arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۲۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۰۹ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

انگلیس: شاید به تنهایی اقدام به ارسال سلاح به مخالفان رژیم سوریه کنیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت در صورتی که نتواند کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به لغو تحریم تسلیحاتی سوریه متقاعد کند، ممکن است کشورش به تنهایی اقدام به ارسال سلاح به مخالفان رژیم سوریه کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت احتمال دارد کشورش تحریم تسلیحاتی سوریه را ملغی اعلام کند!

نخست وزیر بریتانیا که روز گذشته در یکی از کمیته‌های پارلمانی این کشور حاضر شده بود، گفت چنانچه نظرات بریتانیا در مورد تحریم تسلیحاتی سوریه از سوی اتحادیه اروپا لحاظ نشود، بریتانیا در این زمینه مستقلا تصمیم گیری خواهد کرد.

اختلاف نظر کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره ارسال سلاح به سوریه

کامرون تاکید کرد که کشورش موافق ارسال تسلیحات به شورشیان در سوریه است. این در حالی است که برخی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و از جمله آلمان ارسال سلاح به سوریه را اقدام نامناسبی ارزیابی می‌کنند که می‌تواند به تشدید بحران در این کشور بیانجامد

نخست وزیر بریتانیا تاکید کرد که کشورش سعی خواهد دیگر اعضای اتحادیه اروپا را به لغو تحریم تسلیحاتی سوریه ترغیب کند.

دیوید کامرون همچنین ابراز داشت: «ما امیدوارم هستیم که بتوانیم شرکای اروپایی‌مان را متقاعد کنیم که در صورت نیاز ارسال سلاح به سوریه صورت پذیرد. اما اگر موفق به این کار نشدیم، ممکن است به روش خودمان عمل کنیم. بریتانیا کشوری مستقل است و سیاست خارجه مستقلی را نیز دنبال می‌کند.»

وی در عین حال تاکید کرد، احتمال آن وجود دارد که بریتانیا به تنهایی در مورد ارسال سلاح به مخالفان سوری تصمیماتی اتخاذ کند.

روز دوشنبه، ۱۱ مارس، فرانسه نیز طی تقاضایی جداگانه از اتحادیه اروپا خواست، لغو تحریم تسلیحاتی سوریه را مورد تجدید نظر قرار دهد.

اتحادیه اروپا تاکنون مخالفت خود را با ارسال سلاح به سوریه اعلام کرده است. اعضای اتحادیه اروپا در ماه فوریه تصمیم گرفتند، تنها ارسال سلاح‌های "غیرکشنده" با هدف محافظت از غیرنظامیان و ارسال تجهیزات فنی برای ائتلاف ملی سوریه را مجاز اعلام کنند.

نظرات بینندگان