کد خبر: ۱۰۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۳ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

ولایتی: ائتلاف سه گانه کسی را انتخاب نمی کند که رای نداشته باشد

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی گفت:هدف ما اقبال مردم است و به میثاق خود پایبندیم و هر کسی رای بیشتری بیاورد به نفع او کار می کنیم و او را انتخاب می کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهر: دکتر علی اکبر ولایتی بعدازظهر چهارشنبه در یک نشست خبری در بوشهر اظهار داشت: بنای ائتلاف سه گانه بر این است که با یکدیگر کار کنند که بالاخره یک نفر از داخل این ائتلاف و یا از خارج از آن توسط اصولگرایان به عنوان نماینده نهایی معرفی شود.

وی ادامه داد: فرد منتخب اصولگرایان کابینه ای رامعرفی می کند که اعضای آن افرادی باشند که متعهد به جمهوری اسلامی و دارای کارایی و تخصص بالا باشند.

ولایتی در ارتباط با پیوند جبهه پایداری با ائتلاف سه گانه گفت: دعوت ما عام است و هر کس که اصولگرا باشد می تواند در این ائتلاف حضور یابد.

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: اصولگرایی تعریف مشخصی دارد و آن این است که هر کس به مبانی نظام و عزت ایران و قانون اساسی و ولایت مطلقه فقیه پایبند باشد اصولگراست و لازم نیست وابسته به گروه خاصی باشد.

ولایتی ادامه داد: شرط ائتلاف سه گانه این است که حاضر باشند به خاطر جمع از خودش بگذرد و اگر جمع به این نتیجه رسید که یک فرد برای کاندیداتوری انتخاب شود بقیه باید به او کمک کنند.

وی در ارتباط با سئوال خبرنگار مهر در رابطه با سیاست های دولت آینده اظهار داشت: تکلیف اقتصاد روشن است و نیاز به ابداع راه جدیدی ندارد و سیاست های کلی آن توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده و مجلس شورای اسلامی در چارچوب سیاست های کلی برنامه پنجم ، آن را نوشته است که طرح های اقتصادی باید در چارچوب برنامه پنجم پیاده شود و بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری منطبق باشد.

مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل افزود: کار اقتصادی تصمیم گیری یک شبه و ناگهانی نیست و باید مبنی بر برنامه ریزی باشد .

ولایتی در ارتباط با تداوم هدفمندی یارانه ها گفت: هر چه مجلس در مورد یارانه ها تصویب کرده باید ادامه یابد و نباید بخشی اجرا و بخشی رها شود. باید همه بخش ها حمایت شوند تا بخش تولید و اشتغال دچار مشکل نشود.

وی در ارتباط با رفتار احمدی نژاد در ونزوئلا نیز گفت: نظر من در چارچوب مراجع دینی است و هر آنچه آنها جایز بدانند از نظر من جایز است.

دبیر کل مجمع بیداری اسلامی در ارتباط با خروجی ائتلاف سه گانه نیز گفت: هدف ما اقبال مردم است و به میثاق خود پایبندیم و هر کسی رای بیشتری بیاورد به نفع او کار می کنیم و او را انتخاب می کنیم.

وی همچنین در ارتباط با حضور آقای محسن رضایی در این ائتلاف نیز گفت: تاکنون گفتگویی با وی نداشته ایم.

ولایتی در ارتباط با چگونگی انتخاب و زمان اعلام نهایی گزینه این ائتلاف گفت: با یک سازوکار عاقلانه انتخاب را انجام می دهیم و کاری نمی کنیم که فردی انتخاب شود که رای نیاورد و همکاری ها را تا پس از انتخابات ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: فرصت بیشتری برای انتخاب فرد مورد نظر نیاز داریم و گزینه نهایی به این زودی اعلام نمی شود.

ولایتی در رابطه با ارتباط ایران و آمریکا نیز گفت: نوع رابطه ایران و آمریکا از گذشته و زمان امام و رهبری مشخص است و در این مسائل اساسی سیاست خارجی تابع تصمیمات رهبری هستیم و تا زمانی که آمریکا این روش های امروزی را دارند و به دشمنی ادامه می دهند اگر صحبت از رابطه هم بکنند فریبی بیش نیست.
نظرات بینندگان