arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۴ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

هر نماینده می‌تواند ۵کارمند داشته باشد!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نمایندگان مجلس در جلسه امروز مصوب کردند که هر نماینده در هر دوره می‌تواند حداکثر ۵ نفر را برای امور مشاوره‌ای و خدماتی به کار گیرد.

به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود ماده 6 از طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ایران بررسی و تصویب کردند.

براساس این ماده یک تبصره به ماده 76 قانون الحاق می‌شود که بر اساس آن در هر دوره مجلس نمایندگان می‌توانند حداکثر 5 نفر از کارکنان یا کارشناسان دستگاه‌های مشمول ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری را برای به کار گیری در دفتر ارتباطات مردمی جهت امور مشاوره‌ای، اداری و خدماتی از دستگاه‌های ذی‌ربط درخواست نمایند در این صورت دستگاه موظف است شخص یا اشخاص نامبرده را به دفتر ارتباطات مردمی نماینده مامور کند. همچنین حقوق، مزایا، حق ماموریت و اضافه کار این ماموران طبق قوانین و مقررات مربوطه بر عهده دستگاه مامور کننده می‌باشد و میزان اضافه کار تا سقف مصوب اداره مربوطه و ماموریت ماهیانه و مرخصی استفاده شده توسط رئیس دفتر نماینده به دستگاه ذیربط اعلام می‌شود.

افزایش کلیه حقوق قانونی این ماموران از جمله ارتقا، افزایش حقوق سلامتی، افزایش گروه و رتبه و سایر موارد مشابه در دوران ماموریت این افراد همانند سایر کارکنان دستگاه‌ ذیربط می‌باشد. پس از اعلام پایان ماموریت دستگاه ذیربط موظف است این افراد را حداقل در پست سازمانی قبل ماموریت و یا پست همکاران به کار گیرد این مصوبه ناسی تبصره سه ماده دو قانون استخدامی کارکنان مجلس شورای اسلامی مصوب 23/8/1372 مجلس شورای اسلامی نیست. ماده مذکور با 165 رای موافق، 41 رای مخالف و 33 رای ممتنع از مجموع 240 نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.
نظرات بینندگان