arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۲۶۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۰ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

تمدید تحریم ها علیه ایران همراه با تمدید وضعیت اضطراری ملی در آمریکا !

رئیس جمهوری آمریکا در توجیه صدور این فرمان گفته است که بحران فیمابین آمریکا و ایران که ناشی از اقدامات و سیاست های ایران است، هنوز حل و فصل نگردیده و کماکان ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا طی فرمانی "وضعیت اضطراری ملی" در ارتباط با ایران را تمدید کرد. با صدوراین فرمان، تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران نیز تداوم خواهد یافت.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛  این فرمان در حالی صادر میگردد، که جیمز کلپر، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا در گزارش دیروز خود به کنگره آمریکا اعلام کرد که ایران نمی تواند به طور مخفیانه و به اندازه کافی اورانیوم غنی شده با درصد خلوص بالا برای ساختن سلاح اتمی تولید کند، بدون آنکه این اقدامش آشکار نگردد.

به موجب این فرمان که در دفتر اسناد ملی آمریکا ثبت و به کنگره آمریکا گزارش میگردد، "وضعیت اضطراری ملی" در ارتباط با ایران از زمان انقضای آن در 15 مارس 2013 برای یک سال دیگر تمدید میگردد.

رئیس جمهوری آمریکا در توجیه صدور این فرمان گفته است که بحران فیمابین آمریکا و ایران که ناشی از اقدامات و سیاست های ایران است، هنوز حل و فصل نگردیده و کماکان ادامه دارد.

باراک اوباما، در این فرمان، اقدامات و سیاست های حکومت جمهوری اسلامی را در تقابل با منافع آمریکا در منطقه دانسته و ادامه این سیاست ها از سوی ایران را تهدیدی غیر متداول و فوق العاده برای امنیت ملی آمریکا، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا توصیف کرده است!

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این فرمان و با ملاحظه موارد یاد شده نوشته که ضرورت دارد ضمن تمدید "وضعیت اضطراری ملی" در ارتباط با ایران، تحریم های وضع شده علیه ایران برای مقابله با این تهدید ها، کماکان تداوم یابد.

فرمان تمدید "وضعیت اضطراری ملی" در ارتباط با ایران در حالی صادر گردید که جیمز کلپر مدیر اطلاعات ملی آمریکا در گزارش سالانه خود به کنگره آمریکا در باره تهدیدهای جهانی که میتواند برای امنیت آمریکا چالش ساز باشد، دیروزاعلام کرد هرچند ایران در زمینه برنامه های هسته اش به پیشرفت های قابل ملاحظه ای رسیده است، اما بر اساس بر آورد سازمان های اطلاعاتی آمریکا، ایران نمیتواند، بدون آنکه فعالیت هایش فاش گردد، اقدام به غنی سازی اورانیوم با غنای بالا برای استفاده نظامی نماید.

نظرات بینندگان