arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۰۹ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

آغاز رسمی جلسات کمیسیون تلفیق از سال آینده

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: بحث هدفمندی یارانه ها در بودجه 92 از بحث های اساسی است و یکی از مواردی است که نیازمند تفاهم جدید میان مجلس و دولت است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
غلامرضا مصباحی با اشاره به جلسه صبح روز چهارشنبه کمیسیون تلفیق و انتخاب اعضای هیات رئیسه آن، اظهار داشت: هیچ کاندیدایی برای ریاست غیر از بنده نبود و کسی قصدی برای رقابت نداشت و با لطفی که دوستان داشتند بنده را به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب کردند.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، وی گفت: جلسات کمیسیون تلفیق به طور رسمی از سال آینده همزان با آغاز فعالیت مجلس شروع خواهد شد.

وی به بررسی لایحه بودجه 92 در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اشاره کرد و گفت: کمیسیون برنامه و بودجه به طور دقیق لایحه بودجه 92 را مورد بررسی قرار داده و جلسات کمیسیون بودجه در صبح و بعداز ظهر صبح و بعد ازظهر شنبه و همچنین عصر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

رئیس کمیسیون تلفیق، گفت: کمیسیون بودجه بر خلاف کمیسیون های دیگر که بندهایی متناسب با حوزه وظایف کاری خود را مورد رسیدگی قرار می دهند، تمام لایحه را به دقت بررسی می کند. بنابراین کمیسیون بودجه نسبت به لایحه بودجه کمیسیون مادر تلقی می شود و باید همه درآمدها، هزینه ها و احکام و ردیف ها و بودجه شرکت های دولتی را در کمیسیون مورد رسیدگی قرار دهد.

مصباحی مقدم ادامه داد: یک بررسی بر روی کلیت بودجه داشته ایم که جارچوب بودجه مد نظر قرار گرفته همچنین این موضوع که بودجه 92 چه میزان از اسناد بالادستی تاثیر پذیرفته و چه اندازه می تواند سند چشم انداز و برنامه پنجم را دنبال کند و همچنین آثار آن بر شاخص های اقتصاد کلان مثل اشتغال، تورم، سرمایه گذاری، نرخ رشد و بهره وری مورد رسیدگی و بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در جلساتی که در کمیسیون برنامه و بودجه برگزار کردیم گزارشات نمایندگان دولت را شنیده ایم اما هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.

وی در پاسخ به این سئوال که به نظر وی در بررسی این لایحه مجلس تا چه میزان تغییر در لایحه پیشنهادی دولت ایجاد خواهد کرد گفت: در حال حاضر نمی توانم این موضوع را پیش بینی کنم. اما بحث هدفمندی از بحث های اساسی در بودجه 92 است یکی از جاهایی که نیازمند تفاهم جدید میان مجلس و دولت است همین موضوع هدفمندی یارانه ها و سطح اصلاح قیمت حامل های انرژِی است.

مصباحی مقدم گفت: این نکات از مسائلی است که مجلس خیلی به آن حساس است. اساس کار خدمت به مردم و توجه به مردم است که انشاءالله هدفمندی یارانه ها به گونه ای رقم بخورد که بیشترین منافع را برای مردم داشته باشد و حتی کمترین ضرر را نداشته باشد.
نظرات بینندگان