کد خبر: ۱۰۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

برف و سرمای بی‌سابقه بخش‌های وسیعی از شمال اروپا را فلج کرده است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
میلیون ها مسافر در فردوگاه های پاریس، فرانکفورت و بسیاری دیگر از فرودگاه های کوچک و بزرگ اروپا در انتظار سفر به سر می برند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب؛  بامداد دیروز پاریسی ها با یخبندان وبرودت شش درجه زیر صفر ازخواب بیدارشدند.

فیگارو روزنامه صبح پاریس می نویسد: شب سه شنبه نیز حداقل شصت هزار خانواده فرانسوی از جریان برق، در سرمای زیرصفردرجه محروم بوده اند.

تنها دریک منطقه نه چندان وسیع نرماندی دو هزار و دویست نفر دراتومبیل های خود درمیان برف و کولاک گرفتار آمده بودند. از این موضوع که بگذریم، بحران خونین سوریه، نشست دوروزه اُسقف های کلیسای کاتولیک برای انتخاب پاپ جدید، خود سوزی یک جوان معترض در تونس از دیگر موضوعات مهم روزنامه های امروز هستند.

این برای دومین باراست که جوانی دست فروش در تونس دراعتراض به سیاست های دولت در زمینه بیکاری و فقر دست به خود سوزی می زند.

دو سال پیش اولین مورد این خود سوزی به شورش های خیابانی در این کشور انجامید که با سرنگونی حکومت زین العابدین بن علی نام انقلاب "یاس" به خود گرفت.

دیروز جوان تونسی در آخرین لحظات به بیمارستان منتقل شد ولی متاسفانه امدادها موثر واقع نشد و وی بامداد امروز چهارشنبه در بیمارستان در گذشت. روزنامه های صبح پاریس به همین مناسبت به وضع وخیم اقتصاد تونس پرداخته اند. واقعیت این است که یکی از منابع در آمد ملی  تونس، توریسم اروپائی و به ویژه فرانسوی بوده است که اکنون بیش از دوسال است که به دنبال قیام مردمی بخش اعظم این درآمدها حاصل نشده است.
نظرات بینندگان