کد خبر: ۱۰۰۹۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۶ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۱

دبیر هیات دولت: دولت تکلیفی برای ارسال رونوشت مصوبات خود به هیئت تطبیق مصوبات را ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
علی صدوقی دبیر هیات دولت، با رد سخنان یکی از اعضای هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه دولت مصوبات خود را به مجلس ارسال نمی کند، اظهار داشت: به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد، ما رونوشت مصوبات دولت را برای رئیس مجلس شورای اسلامی ارسال می کنیم.
صدوقی افزود: بر اساس قانون، رئیس مجلس گیرنده خاص مصوبات دولت است و دولت تکلیفی برای ارسال رونوشت مصوبات به هیات تطبیق مصوبات ندارد زیرا هیات تطبیق یک ساختار داخلی مجلس است و دارای نقش مشورتی برای رئیس مجلس است. قاعدتاً اگر رئیس مجلس تشخیص دهد مصوبات را برای اظهار نظر به آنها می دهد، هر چند شنیده شده این هیات بدون ارجاع رئیس مجلس، مصوبات را از منابع دیگر جمع آوری و مورد اظهار نظر قرار می دهد و این موارد را به حساب عدم ارسال مصوبه از سوی دولت می گذارد.
دبیر هیات دولت در ادامه گفت: من دبیر هیات دولت هستم، برخی دوستان ما در مجلس اگر مشکلی در زمینه عدم دریافت مصوبات دولت دارند، مشخصاً بگویند فلان مصوبه به رئیس مجلس ارسال نشده است. خب ما بررسی و اسناد را به آنها می دهیم. این مطلبی است که مبانی آن خیلی روشن است و نمی دانم چرا بعضی ها آن را با بحث های دیگر خلط می کنند. واقعا دولت چه انگیزه ای برای عدم ارسال رونوشت مصوبات به رئیس مجلس می تواند داشته باشد؟ مصوبات در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و همه دستگاه ها از آن مطلع و در سایت اطلاع رسانی دولت هم منتشر می شوند. پس مسئله پنهان کردن و عدم ارسال مصوبات اصلاً نمی تواند مطرح باشد و خلاف عقل سلیم است..

نظرات بینندگان