کد خبر: ۱۰۱۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۳ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

یونان در تلاش برای دریافت کمک مالی جدید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دولت یونان در جریان دیدار با اعضای گروه سه گانه تروییکا، اعلام کرد پیشرفتهایی در زمینه اصلاحات اقتصادی در این کشور حاصل شده است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ گروه سه گانۀ تروییکا، دربرگیرندۀ کارشناسان اتحادیۀ اروپا، «صندوق بین المللی پول» و «بانک مرکزی اروپا» روز چهارشنبه برای بررسی روند اصلاحات اقتصادی در یونان به این کشور رفت.

یانیس استورناراس، وزیر دارایی یونان می گوید: "تصمیم نهایی درباره تدابیر و اقدامات لازم تا چند روز آینده گرفت خواهد شد و تا اوایل ماه آوریل اجرا خواهند شد.”

علیرغم اینکه اعمال تدابیر سختگیرانه اقتصادی اعتراضات یونانی ها در پی داشته است، دولت این کشور برای برخورداری از کمک 2.8 میلیارد یورویی ملزم به اجرای این برنامه ها است.

یکی از اعضای سندیکاهای کارگری می گوید: "تروییکا قبول کرد که سیاستهای تحمیلی اش به یونان یک اشتباه بوده و نتیجه آن بیکاری، رکود اقتصادی، مشکلات اقتصادی و فقر است. هیچ چشم اندازی برای تغییرات و رشد اقتصادی نیز وجود ندارد.”

این ششمین سال است که یونان در رکود اقتصادی به سر می برد و چهارمین سال متوالی است که دولت این کشور اقدام به اجرای تدابیر ریاضت اقتصادی می کند.

ادامه اعمال این تدابیر سختگیرانه، طی چند ماه اخیر اعتراضات شدید مردم یونان را در بر داشته است.

نظرات بینندگان