کد خبر: ۱۰۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۵۹ : ۱۸ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

تلاش برای انتصاب مدیری که سابقه زندان دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک منبع مطلع گفت که سرپرست شستا حق امضا ندارد و اوضاع سازمان تأمین اجتماعی و شستا مناسب نیست.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس درباره انتخاب مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا» اظهار داشت: اوضاع سازمان تأمین اجتماعی و شستا مناسب نیست.

وی ادامه داد: وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی و شستا با سرپرست اداره می‌شوند و این به معنای مشکلات اقتصادی است.

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: در شرکت‌های اقتصادی وقتی که نابسامانی رخ می‌دهد احتمال سو استفاده بیشتر می‌شود چرا که معاملات بزرگی از جمله پتروشیمی و نفت و گاز صورت می‌گیرد.

این مقام آگاه خاطرنشان کرد: در جلسات مختلف با آقای شیخ ‌الاسلامی و عباسی درباره شستا و احتمالات سو استفاده هشدار‌هایی داده‌اند.

وی افزود: متاسفانه ارکان و مسئولان اصلی سیستم تأمین اجتماعی را رها کرده‌اند و دارند پافشاری می‌کنند تا فردی را به عنوان مدیرعامل  شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی منصوب کنند در حالی که این فرد سال گذشته همراه یکی از مسئولان دستگیر و حدود 20 روز در زندان بوده است.

وی گفت: جلسات هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی نیز تعطیل شده است و بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور نیمه فعال است.

این منبع آگاه یادآور شد: در حال حاضر نجات امینی سرپرست شستا است و یکی از گزینه‌ها بعد از فردی است که سابقه زندانی دارد و در حال حاضر سرپرست شستا حق امضا ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: 20 درصد از بورس کشور در دست شستا است و 75 درصد از داروی کشور را توزیع می‌کند و 35 درصد سیمان کشور نیز توسط شستا توزیع می‌شود. شستا در حوزه پتروشیمی بزرگترین بنگاه است و اگر مدیریت نشود در اقتصاد کشور مشکل پیش می‌آید.


نظرات بینندگان