کد خبر: ۱۰۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۱ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

علت تعطیلی اخیر نیروگاه بوشهر /اتصال مجدد نیروگاه تا چند روز آینده

رییس سازمان انرژی اتمی درباره انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی نیروگاه بوشهر در برخی رسانه‌های خارجی و داخلی اظهار کرد: همانطور که اشاره شد، نیروگاه مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند و در نتیجه قطع و وصل آن به شبکه به دلیل مسائل فنی طبیعی است .
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس سازمان انرژی اتمی گفت: نیروگاه بوشهر هم‌اکنون مراحل آزمایشی را طی می‌کند و هنوز از آزمایش بیرون نیامده است، در نتیجه قطع و وصل آن به شبکه طبیعی است.

فریدون عباسی تصریح کرد: نیروگاه بوشهر باید یک سری آزمایش‌ها را بگذراند تا بهره‌برداری موقت را از روس‌ها تحویل بگیریم و از آن به بعد هم هفت تا هشت هزار ساعت باید کار کند تا بهره‌برداری به طور قطع تحویل نیروهای ایرانی شود.

وی خاطرنشان کرد: این مراحل هنوز اتفاق نیفتاده است و باید آزمایش‌ها کامل شوند تا نظام ایمنی ما تایید کند و بهره‌بردارهای ایرانی آن را تحویل بگیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رییس سازمان انرژی اتمی درباره انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی نیروگاه بوشهر در برخی رسانه‌های خارجی و داخلی اظهار کرد: همانطور که اشاره شد، نیروگاه مراحل آزمایشی خود را طی می‌کند و در نتیجه قطع و وصل آن به شبکه به دلیل مسائل فنی طبیعی است که در این رابطه اخیرا اشکالی در ژنراتور بوجود آمده که پیمانکار روس تجهیزات لازم را آورده و در حال آماده کردن راکتور است و ان‌شاءالله تا چند روز آینده به شبکه وصل خواهد شد.
نظرات بینندگان