arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۳۰۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۶ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۱

حاشیه های آزمون دکتری: از مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها تا سرمای محل آزمون

برگزاری کنکور دکتری 92 با حضور برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم با حاشیه هایی همراه بود و این مسئولان با حضور در جمع داوطلبان، نظرشان را درباره برگزاری کنکور دکتری جویا می شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: صبح امروز کنکور دکتری 92 با شرکت 217 هزار داوطلب در برخی از شهرستانهای کشور کلید خورد، خبرنگاران و برخی مسئولان سازمان سنجش و وزارت علوم نیز برای بازدید از این کنکور در دانشگاه شهید بهشتی که از بارندگی روز گذشته سفید پوش شده بود، حضور یافتند.

بازدید این مسئولان و خبرنگاران حاشیه هایی با خود به همراه داشت، که در ادامه به آن اشاره می شود.

* برخی داوطلبان با مشاهده رئیس سازمان سنجش از سخت بودن سوالات استعداد تحصیلی گله کردند، یکی از این داوطلبان با انتقاد از امتحان استعداد تحصیلی گفت: واقعاً برای من هدف از برگزاری امتحان استعداد تحصیلی مشخص نبود. داوطلب دیگری ادعا می کرد سوالات طرح شده در استعداد تحصیلی هیچ ارتباطی به گروه آزمایشی‌اش نداشته است.

* رفتار نامناسب برخی مراقبان با داوطلبان و نامناسب بودن صندلیها، مخدوش بودن برخی پاسخنامه ها از دیگر انتقاداتی بود که شرکت کنندگان آزمون دکتری درباره با آن مسئولان سازمان سنجش گفتگو کردند.

ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش به داوطلبانی که پاسخنامه هایشان از همان ابتدا مخدوش بود اطمینان خاطر داد که این پاسخنامه ها به صورت دستی تصحیح خواهند شد.

*عده ای از داوطلبان نسبت به سرد بودن فضای سالنهای دانشگاه شهید بهشتی گله داشتند. یکی از این داوطلبان که به علت سردی هوای داخل سالن از شال و کلاه استفاده کرده بود با مشاهده خبرنگاران و تصویربرداران با صدای بلند از این موضوع گله کرد؛ پس از گذشتن حدود دو ساعت و نیم از برگزاری آزمون صبح برخی مسئولان به فکر گرم کردن سالنها افتادند.

* یکی از داوطلبان به خبرنگار مهر گفت: برگزاری آزمون دکتری 92 نسبت به سال گذشته کیفی تر بود اما برای پذیرش دانشجوی دکتری نباید ملاک عمل آزمون تستی باشد و در این میان دانشگاهها باید همانند گذشته دانشجوی دکتری را بسنجند.

* عباس طائب - قائم مقام وزیر علوم و ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش با حضور در جمع داوطلبان نظرشان را درباره این آزمون سوال کردند. چند نفر از داوطلبان از فاصله چند ساعته ای که میان آزمونهای صبح و عصر وجود داشت گله کردند و انتظار داشتند همه آزمونها در یک نوبت برگزار شود زیرا این فاصله در نظر گرفته شده آنان را خسته کرده بود؛ اما برخی داوطلبان تاکید بر استراحت در فواصل زمانی این دو امتحان داشتند.

* خبرنگار مهر نظر برخی از داوطلبان را درباره برگزاری آزمون دکتری سوال کرد که بعضی از داوطلبان نظرشان درباره برگزاری این کنکور مثبت بود، عده ای دیگر خواهان حذف کامل مصاحبه و برخی خواهان عدم برگزاری آزمون دکتری بودند، با این حال اکثریت داوطلبان نظرشان بر برگزاری کنکور دکتری و با ادامه این آزمون در سالهای آینده موافق بودند. داوطلب دیگری هم این عقیده را داشت که وزن آزمون به 30 درصد کاهش یابد.
نظرات بینندگان