کد خبر: ۱۰۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۲ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۱

بشار اسد کاندیدا می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه بدون بشار اسد هیچ راه حلی در سوریه وجود ندارد، اعلام کرد که نظام سوریه با پایبندی و محبوبیت خود، غرب و جامعه جهانی را غافلگیر کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه الجزایری النهار الجدید، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان اظهار کرد: بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه سال دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد می‌شود و انتخاب با مردم است و بهتر آن است که مردم وی را انتخاب کنند.

نعیم قاسم با بیان این سوال که انسان چگونه به قدرت می‌رسد، اظهار کرد: یا از طریق زور و قدرت یا از طریق انتخابات می‌توان به قدرت دست یافت. بشار اسد می‌گوید که من شخص منتخب هستم و اگر شما شخص دیگری را می‌خواهید، به پای صندوق‌های رای بیایید.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون من می‌گفتم که دست‌کم سه یا چهار ماه باقی مانده است که بحران سوریه بدون راه حل ادامه یابد. امکان دارد که شرایط تا سال 2014 تا زمان انتخابات ریاست جمهوری نیز بر همین منوال بماند.

وی در ادامه افزود: اگر راه حل سیاسی محقق شود، به معنای آن است که نوعی نظارت بر روند انتخابات وجود دارد که طرف‌های مختلف را دلگرم می‌کند و در آن صورت نتیجه تعیین کننده نتایج صندوق‌های رای‌ خواهد بود.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: این گزینه بخشی از راه حل سیاسی است و هر کس که می‌خواهد به این نتیجه دست یابد و معتقد است که در سوریه از محبوبیت برخوردار است، می‌تواند روی این راه حل حساب باز کند.

وی تصریح کرد: زمان ناآرامی‌های سوریه طولانی شده است و نظام سوریه با پایداری خود و محبوبیتی که داشت، غرب و جامعه بین‌الملل را غافلگیر کرد.

نعیم قاسم تاکید کرد: تمام حدس و گمان‌هایی که برای سرنگونی یا نابودی نظام سوریه ظرف دو ماه یا بیشتر وجود داشت، نادرست بود و این حدس و گمان‌ها بر پایه آرزوها و نه بر اساس واقعیت بود.

نظرات بینندگان