arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۹ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱
در رده ذندی لیگ برتر والیبال

جدال خودروسازان؛ پیکان، سایپا را متوقف کرد

با شروع دور نهایی پلی آف لیگ برتر والیبال ایران تیم پیکان با شکست رقیب دیرینه خود سایپا، به رده سوم مسابقات لیگ امیدوار شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم پیکان تهران اولین پیروز مرحله نهایی پلی آف لیگ برتر والیبال لقب گرفت.
در اولین مسابقه مرحله نهایی پلی آف دکتر محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال، محمود افشاردوست دبیرکل فدراسیون والیبال، حلیم شرعی نایب رییس، امیرحسین منظمی مدیر تیم های ملی، غفار درخشنده مسئول رویدادهای بین المللی ،اعضای هینت رییسه و سایر مسئولان فدراسیون والیبال با حضور در سالن از نزدیک تماشاگر این بازی بودند.
در اولین بازی از مرحله نهایی پلی آف تیم های پیکان تهران و سایپا البرز در اولین بازی برای رده بندی به میدان رفتند که در پایان تیم پیکان موفق به شکست 3 بر صفر تیم سایپا البرز شد.

در این بازی که دو تیم برای اعاده حیثیت مقابل هم قرار گرفته بودند تیم پیکان همچون دو مسابقه قبلی این دو تیم در مرحله مقدماتی توانست پیروز میدان شود و البته نباید از تجربه بالای بازیکنان تهرانی در مقابل بازیکنان جوان و کم نام و نشان البرزی به سادگی گذشت.
تیم پیکان با ترکیب شبان، حسینی، محمدنژاد، بازارگرد، بخششی، کشاورزی و ظریف وارد میدان شد تا مقابل بازیکنان جوان و با انگیزه سایپا رقابتی دیدنی را به نمایش بگذارند.

تیم سایپا هم با فانزی، تشکری، فیاضی، سلیمانی، نجفی، عزیزی و حیدری بازی را آغاز کرد و در ست اول این تیم پیکان بود که توانست پیروز شود. هر دو تیم پا به پای هم امتیازات را به دست می آوردند در این بین پیکان با گرفتن امتیاز هشتم و سایپا با به دست آوردن امتیاز 16، قدرت خود را به رخ هم می کشیدند. در نهایت تهرانی ها موفق شدند ست اول را با نتیجه 25 بر 20 از آن خود کنند.

در ست دوم هم اگرچه سایپا فروغ ست اول را نداشت اما این پیکان بود که با استفاده از فرصت ها در تمام دقایق این ست از حریف خود پیش بود و در نهایت توانست 25 بر 20 ست دوم را هم به شود خود تمام کنند. در این بین نباید از تلاش بازیکنان جوان سایپا گذشت؛ وقتی که اختلاف این دو تیم به عدد 5 رسید این بازیکنان سایپا بودند که جبران امتیازات از دست رفته را کردند و خود را به یک قدمی تهرانی ها رساندند. اما در ست سوم سایپا شروع خوبی را داشت و توانست در بیشتر دقایق بازی از پیکانی ها پیش بیفتد. حتی زمانی که اختلاف امتیاز این دو تیم به عدد 4 رسید شبان با 3 امتیاز سرویس، پیکان را به حداقل امتیاز اختلاف با سایپا رساند تا بازهم بی تجربگی بازیکنان جوان سایپا باعث شود تا این تیم از تهرانی ها شکست بخورد و در نهایت بازی اول را 3 بر صفر به پیکان واگذار کند.
به این ترتیب این تیم ها باید برای دومین بازی خود در مرحله نهایی پلی آف برای روز جمعه آماده شوند تا نتیجه آن بازی تعیین کننده تیم رده سوم لیگ برتر والیبال ایران باشد.
نتیجه کلی بازی امروز به شرح زیر است:


پیکان 3 – صفر سایپا
(25-20، 25-20، 25-23)

 

 

نظرات بینندگان