کد خبر: ۱۰۱۴۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۳ - ۲۴ اسفند ۱۳۹۱
خطر کسر امتیاز همچنان باقیست

رویانیان: یک سوم از مطالبات وینگادا و دستیارش به حسابشان واریز شد.

رویانیان از پرداخت بخشی از مطالبات وینگادا و دستیارش کاروالیو خبر داد و ابراز امیدواری کرد دولت و بانک مرکزی با تخصیص ارز دولتی، باشگاه پرسپولیس رادر پرداخت مابقی این بدهی یاری نمایند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش انتخاب ورزشی، محمد رویانیان در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس در این باره گفت: شب گذشته نشستی با آقای شکری مشاور حقوقی باشگاه داشتیم و درباره پرداخت بخشی از مطالبات وینگادا با این مربی پرتغالی مذاکراتی انجام شد و براساس توافق به عمل آمده یک سوم از مطالبات وینگادا و دستیارش امروز به حساب آنها واریز شد. وینگادا طبق شکایتی که سالها پیش کرده بود برای دریافت حق و حقوقش ادعاهایی داشت که بنده در زمان ورودم به باشگاه پرسپولیس با این پرونده مواجه شدم و آن را بررسی کردم. این پرونده به مرحله خطر رسیده بود و ما تا 25 اسفند مهلت داشتیم مطالبات وینگادا و دستیارش را پرداخت نماییم، در غیر اینصورت این پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع و درباره آن تصمیم گیری می شد. بر همین اساس ما طی روزهای گذشته مذاکراتی با وینگادا داشتیم و از ایشان برای پرداخت مطالبات تا پنجاه روز دیگر مهلت گرفتیم تا پرونده به کمیته انضباطی فیفا ارجاع نشود. ما امروز 130 هزار دلار از حق و حقوق ایشان را پرداخت کردیم که 100 هزار دلار بابت خود ایشان بوده و 30 هزار دلار نیز به کاروالیو اختصاص داشت. این پرداختی را نیز رسما و کتبا به فیفا اعلام داشتیم و آمادگی خود را برای پرداخت مابقی این بدهی طی 50 روز آینده و در دو مرحله اعلام کردیم.

رویانیان در پاسخ به این سوال که این مبلغ را از چه منبعی تامین کرده است، افزود: ما بیش از  600 هزار دلار از آقای دنیزلی طلب داشتیم،  به هر حال جالب است که باشگاه پرسپولیس برای یک بار هم که شده از مربی ‏اش طلب داشته باشد. برای دریافت مطالبات خود از آقای دنیزلی مذاکراتی با ایشان داشتیم و طی دو سه ما ه اخیر در سه مرحله 600 هزار دلار از طلب خود را از ایشان دریافت کردیم. این دریافتی ها را برای پرداخت حق و حقوق بازیکنان خارجی از جمله نیلسون، پروویچ، ولاتکو، روبرتو سوسا و ایمون زاید و همچنین بازیکنان ایرانی هزینه کردیم و 100 هزار دلار از این دریافتی را نیز برای پرداخت مطالبات وینگادا اختصاص دادیم تا هم این پرونده به ضرر ما در کمیته انضباطی فیفا به جریان نیافتد و همین اینکه هواداران پرسپولیس از نگرانی تا  حدودی خارج شوند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که دلار را به چه قیمتی به دنیزلی پرداخت کرده و با چه نرخی از وی  دریافت کرده است، گفت: زمانی که این 600 هزار دلار را به دنیزلی دادیم ، قیمت دلار 1500 تومان بود و ما این 600 هزار دلار را طی دو سه ماه اخیر از وی دریافت کردیم و توانستیم به واسطه این ارزش افزوده بسیاری از مشکلات مالی باشگاه را حل و فصل نماییم. درباره مبلغ ترانسفر علیرضا حقیقی به روبین کازان نیز تقریبا چنین تجربه و اتفاقی به نفع باشگاه پرسپولیس روی داد.

رویانیان در پایان خطاب به هواداران پرسپولیس گفت: به هواداران گفته بودم بابت پرونده وینگادا نگران نباشند. البته در حال حاضر نیز اگر نتوانیم مطالبات را به موقع پرداخت نماییم خطر کسر امتیاز و یا محرومیت های دیگر ما را تهدید می کند. اما بنده به هیچ قیمتی نمی گذارم آسیبی به پرسپولیس وارد شود و برای بستن این پرونده هر کاری که لازم باشد انجام می دهم و باید بگویم که آقای وینگادا نیز شرایط ما را درک کرده است. ما برای پرداخت مابقی این بدهی نیاز  به کمک جدی دولت و بانک مرکزی داریم و به همین منظور مکاتباتی با دولت انجام شده و امیدوارم بانک مرکزی و بانک ملت، باشگاه مردمی و پرطرفدار پرسپولیس را همراهی نمایند تا بتوانیم مابقی مطالبات وینگادا را پرداخت نماییم.

نظرات بینندگان