقا به آن ایمان داشت.

رییس جمهور با بیان اینکه ملت‌ها به سمت همگرایی و یکپارچگی پیش می‌روند، اظهار داشت: در آینده همگرایی ملت‌ها دهها برابر امروز خواهد بود. و همه ملت‌ها در غم و شادی در کنار یکدیگر قرار خواهند داشت.

احمدی‌نژاد سخنان خود را با شعار زنده باد عدالت، آزادی و اتحاد همه ملت‌ها به پایان برد.
نظرات بینندگان