arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۸ : ۰۹ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

هشدار لاریجانی به آژانس انرژی اتمی و گروه1+5

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع هسته ای کشور اشاره کرد و گفت: بعد از مذاکرات اخیر در قزاقستان برخی اقدامات و اظهارات آژانس بین المللی اتمی و سایرین نه تنها در جهت کمک به مذاکرات نبود که باید آنرا نوعی سنگ اندازی در مسیر مذاکرات تلقی کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره برخی اظهار نظرها بعد از مذاکرات اخیر در قزاقستان از سوی آژانس بین المللی اتمی، خطاب به آنها گفت: کاری نکنید که ایران به تجدید نظر در این مسیر وادار شود؛ مجلس شورای اسلامی رفتار آمریکا و 1+5 و آژانس را به دقت زیر نظر دارد و مذاکرات آتی هسته ای را آزمونی برای بررسی انتخابی دیگرمی داند.

به گزارش مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با اشاره به اقدامات تروریستی علیه شیعیان پاکستان گفت: این اقدام ملت عزیز ایران را داغدار نمود و واکنش مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه به این گونه اقدامات تفرقه افکنانه در پاکستان ارزشمند و به موقع بود ، لازم است دولت پاکستان اقدامات عملی برای جلوگیری از این فتنه اتخاذ کند.

لاریجانی تصریح کرد: متاسفانه جریانات تند رو  و تفرقه افکنانه این فرقه در سایر کشورهای اسلامی چون عراق و سوریه مسبوق به سابقه است و خلاف شعارهای ضد آمریکایی آنها آتش توطئه گری را در میان مسلمانان برافروخته است که به خوبی ریشه ها تکفیری استکباری آنها را نشان می دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم نمودن این اقدامات تروریستی از پارلمان و دولت پاکستان می خواهد با عوامل آن برخورد  جدی کنند و تمهیداتی بیاندیشند که این گونه حوادث چهره کشور همسایه ما را مشوح نکند.

لاریجانی در ادامه نطق خود به تذکر رهبر معظم انقلاب به مسئولین اجرایی کشور در زمینه کنترل تورم و رسیدگی به وضعیت معیشت مردم در سخنانشان در جمع اعضای مجلس خبرگان اشاره کرد و گفت: این سخنان ایجاب می کند که مسئولان در این راستا برنامه کار روشنی را ارائه نمایند چراکه این امر خواست اصلی ملت است و با همین استراتژی باید بودجه سال 92 مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به موضوع هسته ای کشور اشاره کرد و گفت: بعد از مذاکرات اخیر در قزاقستان برخی اقدامات و اظهارات آژانس بین المللی اتمی و سایرین نه تنها در جهت کمک به مذاکرات نبود که باید آنرا نوعی سنگ اندازی در مسیر مذاکرات تلقی کرد.

وی تصریح کرد: ایران اعلام نموده است که فناوری صلح آمیز هسته ای را در برنامه خود دارد و در چارچوب ام پی تی همکاری لازم را با آژانس خواهد نمود اما ظاهرا غربی ها با بهانه گیری در صدد سوء استفاده از این موضوع هستند.

لاریجانی در ادامه تاکید کرد: کاری نکنید که ایران به تجدید نظر در این مسیر وادار شود؛ مجلس شورای اسلامی رفتار آمریکا و 1+5 و آژانس را به دقت زیر نظر دارد و مذاکرات آتی هسته ای را آزمونی برای بررسی انتخابی دیگرمی داند. بازیگری در شطرنج رسوای چماغ و هویچ رنگ باخته است و ایران اجازه زمان خریدن برای ماجراجویی جدید به آمریکا نخواهد داد.
نظرات بینندگان