کد خبر: ۱۰۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۳ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

اعتراض سعيد مرتضوي به برگزاری غیرعلنی دادگاه/ زمان حادثه كهريزك مرخصي بودم

من و همکارانم هیچ دخالتی در این حادثه نداشته ایم. غیرعلنی شدن دادگاه به ضرر قضات بوده است که متاسفانه افکار عمومی در جریان پرونده قرار نگرفتند. امیدواریم که ریاست دادگاه اجازه بدهند که مردم از دفاعیات ما مطلع شوند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سعید مرتضوی قاضي متهم پرونده كهريزك با بیان اینکه هنگام وقوع حادثه کهریزک در مرخصی بودم و اتهام مشارکت و معاونت علیه من صحیح نیست گفت: دستورات مبني بر بازداشت موقت و تایید بازداشت موقت را قضات دیگری داده‌اند.

به گزارش مهر، همزمان با  اذان ظهر دومين جلسه رسيدگي به پرونده قضات كهريزيك به پايان رسيد و سعيد مرتضوي بعد از خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: من در این جلسه به کیفرخواست صادره اعتراض و حدود40صفحه لایحه دفاعیه تنظیم کردم که فرصت قرائت 25 صفحه آن راپیدا کردم و مابقی را فردا صبح در جلسه سوم دادگاه می‌خوانم.

سعيد مرتضوي در مورد دلیل غيرعلني برگزار شدن دادگاه گفت: این موضوع به تشخیص رئیس دادگاه است و تعیین نوع دادگاه به عهده طرفین پرونده نیست. من خودم را برای دفاع علنی آماده کرده بودم ودلم می خواست که مردم بدانند که قضات کوچکترین دخالتی در حادثه کهریزک نداشتند و این اتهامات فقط برمبنای اغراض سیاسی بوده است. من و همکارانم هیچ دخالتی در این حادثه نداشته ایم. غیرعلنی شدن دادگاه به ضرر قضات بوده است که متاسفانه افکار عمومی در جریان پرونده قرار نگرفتند. امیدواریم که ریاست دادگاه اجازه بدهند که مردم از دفاعیات ما مطلع شوند.

همچنين طی این چهارسال خانواده شکات مرتب در رسانه ها علیه ما اظهارنظر کرده اند ولی ما از دفاع محروم بودیم. افکارعمومی در جریان دلایل ودفاعیات ما قرار نگرفته است.
نظرات بینندگان