کد خبر: ۱۰۰۵۱۶
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۲۱ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

تصاویر: رونمایی از خودرو جدید هیوندا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هیوندای با مدل گراند سانتافه در ژنو 2013 حضور داشت. این مدل نسخه اروپایی همان سانتافه سه ردیفه آمریکایی است.

به گزارش پرشین خودرو، این نسخه در مقایسه با مدل اصلی، 225 میلی‌متر طول بیشتری دارد و همچنین عرض و ارتفاع آن نیز به ترتیب 5 و 10 میلی‌متر افزایش یافته‌اند. از همه مهم‌تر اما افزایش 100 میلی‌متری فاصله بین محوری خودرو است که فضایی برابر با 607 لیتر در اختیار مسافران برای بار و اسباب قرار می‌دهد. هیوندای می‌گوید که این حجم در این کلاس، بهترین و بزرگ‌ترین است. خودرو در دو نسخه شش و هفت صندلی قابل سفارش است.

هیوندای برای این نسخه تنها یک موتور 2.2 لیتری دیزلی قرار داده است که این پیشرانه می‌تواند 197 اسب بخار تولید کند. این پیشرانه به همراه یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک در دسترس است و مصرف دی‌اکسیدکربن آن به 192 گرم در هر کیلومتر است.

چرخ‌های خودرو در اندازه‌های 18 یا 19 اینچ قابل سفارش هستند. نسخه هفت صندلی این SUV از چراغ‌های مه شکن اصلاح‌شده، جلوپنجره، گلگیر جلو و کوارتر بزرگ‌تر در عقب بهره می‌برد.

گرندسانتافه در داخل نیز مجهز است و می‌توان سفارش سان‌روف وسیع کامل داد و صفحه TFT 4.3 اینچی موجود در داخل، اطلاعات خودرو را نمایش می‌دهد. سه حالت رانندگی برای خودرو در نظر گرفته شده که از داخل می‌توان آن را تغییر داد.

نظرات بینندگان