arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۸ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

محسن رضایی: احمدی نژاد بدهی های فراوانی به گردن دولت آینده گذاشته است

رضایی: ملت ایران بیش از این نمی توانند خودشان را هزینه کنند و زمان و فرصتهای تاریخی را صرف اشخاص و جناح های سیاسی کنند که البته این مشکلات در دولت احمدی نژاد تشدید شد.اینکه هر دولتی تعهداتی را به گردن دولت بعد می اندازد بحثی عادی است و به طور حتم مصوبات دولت دهم به گردن دولت یازدهم است.البته در این میان احمدی نژاد تعهدات و بدهی های فراوانی به گردن دولت آینده گذاشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت ایران نمی تواند خود را هزینه اشخاص و جناح های سیاسی کند.

به گزارش مهر، محسن رضایی بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوالات خبرنگار مهر اظهار داشت: اصولا طی سه دولت گذشته همواره سال اخر با چالشهای مختلفی روبرو بوده اند.

وی یادآور شد: چالش سال اخر دولت خاتمی مجلس ششم، چالش سال اخر دولت آیت الله هاشمی رفسنجانی، قانون اساسی بود و چالش های دولت احمدی نژاد را هم مشاهده می کنیم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دولت های گذشته هیچ کدام پایان خوشی نداشتند، یادآور شد: طی سالهای گذشته مشاهده کرده ایم که دولت ها با روی خوش می آیند و با تلخی نیز به کار خود پایان می دهند که این درست نیست و باید یک بار برای همیشه تکلیف این وضعیت روشن شود.

رضایی ادامه داد: ملت ایران بیش از این نمی توانند خودشان را هزینه کنند و زمان و فرصتهای تاریخی را صرف اشخاص و جناح های سیاسی کنند که البته این مشکلات در دولت احمدی نژاد تشدید شد.

مصوبات دولت دهم بر دوش دولت یازدهم

وی در بخش دیگر از سخنان خود در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تعیین وضعیت مصوبات دولت نهم و دهم گفت: اینکه هر دولتی تعهداتی را به گردن دولت بعد می اندازد بحثی عادی است و به طور حتم مصوبات دولت دهم به گردن دولت یازدهم است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: البته در این میان احمدی نژاد تعهدات و بدهی های فراوانی به گردن  دولت آینده گذاشته است.

رضایی ادامه داد: در چنین وضعیتی هر شخصی آبرو و حیثیت خود را در کف دست می گذارد تا ریاست جمهوری ایران را قبول کند.

بحث رابطه با امریکا در اختیار مقام معظم رهبری است

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص تعیین تکلیف رابطه ایران با امریکا تاکید کرد: امریکا خودش رابطه با ایران را قطع کرده و این بحث به طور کامل در اختیار مقام معظم رهبری است.

دبیر تشخیص مصلحت نظام افزود: معنای مذاکره به زبان امریکایی ها یعنی تسلیم شدن و آنها مذاکره ی منطقی را قبول ندارند در حالی که ایران بارها حسن نیت خود را نشان داده است.

رضایی تصریح کرد: من ترجیح  می دهم مذاکرات پنج به علاوه یک را جدی بگیریم زیرا نتیجه این مذاکرات را هیچ قدرتی نمی تواند زیر پا بگذارد.

جامعه مدنی بدون اخلاق محقق نمی شود

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اولویت های امروز کشور بعد از مباحث اقتصادی گفت: نیاز امروز جامعه ما بحث فرهنگ است زیرا ما نیاز به جامعه توحیدی داریم.

دبیر تشخیص مصلحت نظام افزود: جامعه توحیدی بدون در نظر گرفتن اخلاق و اعتقادات در ایران تحقق پیدا نمی کند بنابراین باید فضای اخلاقی همراه با کرامت در کشور ایجاد شود.

رضایی با بیان اینکه ثبات در ولایت پذیری باید یک اولویت مهم در کشور باشد ابراز داشت: کسانی که در زمان امام رحمه الله علیه در بحث ولایت پذیری رفوزه شدند امروز در مسیر ولایت هستند و برخی از  کسانی هم امروز در بحث ولایت پذیری مردود می شوند در زمان امام راحل در مسیر ولایت قرار داشتند.

وی ادامه داد: ثبات در ولایت پذیری و عمل به آن باید مد توجه و نظر قرار داده شود که متاسفانه در این خصوص بحث ثابتی وجود ندارد و بسیاری از افراد در این میان با مشکلاتی مواجه هستند.

دبیر تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: ما مسلمان هستیم اما از اسلام فاصله داریم و حتی اسلام وارد زندگی برخی از مسئولین و جامعه نیز نشده است بنابراین باید فاصله خود را با اسلام کمتر کنیم

فرهنگ گفتمان در کشور تقویت شود

رضایی در ادامه سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص وضعیت مطبوعات و رسانه ها در کشور گفت: مطبوعات و رسانه ها از جمله ارکان های مهم مردم سالاری دینی هستند و هیچ دولتی نمی تواند بدون مطبوعات کار خود را انجام دهد.

وی تصریح کرد: فرهنگ گفتمانی در جامعه باید تقویت شود و از طرفی خلاء های موجود در قانون مطبوعات نیز باید برطرف شود تا هر کس نتواند برداشت های خاص خودش را مطرح کند.

یارانه سبز مشکلات هدفمندی ها را برطرف می کند

دبیر تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وضعیت پرداخت یارانه ها گفت: یارانه موجود در کشور باید با هدف جبران افزایش نرخ فرآورده های انرژی ارائه شود و در کنار آن نیز باید یارانه تولید به بخش کشاورزی داده شود که این بحث در شرایط تحریم بسیار لازم و ضروری است

وی افزود: بحث رایانه سبز را مطرح کردیم که بخشی از آن صرف مکانیزه کردن کشاورزی و بخشی دیگر نیز هزینه بیمه کشاورزان و محصولات کشاورزی است که 50 درصد این مبلغ بلاعوض است و 50 درصد آن نیز با نرخ بسیار پایین ارائه می شود.

فارس باید دارای شهرستان سلامت باشد

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص وضعیت استان فارس نیز گفت: فارس یکی از استان های زرخیز ایران است و باید سالانه میلیاردها دلار درآمد داشته باشد که در این میان راه اندازی شهرستان سلامت یک اولویت است.

وی تصریح کرد: شهرستان سلامت باید دارای استاندارد ترین سطح بهداشت و درمان دنیا باشد و در اختیار خود پزشکان قرار گیرد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه استانی به نام پنج خواهران می تواند بسیاری از مباحث اقتصادی جنوب کشور را پوشش دهد گفت: فارس قطب جنوب ایران است و می تواند سهمیه قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد که در این میان با  برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم بتوانیم در آینده با همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس موقعیتی را به نام استان پنج خواهران ایجاد کنیم.

حاشیه همچنان با احمدی نژاد همراه است

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص حضور و سخنان رئیس جمهور در مراسم تشییع جنازه هوگو چاوز گفت: حاشیه ها همچنان ادامه دارد و به جایی رسیده که این حاشیه به متن جامعه نیز نفوذ کرده است.
نظرات بینندگان