کد خبر: ۱۰۰۵۲۴
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۱

احمدی نژاد: کشیشی می‌گفت شهادت می‌دهیم که چاوز مومن، موحد و پاک بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهور ایران در بازگشت از ونزوئلا، گفت: چاوز در تاریخ ماندگار شد.

ˈمحمود احمدی نژادˈ رئیس جمهوردر بازگشت از ونزوئلا در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد، افزود: «هوگو چاوز در دیدارهایی که با ما داشت، همواره بر عشق به ایران تاکید می کرد و این مساله را اطرافیان بخصوص مادر ایشان نیز در این مراسم به من گفت.»
رئیس جمهور که پیش از این در سخنان خود چاوز را «شهید» خوانده بود در بازگشت از ونزوئلا هم، تاکید کرد: «ایستادگی، شجاعت، عاشق مردم بودن، پاک بودن، موحد و مومن بودن و به هیچ انگاشتن قدرت های استکباری سبب شده بود تا چاوز ستون محکم و پشتیبان حرکت های انقلابی باشد.»

امروز آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به سخنان رئیس جمهور درخصوص رجعت چاوز واکنش نشان داد و خطاب به رئیس جمهور، گفت: «درباره رجعت که یکی از اصول مسلم شیعه است چقدر مطالعه کردید؟ بحث رجعت از نظر منابع و فروعات دارای حساسیت ویژه‌ای است. چاوز یک مسیحی کاتولیک بوده است، نظر آنها این است که حضرت عیسی(ع) کشته شده و در دین مسیحیت نیز این مطلب وجود ندارد که رجعت صورت می‌گیرد.»

اما رئیس جمهور با اشاره به نقل قول از یک کشیش در مراسم ختم چاوز، اظهار داشت: همه کسانی که با ما ملاقات داشتند و در جلسه بودند حتی کشیشی که پیام اسقف اعظم را خواند می گفت«شهادت می دهیم که چاوز مومن، موحد و پاک بود».

وی همچنین گفت : «چاوز منتظر مسیح (ع) و امام موعود بود و بارها این موضوع را به ما گفته بود که امیدوارم خداوند روح او را مورد آمرزش قرار داده و با اولیاء الهی محشور گرداند.»

احمدی نژاد با بیان اینکه نگاه چاوز جهانی بود، گفت: او به دنبال تحقق توحید، عدالت، دوستی، برادری و کرامت انسانی که همان اهداف انقلاب اسلامی ما است، بود.

وی با تاکید بر اینکه چاوز «فردی موحد و مومن» بود، خاطر نشان کرد: او در پیش برد حرکت انقلابی خود موفق بود و هر کجا انتخابات نسبتا آزادی برگزار می شد یاران چاوز و نیروهای انقلابی رای بالایی می آوردند و روز به روز بر کشورهای انقلابی آمریکای لاتین افزوده می شد.

احمدی نژاد با بیان اینکه چاوز، انقلاب اسلامی ایران را مطالعه کرده بود، گفت : او حضرت امام و انقلاب را می شناخت و تقریبا در تمام سخنرانی های او نام امام و انقلاب دیده می شد .

رییس قوه مجریه با تاکید بر اینکه چاوز از دل مردم و عاشق مردم بود و رفتار او هم ظاهری نبود، افزود : وقتی که او به علت بیماری مشکوکی از دنیا رفت برخی ها فکر می کردند که می توانند به حرکت های انقلابی ضربه ای وارد کنند به همین دلیل برگزاری مراسم ایشان و حضور در آن بسیار مهم بود.
نظرات بینندگان