کد خبر: ۱۰۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۱۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۱

توقف آب‌رسانی به روستاها به‌علت قطع اعتبارات

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 150 کیلومتر برای آب‌رسانی از سرچشمه آب به روستاها لوله‌کشی شده است که کار بزرگی در شهرستان محسوب می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پروژه آب‌رسانی به 43 روستای شهرستان هرسین که 50 درصد پیشرفت داشته است، به‌علت قطع اعتبارات متوقف شده است.

فرماندار شهرستان هرسین در گفتگو با ایانا با اعلام این مطلب گفت: روستاها محور توسعه کشاورزی هستند و عمران و آبادانی آنها در واقع کمک به تولید و توسعه ملی است.

قربانی افزود: به جهت برطرف کردن نیاز آب شرب 43 روستا، پروژه آب‌رسانی بزرگی در شهرستان آغاز شده است، به‌طوری‌که عملیات حفاری، زیرساخت‌سازی و ایجاد مخزن‌های آب انجام شده است و پیشرفت کار تاکنون 50 درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 150 کیلومتر برای آب‌رسانی از سرچشمه آب به روستاها لوله‌کشی شده است که کار بزرگی در شهرستان محسوب می‌شود.

قربانی ادامه داد: با وجود 50 درصد پیشرفت فیزیکی، هم‌اکنون به جهت قطع اعتبارات پروژه آب‌رسانی به این مناطق متوقف شده است و اگر اعتبارت لازم تخصیص یابد تا اوایل فصل گرما این تعداد از روستاها به‌طور دائم صاحب آب شرب بهداشتی می‌شوند.

وی تصریح کرد: برآورد هزینه کل پروژه هفت میلیارد تومان است که تاکنون سه میلیارد تومان آن تخصیص یافته و هزینه شده است.

فرماندار شهرستان هرسین به گازرسانی به روستاها نیز اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون 34 روستا گازرسانی شده است و 21 روستای دیگر نیز در دست پیمانکار است.

قربانی با اشاره به چهار بانده کردن جاده هرسین کرمانشاه تأکید کرد: با توجه به اینکه این استان از طریق هرسین به لرستان وصل شده است و با تردد روزافزون وسایل نقیله روبه‌رو شده است، با توجه به پیگیری‌های صورت‌گرفته، عملیات چهار بانده کردن این جاده ارتباطی بین استانی در دست اقدام است.

وی در پایان به احداث سد بابازید نیز اشاره کرد و اظهار داشت: مرحله اول و دوم مطالعاتی سد به‌طور کامل صورت گرفته است و امید می‌رود در صورت تخصیص اعتبار کار عملیاتی و اجرایی احداث آن آغاز شود.
نظرات بینندگان