arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۴۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

آمادگی روسیه برای مومیایی کردن جسد چاوز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به دنبال تصمیم دولت ونزوئلا برای مومیایی کردن جسد ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری فقید ونزوئلا، گروهی از کارشناسان روس برای مشارکت در چنین اقدامی اعلام آمادگی کردند.

خبرگزاری ایتارتاس روز شنبه به نقل از گروهی از کارشناسان مرکز علمی- تحقیقاتی ˈفناوریهای بیومدیسینˈ روسیه نوشت: این گروه آمادگی دارد با توجه به تجربیات خود در زمینه مومیایی کردن اجساد مردگان، در مومیایی کردن جنازه چاوز مشارکت کند.

ˈˈنیکولاس مادوروˈ معاون رییس جمهوری ونزوئلا که از امروز بطور رسمی به عنوان کفیل ریاست جمهوری فعالیت می کند، به نمایندگی از دولت ونزوئلا از ˈمومیاییˈ شدن پیکر چاوز خبر داد.

ایتارتاس به نقل از کارشناسان مرکز علمی-تحقیقاتی ˈفناوریهای بیومدیسینˈ روسیه نوشت: در صورتی که دولت ونزوئلا از روسیه درخواست کمک برای مومیایی کردن جسد چاوز کند، این مرکز در چنین اقدامی مشارکت خواهد کرد.

مرکز علمی-تحقیقاتی ˈفناوریهای بیومدیسینˈ روسیه از تجربیات غنی برای مومیایی کردن اجساد برخوردار می باشد.

کارشناسان این مرکز برای نخستین بار در سال 1924 در مومیایی کردن جسد ˈولادیمیر لنینˈ رهبر انقلاب سوسیالیستی شرکت کردند که تا کنون در مقبره ویژه ای در میدان سرخ نگهداری می شود.

آنها همچنین جسد ˈژوزف استالینˈ رهبر شوروی سابق را که پنچم مارس 1953 درگذشت، مومیایی کردند.

کارشناسان روس از فناوری مومیایی برای نگهداری ˈگئورگی دمیتروفˈ رهبر بلغارستان در سال 1949 ، ˈهوشی مینهˈ رهبر ویتنام در سال 1952 و ˈکیم ایر سانˈ رهبر فقید کره شمالی در سال 1995 استفاده کردند.

ˈهوگو چاوزˈ رییس جمهوری فقید ونزوئلا سه شنبه گذشته در 58 سالگی درگذشت.
نظرات بینندگان