کد خبر: ۱۰۰۷۱۶
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۲۲ - ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

اذعان اسرائیلی ها به ناکارآمدی گنبد آهنین

تئودور بوستول در ادامه تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که این سامانه دفاعی موشکی موفق شد مانع اصابت تنها 5 درصد از موشک‌های فلسطینی به سرزمین‌های اشغالی در جنگ هشت روزه شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


تسنیم : تحقیقات کارشناسان آمریکایی و اسرائیلی نشان می دهد که ادعای ارتش رژیم صهیونیستی در 84 درصد عمل کردن سیستم گنبد آهنین در جنگ هشت روزه علیه غزه یک ادعای کذب است.

به گزارش روزنامه اسرائیلی "هآرتص"، یک کارشناس آمریکایی امور استراتژیک پس از انجام تحقیقات درباره گنبد آهنین رژیم صهیونیستی و ناکارآمدی این سیستم دفاعی موشکی در جنگ هشت روزه علیه غزه فاش کرد: سیستم گنبد آهنین در جنگ اخیر علیه غزه موسوم به "ستون ابرها" ضعیف عمل کرد.

تئودور بوستول در ادامه تصریح کرد: تحقیقات نشان می دهد که این سامانه دفاعی موشکی موفق شد مانع اصابت تنها 5 درصد از موشک‌های فلسطینی به سرزمین‌های اشغالی در جنگ هشت روزه شود.

این در حالی است که ارتش اسرائیل پس از آتش بس با غزه در جنگ هشت روزه اعلام کرده بود که گنبد آهنین توانست 84 درصد از موشک هایی که از غزه شلیک می شد را از بین ببرد.

دو کارشناس دیگر اسرائیلی و آمریکایی که در این تحقیقات شرکت کرده بودند پس از بررسی و مشاهده ده‌ها نوار ویدیویی مربوط به عملکرد این سیستم اعلام کردند که تمامی این فیلم های ویدیویی فقط عملیات انفجار خود موشک گنبدهای آهنین را نشان می داد و در این تصاویر مشخص نبوده که این موشک به موشک های گروه‌های مقاومت فلسطینی اصابت می کرد یا نه، به گونه ای که هر بیننده‌ای با مشاهده این فیلم ها تصور می کند این سیستم موشکی موفقیت آمیز عمل کرده است.

بنا به این گزارش، مدرکی دیگری که آمارهای غلط ارتش اسرائیل درباره عملکرد مطلوب گنبد آهنین را نشان می دهد، اصابت تعداد موشک های گروه‌های مقاومت فلسطینی به منازل اسرائیلی ها است.

بر اساس آمار اعلام شده، سطح میزان درخواست‌های شهرک‌نشینان برای تعمیر خانه های ویران شده ناشی از اصابت 3200 موشک پس از جنگ هشت روزه بالا بود.
نظرات بینندگان