کد خبر: ۱۰۰۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

هند ناگزیر از توقف واردات نفت از ایران است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دلیل خودداری شرکت ها از ارایۀ خدمات بیمه به کشتی های حامل نفت ایران، پالایشگاه های هند ناگزیر از توقف واردات نفت از ایران هستند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب Entekhab.ir ؛ خبرگزاری رویترز مدعی شد: توقف صادرات نفت ایران به هند ضربۀ مالی بزرگی برای تهران محسوب می شود که ماهانه به میزان یک میلیارد دلار نفت به هند صادر میکند.

هند ناگزیر از توقف واردات نفت از ایران می شود. رییس پالایشگاه "منگلور" با اعلام این مطلب به خبرگزاری رویترز افزوده است که به دلیل تحریم های بین المللی، شرکت های هندی از ارایۀ خدمات بیمه به کشتی های حامل نفت خام ایران خودداری می کنند.

هند دومین خریدار نفت خام ایران به ارزش یک میلیارد دلار در ماه است و حدوداً یک چهارم نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد می کند. مدیر کل پالایشگاه منگالور در ادامه افزوده است که اگر تدبیری برای حل معضل بیمه اندیشیده نشود، کلیه پالایشگاه‌های هند ناگزیرند واردات نفت از ایران را متوقف کنند.

در اظهاراتی جداگانه، مدیر کل شرکت نفت هندوستان گفته است که به دلیل مشکلات ناشی از فقدان بیمه کشتی‌های حامل نفت ایران، راهی جز توقف واردات نفت از این کشور باقی نمانده است.

برای دولت ایران توقف صادرات نفت به هند ضربۀ مالی شدیدی به ویژه در وضعیت اقتصادی کنونی به شمار می رود. در سال ٢٠١٢ در نتیجۀ تحریم های بین‌المللی هند، واردات نفت از ایران را به میزان ٢٢ درصد کاهش داد.
نظرات بینندگان