کد خبر: ۱۰۱۳۳۷
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۵ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

احمدی مقدم: ۲۴۰ هزار نیرو امنیت محلات و گردشگران در نوروز را تامین می کنند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 رزمایش بزرگ طرح نوروز 92 با حضور نیروهای عملیاتی بخش‌های مختلف و امدادی آغاز شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ رزمایش بزرگ ترافیکی 92 با هدف نمایش آمادگی، همیاری و توانمندی، ارتقای نظم و انضباط ترافیکی، تامین ایمنی و سلامتی سفرهای نوروزی و کاهش سوانح حوادث رانندگی صبح امروز با حضور فرمانده نیروی انتظامی سردار دکتر احمدی مقدم و مسئولان دستگاه های دخیل در امر ترافیک در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی در این رزمایش گفت: آمارها نشان می‌دهد بیش از هشت درصد آمار پیش‌ فروش بلیت‌های نوروزی افزایش داشته است. از سوی دیگر پیش‌بینی می‌کنیم استفاده از خودروهای شخصی نیز در سفرهای نوروزی امسال حداقل 10 درصد افزایش یابد.

فرمانده ناجا درباره تامین امنیت نوروز گفت: در حوزه امنیت نیز 240 هزار نیرو در هر شیفت آماده ارائه خدمات به هموطنان هستند که این نیروها در قالب 25 هزار خودرو و 15 هزار موتورسیکلت ضمن گشت‌زنی در ایام نوروز، امنیت خانه‌های خالی مردم، راه‌ها و گردشگران را تامین می‌کنند. اگر نیروهای سازمان های دیگر را به این رقم اضافه کنیم، حدود 500 هزار نفر در نوروز آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

به گفته او در نوروز امسال کنترل مرزها تشدید خواهد شد.

سردار احمدی مقدم با اشاره به شعار نوروزی امسال ”نوروز پرنشاط برابر است با رعایت قانون و احترام به دیگران" گفت: رعایت قانون و احترام به دیگران دو روی سکه است، با آهنگی که از مردم مشاهده می کنیم هرسال شاهد ارتقای قانون گرایی ورعایت قانون از سوی شهروندان هستیم و مردممان باید برای کشورهای منطقه نمونه باشند.


اعداد طرح نوروز 92  
سردار اسکندر مومنی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز در این رزمایش با تاکید بر اینکه تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی اعم از پلیس، راهداری، اورژانس، هلال‌احمر، فرهنگ‌یاران ترافیک، همیاران پلیس، امدادخودروها و آتش‌نشانی در طرح نوروز امسال مشارکت دارند، افزود: در بخش راهنمایی و رانندگی 20 هزار تیم عملیاتی با 40 هزار نیرو، 11 هزار راهدار، 4000 تیم و پایگاه امداد و نجات با 7000 امدادگر، 8000 تیم آمبولانس با 15 هزار نیرو، 2000 تیم امداد خودرویی، 10 میلیون همیار پلیس، 100هزار بازرس نامحسوس و همکاران افتخاری پلیس راهور، 30 فروند بالگرد و گشت‌های ویژه پلیس راه برای رانندگان پرخطر و خودروهای تست سلامت در کنار خودروهای کنترل نامحسوس، طرح نوروز 92 را به مرحله اجرا خواهند گذاشت.

همچنین شهریار افندی‌زاده، رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور دراین همایش گفت: 18 هزار دستگاه اتوبوس و 32 هزار سواری برون شهری در بخش حمل و نقل عمومی کار جابجایی مسافران نوروزی را بر عهده خواهند داشت، در عین حال چهار میلیون بلیت سفرهای نوروزی پیش فروش شده است.

او از ایجاد ظرفیت سفر در بخش‌های مختلف اعم از جاده‌ای، هوایی، ریلی و دریایی خبر داد و گفت: در مجموع 50 میلیون ظرفیت در بخش جاده‌ای، 2400 ظرفیت در بخش ریلی، یک میلیون و 500 هزار ظرفیت در بخش هوایی و شش میلیون ظرفیت در بخش دریایی برای نوروز 92 پیش‌بینی شده که بر این اساس در مجموع 62 میلیون ظرفیت سفر در نوروز امسال برای شهروندان مهیا شده است.

 

آماده باش 15 هزار نیروی اورژانس
در بخش دیگری از همایش حسن امامی‌رضوی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با توجه به اینکه بیشترین حوادث رانندگی بین ساعت 8 تا 12 و 16 تا 20 رخ می‌دهد، برابر تدابیر اتخاذ شده، در این ساعات آمبولانس‌های اورژانس در کنار جاده‌ها آماده‌باش هستند. همچنین 8000 پایگاه با 15 هزار نیروی اورژانس نیز در آماده‌باش کامل به سر برده و تیم‌های ویژه‌ای برای نظارت جدی در رستوران‌های بین راهی در نظر گرفته شده است.

همچنین محمود مظفر، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: 150 هزار نیروی داوطلب، نجات‌گر و امدادگر ماهر به همراه 12 پایگاه هوایی با 17 فروند بالگرد در 31 استان کشور در طرح نوروز 92 مشارکت خواهند داشت. شماره تلفن 147 نیز برای امدادرسانی احتمالی در بخش هلال‌احمر در سراسر کشور راه‌اندازی شده است.
نظرات بینندگان