arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۳۲۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۳ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

دمای هوای تهران به 26 درجه می‌رسد

وی اضافه کرد: در بیشتر نقاط کشور به جز سواحل دریای خزر، در ارتفاعات البرز مرکزی برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی امروز و فردا بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فارس: مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اعلام اینکه دمای هوا در استان‌های شمالی با روند افزایشی همراه است، گفت: دمای هوای پایتخت فردا به 26 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: طی روز پنجشنبه در سواحل دریای خزر دمای هوا به طور قابل توجه کاهش خواهد یافت. این کاهش دما در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: این کاهش دما با توجه به افزایش دمایی که پیش از این در این استان‌ها بوده است موجب شده تا وضعیت به شرایط عادی برگردد.

وی اضافه کرد: در بیشتر نقاط کشور به جز سواحل دریای خزر، در ارتفاعات البرز مرکزی برخی نقاط خراسان شمالی و خراسان رضوی امروز و فردا بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، هم اکنون آسمان تهران نیمه ابری است و در ارتفاعات البرز احتمال بارش پراکنده باران وجود دارد.

وی یادآور شد: هم اکنون دمای هوای کلانشهر تهران 24 درجه سانتیگراد است که پیش‌بینی می‌شود این روند طی روز جمعه و شنبه ادامه یابد و به ترتیب به 26 و 27 درجه سانتیگراد برسد.

امیدوار شهری بیان داشت: وزش باد در این کلانشهر قابل ملاحظه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه استان‌های واقع در مناطق جنوب کشور بارش باران نخواهند داشت، ادامه داد: در این میان بخش‌های شمالی استان خراسان رضوی بارش پراکنده باران خواهد داشت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود سامانه بارشی جدید از اواخر روز شنبه از سمت غرب وارد کشور شود.بر همین اساس طی روز یکشنبه غالب استان‌های واقع در نوار غربی کشور بارش پراکنده باران خواهند داشت.

امیدوار شهری خاطر نشان کرد: این استان‌ها شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمان، ایلام و خوزستان می‌شود البته مناطق جنوب غرب کشور با توجه به ورود این سامانه با وزش باد و گرد و غبار همراه خواهد بود.
نظرات بینندگان