arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۰۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۱
بعيد است 10 فروردين با سپاهان بازي کنيم

فتح‌الله‌زاده: برد العين يعني نصف راه صعود

مدير عامل باشگاه استقلال با اعلام اينکه تعويق بازي با سپاهان به بعد از بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به نفع دو تيم است، گفت که براي پرداخت بدهي رينالدو از تيم‌هاي پرسپوليس، سپاهان و فدراسيون فوتبال قرض گرفته است و به زودي اين پول‌ها را پس خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علي فتح‌الله زاده درباره حضور در نشست تخصصي کنفدراسيون فوتبال آسيا (اي‌اف‌سي) و نتايج اين نشست گفت: در اين نشست 2-3 تا پيشنهاد از قبل بود که تصويب شدند. به عنوان مثال قرار بود بازي فينال به صورت رفت و برگشت انجام شود اما ما پيشنهاد داده بوديم که اين بازي در يک جا برگزار شود و اين امر تصويب شد منتها براي سال آينده پيشنهاد شده است که بازي‌ها در دو جا و به صورت رفت و برگشت انجام شود.

به گزارش انتخاب ورزشی، وي تصريح کرد: در مورد امتيازدهي نيز صحبت‌هايي به ميان آمد. کشورهايي که داراي زيرساخت‌هاي مناسبي بودند بيشتر تمايل داشتند تا امتيازها به زيرساخت‌ها و استاديوم‌ها داده شود اما ما صحبتمان اين بود که بالاخره اگر فوتبال نباشد استاديوم به چه درد مي‌خورد. شما اگر 10 تا استاديوم داشته باشيد اما تماشاگر نداشته باشيد، اين فوتبال پويا و زنده نيست و به درد نمي‌خورد. تاکيد ما اين بود که امتيازها به مسائل فني بازگردد که در اين امر موفق بوديم.

مديرعامل باشگاه استقلال افزود: عده ديگري همچون مسئولان فدراسيون فوتبال استراليا تلاش مي‌کردند تا درصد امتيازات مربوط به تيم ملي را افزايش دهند و امتياز باشگاه‌ها را کم کنند که ما با اين امر نيز مخالفت کرديم و اين امر نيز دچار تغييري نشد.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود گفت: در مجموع اکنون کليات کار اين است که اي‌اف‌سي در بحث جايزه‌ها بايد تغييراتي اعمال کند و آن را افزايش دهد. يکي از بحث‌هايي که خود من مطرح کردم اين بود که جايزه‌هايي که اي‌اف‌سي در نظر گرفته است همان جايزه‌هايي است که پنج، شش سال پيش پرداخت مي‌شد و اين بايد افزايش پيدا کند. حالا که اي‌اف‌سي توانسته درآمدهاي خود را افزايش دهد بايد جايزه‌ها را نيز افزايش دهند.

فتح‌الله زاده در پاسخ به سوال ديگري درباره اينکه چرا پول‌هاي پرداختي اي‌اف‌سي به تيم‌هاي سپاهان، پرسپوليس و فدراسيون فوتبال به تيم استقلال داده شده است تا بدهي رينالدو را پرداخت کند، گفت: چنين کاري انجام نشده است. ما به رينالدو حدود 180 هزار دلار بدهکار بوديم که از اين مبلغ 80 هزار دلار قبلا پرداخت شده بود. 100 هزار دلار نيز فرستاديم که به مقصد نرسيد زيرا به خاطر تحريم‌ها نمي‌توانستيم اين مبلغ را ارسال کنيم. حتي ما با سفارت پرو در دوبي صحبت کرديم تا ما پول را به آنها بدهيم و آنها خودشان به دست رينالدو برسانند اما خود آنها نيز نتوانستد اين کار را انجام دهند.

وي اظهار کرد: تنها راهي که مي‌توانستيم پول را منتقل کنيم از طريق اي‌اف‌سي بود چون 17 هزار و 500 دلار سهم خود ما بود و دو باشگاه سپاهان و پرسپوليس نيز هر کدام 17 هزار و 500 دلار از اي‌اف‌سي طلب داشتند که در مجموع 50 هزار دلار مي‌شد و 50 هزار دلار نيز سهميه خود فدراسيون بود. من از مديران عامل اين دو تيم درخواست کردم تا اين پول را به من قرض بدهند تا به حساب رينالدو واريز شود و من بعداً اين پول را در ايران به آنها بدهم، همچنانکه همين ديروز 17 هزار و 500 دلار آقاي رحيمي را من به ايشان پس دادم. همه اينها قرضي بود و بلافاصله به صاحبان آنها پرداخت خواهد شد.

مديرعامل استقلال درباره تغييرات انجام شده در زمان بازي با تيم فوتبال سپاهان در نيمه نهايي جام حذفي گفت: ما بيشتر از سپاهان در اين زمينه مشکل داريم. ما نبايد اسير جوسازي‌ها در اين زمينه بشويم و بايد منطق را دنبال کنيم. اگر بازي‌ يک روز عقب افتاده، در عوض تيم سپاهان در خانه بازي دارد اما ما بايد به عربستان سفر کنيم و ما هنوز در اين خصوص اظهار نظر نکرديم و فکر نمي‌کنم ما هم بتوانيم در اين روز بازي کنيم چون سخت است.

وي بيان کرد: حالا چه اجباري هست که همان موقع بازي کنيم؟ واقعا اين مساله براي من جاي سوال است. من به دوستان اعلام کردم که ما سه روز زودتر حاضر هستيم بازيکنانمان را در اختيار تيم ملي قرار دهيم، ببينيم آيا آقاي کي‌روش قبول مي‌کند. خوب معلوم است که قبول نمي‌کند، پس چطور به ما مي‌گويند که يک روز مانده به بازي بازيکنان را به شما مي‌دهيم و شما بازي کنيد. خوب حرف بايد منطق داشته باشد، بالاخره اين سه تيم دارند در بازي‌هاي آسيايي با تيم‌هاي حاشيه خليج فارس بازي مي‌کنند و اگر اينطور باشد ايران ضرر مي‌کند.

وي افزود: لذا من از دوستان درخواست دارم تا بيشتر در اين خصوص دقت کنند. خود من هم قصد دارم تا پس از بازگشت به ايران با آقاي رحيمي صحبت کنيم و در اين خصوص هماهنگ کنيم. هنوز زمان بازي قطعي نشده است چون من اينجا بودم. بايد به ايران برگردم و با سرمربي تيم صحبت کنم. آقاي رحيمي نيز در اين خصوص بايد با سرمربي تيم خود مذاکره کند. آقاي رحيمي هم وقتي در حال ترک کوالالامپور بود به من گفت که آقاي فتح‌الله زاده بهتر است که ما خودمان در اين خصوص هماهنگ کنيم و من هم پذيرفتم.

وي در خصوص اينکه اصلا امکان دارد بازي‌ها در اين دو روز برگزار نشده و به بعد از بازي‌هاي دو تيم در ليگ قهرمانان آسيا منتقل شود، گفت: بله اين احتمال وجود دارد و اين خوب است. در بازي بين ما و سپاهان که حذفي است يک تيم حتما بايد ببازد و تيم بازنده بايد برود با روحيه تضعيف شده با تيم‌هاي عربي بازي کند و اين خوب نيست.

فتح‌الله زاده درباره آخرين وضعيت تيم استقلال پيش از بازي با العين در تهران گفت: تيم العين تيمي قوي است و من فکر مي‌کنم که در گروه ما تيم العين قويتر از باقي تيم‌ها باشد. تيم استقلال آماده است و اميدوار هستم که بتوانيم در تهران اين تيم را شکست دهيم. اگر بتوانيم العين را در تهران ببريم انشالله نصف کار را انجام داده‌ايم و مي‌توانيم به مرحله بعدي صعود کنيم و انشالله با برد هوادارانمان را خوشحال کنيم.

وي اظهار کرد: به بازيکنان تيم قول دادم که ان‌شاءلله قبل از عيد پولشان را پرداخت کنيم. در اين مدت که در مالزي بودم هم در حال مذاکره با دوستان و هواداران خوبمان در تهران بودم تا بتوانم پول را جمع کرده و فکر مي‌کنم که خود آقاي وزير هم در تلاش هستند تا بخشي از پول را به ما بدهند و من فکر مي‌کنم که طبق قولي که به بازيکنان دادم تا قبل از عيد ان‌شاءلله به بازيکنان پول خواهم داد. 

نظرات بینندگان