arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۳ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

حمید سجادی: المپیک باید بدنبال کشتی باشد نه کشتی بدنبال آن.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان ایران دلیل صدور مجوز شورای برون مرزی برای سفر تيم کشتی آزاد کشورمان به آمریکا را حمایت از حفظ ورزش کشتی در المپیک عنوان کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 
به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از روابط عمومي فدراسيون كشتي، ˈحمید سجادیˈ سه شنبه شب در جمع خبرنگاران در همدان افزود: فدراسیون کشتی آمریکا در نظر دارد در یکی از میادین شهر این کشور (نیویورک) مسابقاتي را با هدف مورد توجه و پرتماشاگر بودن ورزش کشتی برگزار کند تا پیامی مهم برای کمیته بین المللی المپیک باشد.
وی افزود: در کشورمان نیز استقبال هواداران پرشمار کشتی دوست در جام جهانی کشتی در تهران با حضور بیش از 12هزار نفر، پیام مهم ایران به کمیته بین المللی المپیک بود.
سجادی با بیان اینکه کشتی هنوز به صورت قطعی از المپیک حذف نشده است، گفت: در رویداد مهم ورزشی المپیک، مسایل مالی مهم است از این رو یکی از نقاط ضعف مطرح شده در علت طرح حذف شدن این رشته این بود که کشتی برای المپیک درآمدزایی نمی کند، تماشاگر مناسب ندارد و اسپانسرها از این ورزش حمایت نمی کنند.
وی اظهار داشت: از دیگر دلایل مطرح شده در پیشنهاد حذف کشتی از المپیک، عدم جذابیت در قوانین جدید این رشته ورزشی است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این مسایل اکنون فیلا به دنبال مرور قوانین برای بازگرداندن جذابیت در کشتی و همچنین به دنبال درآمدزایی و افزایش تماشاگران است تا بتوانند کشتی را متحول کنند؛ موضوعی که همت جامعه کشتی جهان را می طلبد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان افزود: با توجه به اینکه ایرانیان کشتی را دوست دارند، هرکاری را برای ماندن کشتی در المپیک انجام می دهیم و از این رشته ورزشی نخواهیم گذشت.
سجادی ادامه داد: نظر شخصی من آن است که کشتی باید آنقدر بزرگ و به جایگاه رفیع و خودباوری درونی برسد که نیازی به المپیک نداشته باشد، بلکه المپیک به دنبال این ورزش باشد.
وی در پايان گفت: دست اندرکاران ورزش کشتی در جهان باید آنقدر به فکر جایگاه رفیع این ورزش باشند که المپیکی ها با خواهش کردن به دنبال ماندن کشتی در المپیک باشند نه برعکس آن.

 

نظرات بینندگان