arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۱

بن افلک شبیه‌سازی شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در همایش «شعبده هالیوود» از مستند «پنجه عقاب» و نرم افزار چند رسانه‌ای نقد«آرگو» کاری با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، همایش بین المللی «شعبده هالیوود» شب گذشته -21 اسفندماه- با حضور سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد، سیداحمد میرعلایی رئیس بنیاد سینمایی فارابی، محمد سرشار رییس حوزه هنری استان تهران و برخی از هنرمندان در سینما فلسطین با اجرای جعفر یارزلو برگزار شد.

جعفر یارزلو مجری این برنامه طی سخنانی گفت: ایران اسلامی از فن و هنر برای بهتر جلوه دادن هنر استفاده می‌کند و همایش امشب، هنر هنرمندان ایران اسلامی را به رخ می‌کشد.

در ادامه این مراسم ایزابل کوتان پیر وکیل فرانسوی (روژه گارودی)  طی سخنانی گفت: من وکیل فرانسوی هستم و تمام تلاشم در مدت فعالیتم مبارزه با بی‌عدالتی بوده و بر ضد امپریالیسم فعالیت کردم، من همیشه وکالت افرادی را قبول کردم که کنار فلسطین و ضد صهیونیست بودند و من وکیل روژه گارودی بودم که پرونده بسیار سختی را داشتیم.

این وکیل فرانسوی در ادامه بیان کرد: من یک فرانسوی هستم و از منافع مردم کشورم در برابر اسرائیل دفاع می‌کنم، اما اسرائیل به رهبران کشورم تسلط دارد. وقتی پرونده گارودی را داشتم از طرف صهیونیست خیلی تحت فشارم بودم؛ روژه‌گارودی دشمنی زیادی از طرف صهیونیستها برای خود برانگیخت.

ایزابل افزود:‌ من از فرد دیگری هم به نام کارلوس دفاع می‌کنم چون در تمام زندگیش با ملت فلسطین بوده و این هم یک پروژه ضد اسرائیلی است.

وی ادامه داد: در این پروژه‌ای که در ایران حضور دارم به خاطر دفاع از ایران است، به خاطر فیلمی که برای ایران هراسی ساخته شده و این‌ها در فیلم‌ها تلاش می‌کنند تا ایران هراسی را رواج دهند و من همواره از ایران دفاع می‌کنم.

این وکیل برجسته ضد صهیونیست بیان کرد: فیلم آرگو توسط یک کمپانی اسرائیلی ساخته شده است و وظیفه اینها توزیع آرگو در این کشور است. من تلاش می‌کنم که جهان چهره واقعی و بزرگ مردم ایران را بشناسند.

وی خاطرنشان کرد: من برای آزادی می‌جنگم و در مقابل جریان‌های دروغ‌پردازی ایستادم، در کشور من هر که مقابل اسرائیل قرار بگیرد حذف می‌شود.

به گزارش فارس، در ادامه این همایش کلیپ‌های ویدئوی با عنوان ایران هراسی پخش شد.

* حسینی: عصبانیت امروز غرب از ایران انتقال پیام انقلاب به دیگر کشورهاست

در ادامه این برنامه، سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد در سخنانی گفت: مسائلی که درباره فیلم‌های ضد ایرانی ایجاد می‌شود، می‌تواند موجب وفاق تمام ایرانیان و سینماگران ما باشد چراکه هر ایرانی در هرجایی از دنیا که باشد، وقتی چهره غیرواقعی از این سرزمین، فرهنگ،‌تمدن و تاریخ آن نمایش داده می‌شود به پا می‌خیزد. متاسفانه امروز هالیوود مساله ایران هراسی و اسلام‌هراسی را با جدیت دنبال می‌کند. می‌بینیم آنها در این جهت فیلم‌هایی می‌سازند که همه افراد منصف و آزادی‌خواه جهان را ترغیب می‌کند تا اقدامی علیه این جریان انجام دهند و شما نتیجه این اقدامات را در جایی مانند کنفرانس هالیوودیسم می‌بینید.

وی ادامه داد: مقابله با هالیوود نباید مقطعی باشد، بحث هالیوود و فیلم‌هایی که آنها در راستای ایران هراسی و اسلام هراسی می‌سازند، یک مساله مقطعی نیست که به واکنشی مقطعی نیاز داشته باشد. این کار به طبع یک جریان انجام می‌شود و می‌طلبد دست در دست هم به شکل مستمر در راستای مقابله با آن حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ترکیب کلمه شعبده هالیوود یک نکته و مساله جدی است، عنوان داشت: اگر در زمان فرعون شعبده‌بازان مردم را مسحور می‌کردند، اما می‌بینیم که در عصر ما از سینما و هنر برای فریب و استیلای بر مردم توسط نظام سلطه استفاده می‌شود. چه کشوری در دنیای امروز از ایران اسلامی مستقل‌تر است؟ طبیعی است که آنها فیلم‌هایی را یکی پس از دیگری علیه این استقلال طراحی کنند.

حسینی تصریح کرد: نکته مهم اینجاست که ما هم باید در این عرصه تلاش کنیم و تاکید می‌کنم که تلاش در این بخش یکی از اولویت‌های ماست؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند. البته یک نکته دیگر نیز در اینجا وجود دارد و آن این است که ما نباید تلاش‌هایمان صرفا تلاش‌های انفعالی باشد. ما هم باید نقطه ضعف آنها را بیان کنیم چراکه اکنون یکی از ناراحتی‌های بسیار زیاد لابی صهیونیستی از انقلاب اسلامی، انتشار روزافزون پیام این انقلاب است.

به گزارش فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری چهار محور دفاع مقدس، فلسطین، مقاومت اسلامی و تاریخ انقلاب را مدنظر قرار دادند که ما باید در این زمینه تلاش‌های زیادی داشته باشیم. ما باید سلسله‌ای از اقدامات را انجام دهیم و تنها ساخت یک یا دو فیلم انتظارمان را برطرف نمی‌کند. در کل باید تاکید کنم در این زمینه همت بالایی را می‌طلبد.

وی عنوان داشت: نباید اجازه دهیم آمریکایی‌ها از حادثه تسخیر لانه جاسوسی که یک نقطه ضعف در کارنامه آنها و یک نقطه اقتدار در کارنامه مردم ایران محسوب می‌شود را به نوعی دیگر به نمایش گذاشته و از خود به دروغ یک قهرمان بسازند و هرآنچه می‌خواهند از مردم ایران تصویر کنند.

وی گفت: ما باید حقیقت را به دنیا ارائه دهیم و در این صورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم افرادی که در هالیوود هم فعالیت می‌کنند، در برابر حقیقت سر تعظیم فرود بیاورند؛ همانطور که ساحره فرعون در برابر حقیقت موسی (ع) سر تعظیم فرود آورد.  رهبر معظم انقلاب پرسش ظریفی کردند که آیا آنها به فیلم‌های ضدصهیونیستی که در ایران ساخته می‌شوند، هم مجال ارائه خواهند داد؟ طبیعتا خیر. آنها در تلاش برای مهندسی افکار عمومی دنیا هستند. در این راستا وقتی جایزه صلح نوبل به اوباما داده می‌شود، طبیعی است که جایزه اسکار هم به فیلم ضدایرانی برسد.

به گزارش فارس، در ادامه این مراسم قسمت‌هایی از مستند «شش روز در پرنسس گیت» که این مستند خاطرات غلامعلی افروز از حوادث تسخیر لانه جاسوسی است به نمایش درآمد.

طی این مراسم حامد زمانی به اجرای دو قطعه به نام‌های دیروز امروز فردا و پرواز پرداخت.

در ادامه همایش «شعبده‌ هالیوود» از دو محصول تولیدی پایگاه جریان‌شناسی «دیده‌بان» تحت عنوان مستند «پنجه عقاب» و نرم‌افزار ده زبانه «پنجه عقاب» و نرم‌افزار چند رسانه‌ای آرگو با حضور وزیر ارشاد و سیداحمد میرعلایی رئیس بنیاد سینمایی فارابی رونمایی شد.

در ادامه این مراسم نادر طالب‌زاده کارشناس سینما طی سخنانی گفت: امسال آرگو فقط مهم نبود، فیلم نیم ساعت بعد از شب فیلم مهمی بود که دروغ‌پردازی بزرگتر از آرگو بود. این فیلم کاملاً یک دروغگویی است که در مورد اسامه بن لادن و نحوه کشته شده وی است.

طالب‌زاده عنوان کرد: فیلم سومی که وجود دارد لینکلن است که اسپیلبرگ آن ساخته است و رهبری در دیدار با عوامل عمار به این نکته پرداختند که این فیلم‌ هم خیلی مهم است، آمریکا نگران جنگ‌های داخلی آینده است و این سه فیلم نگرانی آمریکا را نشان می‌دهد.

این کارشناس و منتقد سینما افزود: آرگو از سیصد مهم‌تر است چون موج جدی در سینما به راه انداخت و باید روی این مسائل  خیلی بیشتر کار کرد.

وی ادامه داد: فیلم سنگسار ثریا را هم نباید فراموش کنیم،که من بیاد دارم که این فیلم در مدارس توزیع می‌شد.

در ادامه این مراسم مصاحبه و چت تصویری نادر طالب‌زاده با پنج نفر از نخبگان و کارشناسان آمریکایی به موضوع برگزاری کنفرانس «شعبده هالیوود» و فیلم «آرگو» تصویر شد.

از برنامه ویژه این همایش حضور نماد بن افلک بود که برای حاظران در مراسم جالب بود.

در پایان این مراسم از هنرمندان تأثیرگذار بر سینمای انقلاب اسلامی از جمله نادر طالب زاده، ابوالقاسم طالبی، محمدرضا شفیعی، سلیم غفوری، علی دادرس، محمود گبرلو، امیر پور وزیری، پژمان لشگری‌پور با حضور سیداحمد میراعلایی و محمد سرشار با اهدای تندیس همایش، تجلیل شد.

نظرات بینندگان