کد خبر: ۱۰۰۳۶۱
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۲ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

بالا گرفتن تنش و درگیری در ساحل غربی رود اردن

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در ساحل غربی رود اردن، روز جمعه درگیری هایی بین فلسطینیان و نیروهای امنیتی اسرائیل رخ داد که به مجروح شدن حدود سی و پنج نفر انجامید.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ یکی از این درگیری ها به دنبال تشییع جنازه یک فلسطینی به وقوع پیوست که دو هفته قبل هدف تیراندازی سربازان صهیونیستی قرار گرفت و روز پنجشنبه به شهادت رسید.

بنا به گزارش ها حدود پنج هزار نفر در مراسم تدفین این فلسطینی شرکت کردند، اما حدود یکصد نفر از عزاداران پس از مراسم به پرتاب سنگ به سوی سربازان اسرائیلی دست زدند و سربازان نیز در پاسخ از گاز اشک آور و شلیک گلوله های لاستیکی استفاده کردند.

در یک درگیری دیگر، پس از برگزاری نماز جمعه در مسجد الاقصی، گروهی از نمازگزاران با سنگ و بمب آتش زا به پلیس اسرائیل حمله کردند و در مقابل نیروهای ضد شورش برای پراکندن صدها تن معترض وارد این منطقه سیاسی حساس شدند.

تنش و درگیری در ساحل غربی رود اردن و دیگر مناطق فلسطینی، در آستانه سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به بیت المقدس و رام الله بالا گرفته است. هدف اصلی سفر اوباما که در اواخر ماه مارس انجام خواهد شد، تلاش در جهت از سرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه است که از سال 2010 تا کنون متوقف مانده است.
نظرات بینندگان