arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۲۸۵
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۶ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

شغال دهکده المپیک دستگیر شد+عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فردی موسوم به شغال که تحت پوشش مسافرکش اقدام به سرقت و آزار و اذیت پسرهای نوجوان در منطقه غرب تهران می‌کرد، توسط ماموران آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش انتخاب

به نقل از فارس، در پی طرح شکایت‌های مشابه در برخی دادسراهای تهران مبنی بر آزار و اذیت تعدادی پسر نوجوان در مناطق شمال غرب تهران بویژه در دهکده المپیک و چیتگر، بلافاصله هماهنگی‌های لازم قضایی با دادسرای امور جنایی انجام و به دستور دادیار شعبه یکم، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با جمع بندی پرونده‌ها در اداره شانزدهم و آغاز تحقیقات، شکات پرونده که همگی آنها پسران نوجوانی هستند در اظهارات خود عنوان داشتند که توسط راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و ضمن تهدید با سلاح سرد، مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

یکی از شکات در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 19:00 روز 14 بهمن سال جاری، از میدان المپیک و به مقصد شهرک شهید باقری واقع در انتهای اتوبان شهید همت منتظر تاکسی بودم که خودرو پراید 132 سفیدرنگی در مقابل من توقف کرد.

در بین راه، ناگهان راننده تغییر مسیر داد و خودرو را در محل تاریکی متوقف کرد و راننده با کشیدن قمه و قرار دادن آن در زیر گلویم، مانع از هرگونه عکس العمل از سوی من شد و در حالیکه در سمت شاگرد راننده را بگونه ای به گاردیل چسبانده بود که نمی توانستم در ماشین را باز کنم،  ضمن ضرب و شتم و بدون توجه به التماس هایم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد؛ پس از آن مرا در تاریکی رها کرد و با سرعت زیاد و چراغ خاموش، از محل متواری شد.

دیگر شکات نیز در اظهارات مشابه عنوان کردند که در حوالی میدان المپیک و در ساعات اولیه شب، راننده جوان یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ اقدام به سوار کردن آنها به عنوان مسافر کرده و در طی مسیر، با تهدید چاقو و شوکر، آنها را مورد تهدید و آزار و اذیت قرار داده و حتی در صورت همراه داشتن وجه نقد و طلا، اقدام به زورگیری وجوه نقد و دیگر اموال با ارزش شکات نیز کرده است.

در این خصوص یکی از شکات پرونده با اشاره به زورگیری اموال همراه خود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: راننده پراید اقدام به زورگیری گردنبند طلایم به ارزش تقریبی 3 میلیون تومان و همچنین 90 هزار تومان وجه نقد همراهم کرده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با بهر گیری از اطلاعات بدست آمده از شکات پرونده اقدام به چهره نگاری تصویر راننده پراید سفیدرنگ کردند. کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده و دیگر اقدامات پلیسی صورت گرفته، موفق به شناسایی خودرو پراید مورد نظر شدند؛ با شناسایی خودرو پراید، مالک حقوقی خودرو شناسایی و تحقیقات از وی آغاز شد.

این شخص در اظهارات خود عنوان داشت: خودرو را در حدود 15 ماه پیش به فردی به نام اصغر . ب 23 ساله فروخته‌ام.

با بدست آمدن هویت این فرد تصاویر بدست آمده از وی به شکات پرونده نشان داده شد که همگی آنها، اصغر را به عنوان راننده پراید و متهم تحت تعقیب پرونده مورد شناسایی قرار دادند؛ بلافاصله اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم در دهکده المپیک انجام و نهایتا وی در ساعت 17:30 روز 8 اسفند سال جاری توسط کارآگاهان اداره شانزدهم دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهم از سوی شکات و اعترافات صریح متهم در خصوص اقدام به آزار و اذیت شکات پرونده، گفت: با توجه به شناسایی متهم از سوی تمامی شکات این پرونده و همچنین اعترافات صریح متهم در خصوص اقدام به آزار و اذیت آنها، قرار بازداشت موقت از سوی دادیار پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و سایر شکات احتمالی در دستور کار کاراگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

نظرات بینندگان