arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۱۰۱۳۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۹ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱

تفاوت مجید سوزوکی ده‎نمکی با واقعیت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 مسعود ده نمکی در مصاحبه‌ای اعلام می‌کند که از سن شانزده سالگی تا نوزده سالگی در جبهه حضور داشته و واقعیات تلخ و شیرین جنگ را برای مدت سه سال از نزدیک تجربه کرده است.

به گزارش افکار نیوز، وی در دهه هفتاد از اعضای فعال انصار حزب الله بوده و همزمان با روزنامه نگاری و نوشتن مقالات انتقادی در نشریه یالثارات وشلمچه، سردبیری و مدیرمسئولی این نشریات را نیز برای مدتی تجربه کرده است.

مسعود ده نمکی طی دو دهه فعالیت مطبوعاتی خود به بهانه حفظ و حراست از ارزشهای دفاع مقدس تند‌ترین انتقاد‌ها را از برخی مسئولان نظام به رشته تحریر در آورد و آن‌ها را چاپ و نشرکرد، اما زمانی که وارد دنیای فیلمسازی شد و فیلم اخراجی‌ها را به عنوان اولین اثر سینمایی‌اش روانه بازار کرد، به صورت غیرمنتظره با فروش خوبی مواجه شد. در ادامه این سه گانه به طور کل قید ارزشهای به جای مانده از هشت سال دفاع مقدس را زد و برای به دست آورن گیشه، رزمنده‌های فیلمش را بهانه‌ای کرد برای فروش بیشتر.

مجید سوزوکی ده نمکی

مجید سوزوکی ده نمکی در فیلم اخراجی‌ها لات و قمه کشی است که برای به دست آوردن دل دختر محبوبش با دوستان لات‌تر از خودش راهی جبهه می‌شود، در جبهه با دوستانش لات بازی می‌کند و قمار و دیگران را مسخره.

عملیات می‌شود و مجید خان در عملیات شرکت می‌کند و پس از باز کردن میدان مین به سبک بروسلی! به شهادت می‌رسد، مجید خان ده نمکی آنقدر در انجام مناسک لات بازی مصر است که حتی در لحظه شهادت هم دست از بد دهنی برنمی دارد و به بایرام فحش می‌دهد.

مجید سوزوکی واقعی

این طور که می‌گویند مجید سوزوکی واقعی بچه قم بوده است، او نیز برای به دست آوردن دل دختر محبوبش راهی جبهه شده و در آنجا چند عکس یادگاری گرفته و به همراه دوستانش لات بازی کرده و قمار و دیگران را مسخره! تا اینکه رسیده به شب عملیات، عملیات یعنی جنگ رو در رو با دشمن و جنگ رو در رو با دشمن یعنی احتمال شهادت... کلمه مرگ همه ذهن مجید سوزوکی واقعی را اشغال و او را مجبور می‌کند تا به مفهوم این کلمه بیش از پیش بیاندیشد، همه دغدغه او می‌شود مرگ، زندگی پس از مرگ، بهشت و جهنم و بخشش خداوند متعال و اینکه خداوند هر گناهی را می‌بخشد مگرحق الناس را. بنابراین از لات بازی و قمار و مسخره کردن دیگران دست برمی دارد و توبه می‌کند. راه می‌افتد و تا جایی که می‌تواند حلالیت می‌طلبد و... سعی می‌کند همه کسانی که در حقشان ظلم کرده را راضی کند، سعی می‌کند خودش را برای رفتن آماده کند که اگر این آماگی نبود هیچ‌گاه نمی‌رفت و هیچ‌گاه به شهات نمی‌رسید.

مجید سوزوکی ده نمکی، در اخراجی‎‌ها در برابر مجید سوزوکی واقعی دلقکی است کاسب، که برای کسب چند تومان بیشتر یک روز خود را به دامان یک دختر بدکاره می‌اندازد - رسوایی – و یک روز خود را به دامان جبهه و جنگ و ارزش‌ها!
نظرات بینندگان