arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۶۷۵
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۸ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

در حاشیه اظهار نظر رئیس کل بیمه مرکزی درخصوص استاندارهای خودرویی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گذشته از هر چیز و با در نظر گرفتن هر موضوع به راستی باید به حال خودروسازان، لااقل در این روزها گریست. چه آنکه فعالان عرصه این صنعت آنچنان این روزها مورد هجمه قرار گرفته اند که هر کسی و در هر جایگاهی به خود اجازه می دهد بر آنان بتازد و برای خودروسازان خط و نشان هم بکشد. ....حتی رئيس کل بيمه مرکزي هم اخیراً برای خودروسازان خط و نشان کشیده است که اگر استانداردها را رعايت نکنيد از بيمه نامه خبري نيست!

نکته اینجاست که آیا ایشان فکر می کند سازمان ملی استاندارد در این کشور بیکاره ای بیش نیست؟ آیا آقای کریمی از خود نپرسیده اند که استانداردهای 55گانه چگونه تعیین شده و اعمال آنها از چه طریقی دنبال می شود؟ اگر این اتفاق افتاده بود  نمی گفت: «به خودروسازاني که خودروهاي غيراستاندارد توليد مي کنند هشدار مي دهم.... » آقای کریمی باید بداند شاید برخی محصولات خودروسازی در هر کشوری از جمله ایران به لحاظ کیفیت یا سطح ایمنی با دیگر محصولات تفاوت داشته باشد اما اصولا خودروی غیراستاندارد در ایران تولید نمی شود.

آقای رئیس کل بیمه اظهار داشته که به خودروسازاني که خودروهاي غيراستاندارد توليد مي کنند هشدار مي دهم که اگر اين روند ادامه پيدا کند صنعت بيمه در صدور بيمه نامه براي اين قبيل خودروهاي بي کيفيت تجديد نظر خواهد کرد.

پرسش اینجاست که آیا صنعت بیمه به این سادگی می تواند از سود هنگفتی که از طریق بیمه های مربوط به صنعت خودرو به دست می آورد، چشم پوشی کند؟ ...

نکته دیگر اینکه آقایان بیمه در خصوص سایر محورهای فعالیت خود هم همین رویکرد را دارند یا اینکه دیوار خودروسازان را این روزها تا این اندازه کوتاه دیده و فضا را مساعد دیده تا با انتقاد از این صنعت، فضایی رسانه ای برای خود دست و پا کند؟ حسرت اینجاست که کاش موضوعی که آقای رئیس کل مطرح کرده در بستر کارشناسانه محلی از اعراب داشت. ...

سوال پایانی اینکه آقای رئیس کل، مدلی در بیمه دارید به نام بیمه مسئولیت. آیا برای ارائه بیمه نامه های مسئولیت هم اعلام کرده اید برای مهندسان، مدیران، پزشکان و ... تازه کار، ناشی یا ناوارد هم بیمه نامه صادر نمی کنید؟
...
نظرات بینندگان