کد خبر: ۱۰۱۲۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۰۸ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

ابراز ندامت شکننده ی نخستین مجسمه ی صدام! / 10 سال به خاطر شکایت از پسر صدام، زندانی بودم!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آن فردی که بدلیل شکستن نخستین مجسمه ی صدام حسین در شهر بغداد به سنبلی بارز تبدیل شد، بعد از ده سال از سقوط صدام، ابراز ندامت می کند، از شدت ناامنی در این کشور که به گفته ی او به خاطر میراث اشغالگران در عراق است، گلایه دارد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ کاظم جبوری که با چکشش در سال 2003 بسوی مجسمه ی صدام حسین در شهر بغداد عازم شد و آنرا در هم شکست، اکنون از گامهائی که برای شکستن این مجسمه برداشته است، ابراز ندامت می کند.

کاظم که با کینه شروع به شکستن مجسمه ی صدام در میدان فرودس در بغداد نمود و عکس وی در صفحه ی نخست روزنامه های جهان قرار گرفت، اکنون بعد از گذشت ده سال از چنین رویدادی، با اشاره اشغال عراق توسط عراق و افزایش ناامنی در این کشور می گوید: دستکم قبلاً احساس امنیت می کردیم، ولی امروز کشتار و دزدی و هرج و مرج در سطح خیایانها پخش شده است.

کاظم پنجاه و دوساله که پیشتر مکانیک موتورسیکلت بوده است، بیان میدارد: از صدام متفنر بودم و پنج سال را به خواب رویای شکستن مجسمه ی سپری کردم، ولی اکنون احساس یأس می کنم.

کاظم که قهرمان وزنه برداری بوده است، در دوران صدام، مدت یازده سال از عمرش را در زندان ابوغریب  بسر برد.

وی در مورد جرمش می گوید: تنها جرم من این بود، موتور عدی پسر صدام حسین را تعمیر  کردم و بعد از آنکه، دستمزم را پرداخت نکرد، از او شکایت کردم.
نظرات بینندگان