کد خبر: ۱۰۱۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۰۹ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

چگونه بدون از دست دادن ماهیچه‌ها لاغر شویم؟

برای لاغر شدن باید تغذیه متعادلی داشت، هنگامی که احساس گرسنگی کردید غذا بخورید از غذاهایی که گلوسید و فیبر دارند نیز استفاده کنید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ایسنا: برای ورزیده کردن ماهیچه‌های بدن باید حداقل روزی 30 دقیقه تا یک ساعت ورزش کرد. می‌توان از ورزش‌های خاص برای پرورش عضلات در نقاط مختلف بدن استفاده کرد. برای لاغر شدن باید همراه با این ورزش‌ها از رژیم غذایی مناسب استفاده کرد.

پایگاه اینترنتی utile به شرح این ورزش‌ها پرداخته است:

اگر می‌خواهید چربی‌های بدنتان را از دست بدهید اما ماهیچه‌ها تحلیل نروند می‌توانید از ورزش استفاده کنید، ورزش باعث محکم‌تر شدن و تصفیه بدن می‌شود. می‌توانید از بعضی ورزش‌ها برای سفت کردن ماهیچه‌های شکم استفاده کنید، همچنین دراز و نشست باعث محکم شدن ماهیچه‌های دست و ماهیچه‌های کمر می‌شود، به علاوه می‌توان از وزنه برای ورزیده کردن عضلات دو سر و سه سر استفاده کرد. اگر وزنه در اختیار ندارید می‌توانید از بطری‌های یک لیتری آب استفاده کنید.

یک ساعت دوچرخه‌سواری در روز می‌تواند به پرورش ماهیچه‌های بدن کمک کند، به خصوص ماهیچه‌های ران پا. هدف این ورزش‌ها تنها بالا بردن حجم ماهیچه‌های بدن نیست بلکه این نوع تمرین‌ها بدن را تصفیه می‌کنند و چربی‌ها را می‌سوزانند. تنها روزی یک ساعت ورزش در روز می‌تواند بسیار مفید باشد.

در کنار این ورزش‌ها باید رژیم غذایی را نیز رعایت کرد بهتر است از غذاهای کم‌کالری استفاده کنید اما غذاهایی که پروتئین دارند مانند: گوشت، ماهی و تخم مرغ برای عضله سازی بسیار مناسبند.

برای لاغر شدن باید تغذیه متعادلی داشت، هنگامی که احساس گرسنگی کردید غذا بخورید از غذاهایی که گلوسید و فیبر دارند نیز استفاده کنید.
نظرات بینندگان